Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. november

Põhja päästekeskus


Tallinn

28. novembril kell 12.50 said päästjad kaks ATS-häiret Pirita linnaossa Hunditubaka teele. Päästjad tuvastasid asutuse sauna ruumides riiete kuivatamise tagajärjel tekkivast aurust alanud häire ja põlenguohtu ei olnud.

Harjumaa

Suuremaid päästesündmuseid möödunud ööpäeval ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. novembril kell 9.07 teatati, et Tartus Aardla tänaval tuleb garaaži katuselt musta suitsu. Päästjad avastasid tuleohtliku olukorra, kus garaažiboksis köeti tuleohutusnõuetele mittevastavat metallahju, mille suitsutoru oli suunatud ventilatsioonilõõri. Ruumidesse imbus paneelide vahelt suitsu. Ahjus põletati ehitusjäätmeid, laminaatplaati. Päästjad fikseerisid olukorra fotodega ja panid kirja isikute andmed. Olukorra esialgne lahendamine jäi garaažiühistu ülesandeks, mille esindaja kohale tuli.

29. novembril kell 6.09 suitses Nõo vallas Voika külas elumaja vannitoas boileri juures riiul ja sellel olevad riided. Majast olid välja saanud kaks elanikku, kes olid suitsu sisse hinganud ja kiirabi poolt haiglasse toimetati. Päästjad kustutasid põlengu, mis oli tõenäoliselt alguse saanud elektrijuhtmete rikkest.

Valgamaa

28. novembril kell 17.38 teatati, et Tõrvas Tartu tänaval tuleb keldrist kütuselõhna. Päästjad selgitasid, et keldris oli tehtud remonti ja remondimehed olid sinna tööle jätnud diiselsoojapuhurid. Vingugaasi eritavad puhurid lülitati välja, ruumid tuulutati ning päästjad kontrollisid õhu puhtust, mis vastas normidele. Elanikel soovitati veel aknaid lahti hoida ning nende ülesandeks jäi suhelda lahenduse leidmiseks ühistu esimehega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. novembril kell 6.59 sõitsid päästjad Sillamäe linna Tallinna maantee hoonesse. ATS häiret andis mikrolaineahjus kõrbema läinud toit. Päästjad põlenguohtu ei tuvastanud.

28. novembril kell 14.00 teatati häirekeskusele tiigijääl mängivatest lastest Narva linnas Võidu prospektil. Teataja sõnul oli ta keelanud lastel tiigijääle minna. Päästjate saabudes lapsi tiigijääl enam ei olnud. 

Lääne-Virumaa

28. novembril kell 11.47 sõitsid päästjad Rakvere linna Jaama puiestee korterisse, kus teataja tundis vingugaasi lõhna. Päästjad leidsid eest liiga vara kinni pandud ahju siibri. Korter tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd. Päästjatega lepiti kokku kodunõustamine.

28. novembril kell 8.30 kutsuti päästjad Rakvere valda Muru külla, kus oli toimunud kahe sõidukiga liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid sõiduauto süttimisohu ja aitasid kannatanu autost välja. Üks kannatanu viidi haiglasse kontrolli.

Lääne päästekeskus

Viimasel ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.