Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. november

Põhja päästekeskus


Tallinn

22. novembril kell 18.14 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel asuvas elumajas karjub üksi elav eakas naisterahvas oma korteris appi ning palub kutsuda kiirabi, kuid ei saa kahjuks ust avada. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid abitus seisundis vanainimese üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

22. novembril kell 14.06 sai häirekeskus teate, et Elva vallas Kureküla alevikus Pargi tänaval on leekides kortermaja kõrval asuv kuur. Kohale saabunud päästjad kustutasid kuuripõlengu kella 20.40-ks ning selles hävisid terve kortermaja küttepuud. Lisaks sai kahjustada kuuri kõrvale pargitud sõiduauto. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse kuuma tuhka täis plastmassämbrist, mis oli paigutatud puukuuri kõrvale jahtuma. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

22. novembril kell 23.03 teatati häirekeskusele põlevast sõiduautost Tartu vallas Tila külas. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu kella 23.40-ks.

Viljandimaa

22. novembril kell 14.25 said päästjad väljakutse Mulgi valda Põlde külasse, kus põles puidust kolme korteriga elumaja. Päästjate saabudes olid elanikud majast väljas ning kiirabi sekkumist ei vajanud. Päästemeeskond leidis tulekolde kella 14.36 ajal ühe korteri köögist. Põleng kustutati kell 14.45 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. novembril kell 23.24 teatati häirekeskusele vingugaasist Narva linnas Võidu prospekti kortermajas. Päästjate saabudes korterit juba tuulutati. Suleti korteri gaas, kuid kuna vingugaasi näitajad ei vähenenud, suleti kogu trepikoja gaasitrassi kraan. Kohale kutsuti gaasiavarii teenistus ning korteris keelati gaasiboileri kasutamine kuni selle kordategemiseni. Sündmusest teavitati ka Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametit. Korteris oli vingugaasiandur, kuid päästjate abiga paigaldati see õigesti.

22. novembril kell 14.18 kutsuti päästjad Narva linna Võidu prospektile tiigi juurde. Teataja sõnul jooksid lapsed õhukesel tiigijääl. Päästjate saabudes lapsi jääl polnud, kuid läheduses mänginud lastele tehti selgitustööd. Peale sündmust kontrollisid päästjad linna siseveekogud üle. Tiikide jääl avastati oksi ja kive, mis olid sinna visatud tõenäoliselt jää tugevuse kontrollimiseks.

Lääne-Virumaa

22. novembril kell 18.05 sõitsid päästjad Tapa valda Tamsalu linna Kesk tänavale, kus korteris oli kukkunud eakas naine ja ei saanud enam püsti. Korteri uks oli seestpoolt suletud ning naisele abi osutamiseks avasid päästjad ukse. Naine anti üle kiirabile.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

22. novembril kell 12.54 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Orajõe külla, kus põles veoauto haagisel olev konteiner. Päästjate kohale saabudes oli konteiner autolt maha tõstetud, seega alustati kohe kustutustöödega. Põleng likvideeriti kell 14.09ks, misjärel tõmmati palgihunnik lahti, et tulele parimini ligi saada. Lõpuks tõsteti palgid tee äärde ning need jäid ootama teist autot, mis koorma ära koristab. Kustutustööd lõpetati kell 14.27ks. Päästjate sõnul põles multilift kastis olev puukoorem, milleks olid vanad raudteealused palgid. Päästetööde juhi sõnul sai tuli alguse koormast, kuid põlengu tekkepõhjus ei ole teada. Kustutustöödega tegelesid Häädemeeste ja Kilingi-Nõmme päästjad.