Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-28. november

Põhja päästekeskus


Tallinn

27. novembril kell 18.27 sõitsid päästjad Haabersti linnaossa Astangu tänavale, kus põles mahajäetud hoone. Päästjad likvideerisid hoone garaažis prahi põlengu kell 18.46. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

27. novembril kell 9.06 sõitsid päästjad Kesklinna linnaossa Tatari tänavale, kus korteris oli kukkunud eakas mees, kes ei saanud ise püsti ja ust avada. Päästjad avasid korteri ukse ja andsid kannatanu üle kiirabile.

26. novembril kell 22.16 kutsuti päästjad Põhja-Tallinna linnaossa Vihuri tänavale, kus ilutulestikust oli läinud põlema garaaži katus. Päästjate saabumise hetkeks oli põleng lõppenud, ala kontrolliti üle ja ohtu ei olnud.

25. novembril kell 19.21 käisid päästjad Pirita linnaosas Kloostrimetsa teel, kus oli põlema läinud sõiduauto. Autost olid inimesed väljunud ning püüdnud tulekustutiga põlengut kustutada. Lahtise leegiga põlenud auto kustutasid päästjad veega.

25. novembril kell 17.23 sõitsid päästjad Põhja-Tallinna linnaossa Aru tänavale, kus korstnapühkija oli töö käigus näinud kõrvalmaja korstnast leeki. Päästjad tuvastasid tahmapõlengu ning keelasid majas korterit kütta enne kütteseadmete hooldust.

25. novembril kell 16.48 kutsuti päästjad Pirita linnaossa Purje tänava spordikeskusesse. Suuskade hooldamise käigus oli süttinud paber ning suits levis teistesse ruumidesse. Põlengu kustutasid töötajad pulberkustutiga. Päästjad kontrollisid ruumid üle, põlenguohtu enam ei olnud.

Harjumaa

27. novembril kell 12.00 sõitsid päästjad Rae valda Patika ja Rae külla, kus tuli maanteelt eemaldada maanteele mitmesse kohta kukkunud ehitusmaterjali. Päästjad puhastasid maantee.

26. novembril kell 14.23 sõitsid päästjad Lääne-Harju valda Põllküla külla, kus abi vajas endale saega jalga lõiganud naine. Päästjad tõid kannatanu metsast välja ja andsid üle kiirabile.

26. novembril kell 8.59 vajati päästjaid appi Harku valda Laabi külla, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid autode süttimisohu ja aitasid kannatanud autodest välja.

25. novembril kell 16.19 kutsuti päästjad Saue valda Munalaskme külla, kus põles lausleegis saunamaja. Inimestele ohtu ei olnud. Põleng likvideeriti kell 16.55. Hoone hävines tulekahjus tagajärjel täielikult. Põlengu põhjus on selgitamisel.

Lisaks käisid Põhja päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 7 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

26. novembril kell 11.52 teatati, et Tabivere alevikus Tuuliku tänaval ajab korteris kamin suitsu sisse ja kaminatagune sein on kuumenenud. Päästjad tagasid tuleohutuse ja selgitasid, et juhtumi põhjuseks võisid olla olulised ehitusvead. Kamina kasutamine keelati kuni kutseline ja asjatundlik pottsepp selle tuleohutusnõuetele vastavaks on ehitanud ja korstnapühkija kütteseadme üle kontrollinud.

27. novembril kell 20.14 käisid päästjad Tartus Ringtee tänaval kustutamas põlevat plastprügikasti.

Valgamaa

26. novembril kella 4.36 ajal põles Valgas Allika tn sõiduauto BMW esiosa. Päästjad kustutasid tulekahju ja eemaldasid edasise tuleohu vältimiseks akult juhtmed. Põlengu asjaolusid selgitab politsei.

Võrumaa

26. novembril kell 11.57 teatati, et Antsla vallas Säre küla paisjärves on läbi jää vajunud metssiga. Päästjate kohale saabumise ajaks oli läbi õhukese jää vajunud siga uppunud.

