Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. november

Põhja päästekeskus


Tallinn

21. novembril kell 17.35 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Juhkentali tänaval põleb taaraautomaat. Päästjad tuvastasid saabudes, et pandipakendi automaadi ruumis põleb prügi ning kustutasid selle kella 17.46-ks.

Harjumaa

21. novembril kell 14.57 said päästjad väljakutse Anija valda Kehra linna, kus Kooli tänaval põles paberikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kella 15.07-ks.

22. novembril kell 2.56 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Vilumäe külas on ühekordse elumaja tualettruum paksu suitsu täis ning on näha ka leeke. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu kella 04.33-ks ning majaelanik, kes oli suitsu sisse hinganud, toimetati kiirabi poolt haiglasse tervisekontrolli. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

21. novembril kell 18.06 teatati Häirekeskusele, et Mustvee vallas Tammispää külas on sõiduk teelt välja sõitnud. Päästjad tõmbasid avariilise sõiduki ratastele tagasi ja kohale kutsutud puksiir viis auto kõrval olevasse parklasse Kiirabi vaatas sõidukijuhi üle, temaga oli õnneks kõik korras. Õnnetuskohal oli tee väga libe.

Tartumaa

21. novembril kell 14.20 kutsuti päästjad Tartu linna Kastani tänava kortermajja, kus ühes korteris karjus vinguandur. Päästjad tulekahju ei tuvastanud, kuid mõõteriistad näitasid vingugaasi kõrgemat näitu õhus. Selgus, et korteriomanik oli siibri liiga vara sulgenud ning ise lahkunud. Tuppa imbunud vingugaas käivitaski anduri. Päästjad tuulutasid ruumid ning tegid inimesele selgitustööd.

21. novembril kell 7.58 sõitsid päästjad Tartu linna Tiigi tänavale, kus laps oli tualettruumi kinni jäänud ja helistajal ei olnud vahendeid, millega ust lahti saada. Päästjad avasid sõrgkangi abil ukse ning said lapse kätte, kellega oli kõik korras.

Valgamaa

21. novembril kell 15.22 sõitsid päästjad Otepää valda Mägestiku külla, kus auto oli sõitnud vastu elektriposti, mis vajus poolviltu sõidukile peale. Õnnetuse tagajärjel kukkusid teele ka elektriliinid. Päästjad sulgesid liikluse antud teelõigul ning piirasid ohuala ja tagasid mehitatud valve. Kohale jõudnud elektrikud ja politsei tegelesid sündmusega edasi.

Viljandimaa

21. november kell 18.47 kutsuti päästjad Viljandi linna Kevade tänavale, kus maja koridor oli suitsu täis. Päästjad tuvastasid, et keldris oli tuhaämber kärssama läinud. Päästjad viisid kuuma tuha keldrist välja, jahutasid puuriita ning ventileerisid koridori. Selgus, et inimesed olid kuuma tuha pannud kilekotti ning asetanud selle puuriida lähedale. Tuhk sulatas koti ning söestas lähedal asuva puuriida alumised halud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. novembril kell 16.13 teatati häirekeskusele vingugaasist Jõhvi linnas Keskväljaku tänava kontoriruumides. Töötajad lahkusid ruumidest. Päästjad tuvastasid hoones tehtavatel remonttöödel gaasipuhuri lekke. Ruumid tuulutati ja rikkis gaasiseadme kasutamine keelati.

21. novembril kell 10.46 sõitsid päästjad Alutaguse valda Tudulinna külla Kooli tänavale, kus nähti maja korstnast leeke. Päästjate saabumise hetkeks olid elanikud majast väljunud ja suurem korstna põleng lõppenud. Päästjad tuvastasid tahma süttimise suitsulõõris ning põlengu vaid korstnas. Elanikel paluti kutsuda korstnapühkija.

21. novembril kell 9.18 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Ravi tänava kortermajja, kus tunti gaasiboileri juurest gaasi lõhna. Päästjad tuvastasid korteris boileri ühenduskraanis lekke ja keerasid gaasi kinni. Boilerit keelati kasutada enne selle kordategemist.


Lääne päästekeskus

Läänemaa

21. novembril kell 16.15 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Riguldi külla, kus sõiduk oli libisenud kraavi. Päästjad aitasid inimesed sõidukist välja ja kiirabi vaatas nad üle, õnneks keegi kannatada ei saanud. Päästjad märgistasid sündmuskoha päästetööde lindiga. Sündmuskohal oli tee väga libe.

Pärnumaa

21. novembril kell 11.53 kutsuti päästjad Tori valda Eavere külla, kus oli toimunud kolme sõidukiga liiklusõnnetus. Päästjad sulgesid veoautol kütuse lekke, katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga ning puhastasid tee. Kiirabi vaatas kannatanud üle, kuid keegi haiglaravi ei vajanud. Politsei tegeles kohapeal liikluse reguleerimisega. Sündmusest teavitati ka tee hooldajat, sest maantee oli sel lõigul väga libe.

Kell 11.50 sõitsid päästjad Pärnu linna Väike-Posti tänavale, kus linna sotsiaaltöötaja ei pääsenud hooldatava vanainimese juurde, kes ei võtnud telefoni ega avanud ka ust. Päästjad sisenesid majja lammutusriistadega ning kiirabi tegeles abivajajaga edasi.

Kell 12.43 toimus puksiirauto ja rekaga liiklusõnnetus Põhja-Pärnumaa vallas Kangru külas Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel. Päästjad paigaldasid veokist välja valguva kütuse kogumiseks vanni ning kohale kutsuti ka Pärnu keemiahaagis. Päästjad pumpasid kütuse ümber mahutisse ning kogusid maha valgunud kütuse käepäraste vahenditega kokku. Kuna mõlemad sõidusuunad olid kinni, paluti politseid kiiresti liiklust reguleerima. Kella 13.19ks avati üks sõidusuund. Kiirabi vaatas kannatanud üle, kuid keegi haiglaravi ei vajanud. Sündmus lõpetati kella 14.03ks ning maantee vabastati liiklusele. Sündmuskohal olid tee väga libe ning sellest teavitati ka tee hooldajat.

Raplamaa

21. novembril kell 14.36 kutsuti päästjad Rapla valda Alu-Metskülla, kus sõiduk oli libisenud vastu elektriposti, mistõttu elektriliin oli ohtlikult sõiduteel. Päästjad sulgesid nii kauaks liikluse, kuni saabusid elektrikud, kes võtsid alajaamast vooli välja, lõikasid traadi läbi ning vabastasid tee. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud.

21. november kell 21.01 sõitsid päästjad Kehtna valda Kalbu külla, kus oli toimunud 3 autoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid sõidukitel akujuhtmed ning likvideerisid süttimisohu. Katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga, puhastasid tee autotükkidest ning vabastasid tee liiklusele. Ühe kannatanu vajas arstiabi.

Saaremaa

21. novembril kell 13.55 teatati Häirekeskusele korstnapõlengust Saaremaa vallas Orissaare alevikus Kase tänaval. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid tahmapõlengu, mis kustutati pulberkustutiga. Päästjad võtsid harjadega soojamüürist põlevad tukid välja ning kontrollisid korstna, korstnajala ja soojamüüri üle. Omanikud jäid olukorda jälgima ning lubasid kutsuda korstnapühkija. Majas puudus nii suitsu- kui ka vinguandur.