Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. november

Põhja päästekeskus


Tallinn

23. novembril kell 15.28 helistas häirekeskusesse naisterahvas, kes teatas, et ei ole Liivalaia tänaval elavat eakat tädi juba kaks päeva telefoni teel tabanud ning palus, et keegi olukorda kontrollima läheks. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid korterist leitud abitus seisundis vanainimese üle kiirabile.

23. novembril kell 19.07 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse Mahtra tänavale, kus põles prügikastide kõrvale ladustatud madrats. Päästjad kustutasid madratsi lumega kella 19.17-ks.

Harjumaa

23. novembril kell 15.11 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Tuulna külas põleb eramaja kõrvalhoone. Päästjate saabudes olid elanikud põlengu suuremas osas kontrolli alla saanud ning päästemeeskond veendus pärast kontrollavamisi, et edasine tuleleviku oht puudub. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada elektriseadme rikkest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

23. novembril kell 21.18 kutsuti päästjad Tartu linna Jänese tänavale, kus helistaja oli näinud kõrvahoone korstnast lenduvaid sädemeid. Päästjad kontrollisid korstna termokaameraga üle, kuid tahmapõlengut ega mingit ohtu ei tuvastanud.

Võrumaa

23. november kell 18.50 sai häirekeskus teate, et Võru linnas Räpina maanteel ühe asutuse sauna kerise juures tossab midagi. Päästjad leidsid eest suitsu täis saunaruumi ning avastasid, et keegi oli jätnud kerisele koti riietega, mis hakkaski tossama, kui trenni tulnud töötaja oli sauna sisse lülitanud. Sauna leiliruum oli aga tegelikult remondis. Päästjad tuulutasid ruumid, sauna paigaldati paberil teade, et saun on remondis.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. novembril kell 19.28 teatati häirekeskusele suitsu lõhnast Narva linnas A. Daumani tänava 9-korruselise maja ühe korteri köögis. Päästjad korteris suitsu ega põlengut ei tuvastanud, küll aga võis suitsu lõhna tulla külmiku kõrval olnud elektrikütteseadme küttespiraalile sattunud prahist.

23. novembril kell 15.41 sõitsid päästjad Narva linna Rakvere tänavale, kus keelitamisele vaatamata ei lahkunud poisid õhukeselt tiigijäält. Päästjad kontrollisid ala, kuid nende saabumise hetkeks ei olnud tiigi juures enam kedagi.

23. novembril kell 14.01 kutsuti päästjad Narva linna Kerese tänava tiigi juurde, kus nähti lapsi õhukesel tiigijääl hüppamas ja kelgutamas. Päästjate saabudes lapsed lahkusid jäält ning neile tehti selgitustööd.


Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad seitsmel korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ning raskes seisus patsientide transportimisel.

Järvamaa

23. novembril kell 12.02 sai häirekeskus teate, et Türi vallas Väljataguse külas Väätsa-Lõõla-Saueaugu maanteel toimus liiklusõnnetus. Päästjad stabiliseerisid auto, aitasid inimese autost välja ja andsid ta kiirabile üle. Autol eemaldati akujuhtmed, et vältida süttimisohtu, ning lõpuks lükati auto ratastele. Autojuhi lähedane tegeles auto teisaldamisega edasi.

Pärnumaa

23. novembril kell 21.37 sõitsid päästjad Pärnu linna Roostiku tänavale, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad tõmbasid auto ratastele tagasi ning likvideerisid süttimisohu. Üks kannatanu vajas arstiabi. Politsei tegeles sündmusega edasi.

Raplamaa

23. novembril kell 10.26 helistati Häirekeskusesse, et Kohila vallas Kohila alevis Lõuna tänaval tuleb kahekordse maja teise korruse aknast musta suitsu. Päästjad leidsid teiselt korruselt eest suitsu täis korteri ning alustasid kohe suitsusukeldumist. Korterist toodi välja üks kannatanu, kelle kiirabi viis haiglasse. Kella 10.58ks oli tulekahju lokaliseeritud. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse küttesüsteemist, mis asus elutoas. Päästesündmus lõpetati kell 11.42, kustutustöödega tegelesid Kohila ja Rapla päästjad. Majas oli töökorras suitsuandur.

Saaremaa

23. novembril kell 17.50 helistas Häirekeskusesse inimene, kes teatas, et Saaremaa vallas Kiratsi külas ajab tema ahi suitsu sisse. Päästjad tuvastasid, et elanikele ohtu ei ole, kuid keelasid kütmise, sest küttekolded olid hooldamata, ja palusid selleks kohale kutsuda korstnapühkija. Päästjate sõnul puudusid elamises ka suitsu- ja vinguandur.