Kell 14.03 käisid päästjad Rõuge vallas Ruusmäe küla järvelt ära kutsumas kolme lätlasest kalameest. Neile selgitati, et Eestis kehtib üleriiklik jääle mineku keeld, sest jää on inimese kandmiseks veel ohtlikult õhuke. Lätlased pakkisid asjad kokku ja sõitsid kodupoole. Kell 12.37 kutsuti Antslas Nässmõisa järvelt ära jääle mineku keeldu rikkuv kalamees.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. novembril kell 7.51 kutsuti päästjad Jõhvi valda Kose külla tööstusalale, kus oli põlema läinud ehituskonteiner. Päästjate saabumise ajaks olid töötajad põlengu kustutanud tulekustutiga. Päästjad tegid järelkustutustöid.

27. novembril kell 12.01 teatati häirekeskusele tiigijääl mängivatest väikestest lastest Narva linnas Oru tänaval. Päästjad tõid lapsed tiigi keskelt ära ja tegid selgitustööd.

27. novembril kell 10.34 teatati katki läinud gaasipliidist Narva linnas A.Puškini tänaval. Korteriomanik tuulutas päästjate saabudes ruume. Päästjad keerasid korteri gaasitorustiku kraani kinni ja keelasid pliidi kasutamise enne selle kordategemist.

26. novembril kell 20.57 kutsuti päästjad appi Sillamäe linna Ranna tänava kortermajja. Eakas naine oli kukkudes viga saanud ning ei saanud enam püsti ega korteri ust avada. Päästjad avasid korteri ukse ja andsid naise üle kiirabile.

26. novembril kell 14.59 sõitsid päästjad Alutaguse valda Atsalama külla, kus majaomanik põletas õuealal vana mööblit. Lõkke ohutuskaugus puuriidast ja metsast ei olnud piisav ning puudusid esmased tulekustutusvahendid. Päästjad tegid selgitustööd, et vana mööblit lõkkes põletada ei tohi. Majaomanik kustutas ise lõkke.

26. novembril kell 13.44 teatati häirekeskusele tiigijääl mängivatest lastest Narva linnas Oru tänaval. Päästjate saabudes lapsed jooksid ära.

26. novembril kell 12.47 märgati Narva-Jõesuu linnas A.Hahni tänava tiigil lapsi ja ühte täiskasvanut jäähokit mängimas. Päästjad tegid selgitustööd. Päästjad hoiatavad, et jää paksus on siseveekogudel veel liiga õhuke ja alates 26. novembrist kehtib üle kogu Eesti siseveekogude jääle mineku keeld.

25. novembril kell 15.15 tuvastasid päästjad Narva-Jõesuu linnas Kudrukülas kortermajas kodukülastust tehes vingugaasi lekke. Päästjad tuulutasid korteri ja tegid selgitustööd. Korterisse paigaldati vingugaasiandur.

25. novembril kell 9.35 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaosa Olevi tänava kortermajja, kus oma kodus oli kukkunud eakas naine, kes ei saanud enam iseseisvalt püsti tõusta ja ust avada. Päästjad avasid korteri ukse ja andsid naise üle kiirabile.

Lääne-Virumaa

25. novembril kell 10.07 kutsuti päästjad Rakvere linna Spordi tänavale, kus kaks algklassi poissi olid tiigi õhukese jääl. Päästjate saabudes lapsed lahkusid jäält ning päästjad tegid selgitustööd. Päästjad hoiatavad, et jää paksus on siseveekogudel veel liiga õhuke ning paluvad lapsevanematel ja õpetajatel lastele õhukese jää ohtlikkusest rääkida. Alates 26. novembrist kehtib üle kogu Eesti siseveekogude jääle mineku keeld.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 11 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommirühm

Demineerijatel oli eelmise nädala jooksul 5 väljakutset ning kahjutuks tehti 4 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

27. novembril kell 12.05 sõitsid päästjad Haapsalu linna Tallinna maanteele, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad tõmbasid avariilise sõiduki ristmikult eemale ja vabastasid tee liiklusele.

Pärnumaa

25. novembril kell 13.51 sai Häirekeskus teate, et Pärnus Vallikäärus on laps vette kukkunud ja teine hoiab tal käest kinni. Päästjate kohale saabudes oli hättasattunu juba veest välja tõmmatud ja raamatukokku läinud, kus kiirabitöötajad vaatasid lapse üle ning viisid haiglasse kontrolli. Selgus, et kaks last olid jalutanud vallikraavi ääres, kui ühel hetkel üks otsustas proovida jää paksust, kuid vajus läbi õhukese jää. Kaaslane suutis teda õnneks kinni hoida seni, kuni kaks juhulikult möödunud noormeest aitasid hättasattunud lapse veest välja.

26. novembril kell 19.22 toimus Läti vabariigi territooriumil Ikla piiri lähedal veoauto ja bussi vahel liiklusõnnetus, kuhu sõitsid appi ka Eesti päästjad ning kiirabiautod. Päästjad aitasid kannatanuid sõidukitest vabastada ning andsid kohapeal esmaabi 38 inimesele, kellega kiirabitöötajad edasi tegelesid. Õnnetuses hukkus bussijuht. Päästetöödega tegelesid Abja, Häädemeeste, Kilingi-Nõmme ja Pärnu päästjad. Teeolud olid sündmuskohal keerulised: sadas lund ja maantee oli libe.

27. novembril kell 7.26 teatati Häirekeskusele liinibussi põlengust Pärnu linnas Audru alevikus. Inimesed olid bussist väljunud. Päästad tuvastasid, et liinibussil oli tekkinud armatuuris elektrilühis. Päästjate kohale saabudes oli bussijuht koos reisijatega põleva juhtmestiku oli juba kustutanud. Päästjad ühendasid elektrisüsteemi akust lahti ning kontrollisid bussi üle, et kuskil tulepesi ei oleks. Asendusbuss toimetas reisijad sihtkohta.

27. novembril kell 16.25 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Häädemeeste alevikku Suurküla tänavale, kus elumaja korsten oli põlema läinud. Päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlengu, mille omanik oli juba jõudnud kustutada. Päästjad nõustasid elanikke, omaniku sõnul pidi järgmisel päeval kohale tulema korstnapühkija.

Raplamaa

26. novembril kell 14.52 sai Häirekeskus teate Märjamaa vallas Pallika külas Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel toimunud liiklusõnnetusest. Kohale sõitnud päästjad vabastasid ühe sõidukis kinni oleva kannatanu hüdrauliste töövahenditega ning aitasid ka teisi kannatanuid. Lisaks reguleeriti liiklust, kuni politsei võttis sündmuse üle. Liiklusõnnetuses sai kannatada 3 inimest, kes kõik viidi haiglasse. Üks inimene hukkus. Teeolud olid sündmuskohal väga libedad.

27. novembril kell 8.24 helistati Häirekeskusesse, et Rapla vallas Kuusiku alevikus Rohelisel teel põleb saun, kust inimesed olid juba välja saanud. Päästjate kohale saabudes põles hoone lahtise leegiga. Kella 8.53ks oli tulekahju lokaliseeritud ning tehti järelkustutust ning otsiti tulepesi. Kella 11.27 oli põleng kustutatud. Üks inimene sai põletushaavu ning temaga tegeles kiirabi. Tulekahju käisid kustutamas Märjamaa, Rapla ja Kehtna päästjad. Politsei tegeles kohapeal liikluse reguleerimisega. Hoone mõõtmetega 8x6 meetrit sai tules nii palju kannatada, et muutus kasutuskõlbmatuks. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada elektrisüsteemist.

27. novembril kell 11.19 sai Häirekeskus teate, et Kehtna vallas Kehtna alevikus Männiku tänaval hakkas vanainimesel oma kodus halb. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid õhus vingugaasi olemasolu ning avastasid, et üks siiber oli liiga vara kinni pandud. Päästjad tuulutasid ruumid, kannatanu viis kiirabi aga haiglasse.

Saaremaa

25.novembril kell 16.10 sõitsid päästjad Saaremaa valda Kudjape alevikku toidukaupluse juurde, kus peaukse juures oli mitme meetri suurune õlilaik, mis haises. Päästjad katsid umbes 10-ruutmeetrise diiselkütte reostuse absorbendiga, kaupluse juhataja organiseeris koristuse.