Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30. november - 1. detsember

Põhja päästekeskus


Tallinn

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Harjumaa

30. novembril kell 14.36 kutsuti päästjad Raasiku valda Raasiku alevikku Raudtee tänava majja. Põlema oli läinud sauna laudise tagune sein. Päästjate saabumise hetkeks elanikud juba kustutasid põlengut. Tulekahju likvideerisid päästjad kella 15.17ks. Põlengu võis põhjustada valesti ehitatud küttesüsteem. Kaks kannatanut viidi tervisekontrolliks haiglasse.

30. novembril kell 11.34 sõitsid päästjad Kiili valda Lähtse külla, kus põles matkaauto. Päästjate saabumise hetkeks oli omanik saanud põlengu kustutada. Päästjad kontrollisid üle ja ohtu enam ei olnud. Põleng võis saada alguse auto akust.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

30. novembril kell 20.32 käisid päästjad Tartus Näituse tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Kohale kutsuti puksiirid, mis aitasid vabastada liiklust ning vedasid avariilised autod minema. Päästjad eemaldasid teelt purunenud detailid.

Võrumaa

30. novembril kell 13.46 käisid päästjad Võru - Mõniste - Valga mnt 7. km sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja tõukasid auto ratastele. Juhist 83aastase mehe vaatas kiirabi üle kohapeal.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. detsembril kell 1.40 teatati häirekeskusele suitsust Narva linnas Kangelaste prospekti kortermaja trepikojas, ülevalt korterist tilkus vett ja elektrit ei olnud. Päästjad avastasid ülemises korteris prügikastipõlengu, mis oli sulatanud ja lõhkunud veetorustiku. Veeavarii tõttu põleng kustus. Põlengu oli põhjustanud prügikasti visatud suitsukoni. Korteris oli valesti paigaldatud ja mittetöökorras suitsuandur. 

1. detsembril kell 1.37 sõitsid päästjad Narva linna Rakvere tänavale, kus põles laternapost. Põleng kustutati ja teavitati linnavalitsust, sest post oli kukkumisohus.

30. novembril kell 21.06 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Endla tänavale, kus nähti garaažide juures leeki. 10-ruutmeetrises lõkkes põlesid praht ja rehvid, leek oli 3 meetri kõrgune. Päästjad kustutasid lõkke.

30. novembril kell 15.40 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Keskallee tänaval tuleb maja eest maa seest suitsu ja gaasi lõhna. Päästjad avastasid maa all elektriühenduse põlengu. Sündmuskohale jäid olukorda lahendama elektrikud ja omavalitsuse töötajad.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

30. novembril kell 20.18 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Luguse külla, kus rollerauto oli kraavi sõitnud. Käina päästjad tõmbasid sõiduki kraavist välja ja juht jätkas sõitu.

Pärnumaa

30. novembril kell 8.43 sõitsid päästjad Pärnu linna Mai tänavale, kus laps oli korterisse luku taha jäänud ja ema ei pääsenud enam lapse juurde. Päästjad sisenesid korterisse rõduukse kaudu ning ema pääses oma võsukese juurde, kellega oli õnneks kõik korras.

Kell 14.42 kutsuti päästjad Tori valda Sindi linna Linnu teele, kus keedupott oli rasvaga põlema läinud. Päästjate kohale saabudes oli leek juba kustunud, kuid igaks juhuks kontrolliti üle ventilatsioonisüsteem. Päästjad ohtu ei tuvastanud.

Kell 15.46 käisid päästjad Häädemeeste vallas Urissaare külas öösel põlenud eluhoonet kontrollimas. Kohapeal avastati kööginurgast paar tulepesa, mis veega kustutati.

Raplamaa

30. novembril kell 17.20 sõitsid päästjad Rapla valda Kuusiku alevikku Mõisa teele, kus 2. korruse korter oli suits täis. Päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise, mis likvideeriti ning ruumid tuulutati. Selgus, et korteriomanik oli toidutegemise ajal uinunud, ja nii see söök seal kõrbema läks. Eluruumides puudus ka suitsuandur.

1. detsembril kell 7.52 kutsuti päästjad Rapla valda Raikkülla Lipa-Lipametsa-Raikküla teele, kus sõiduauto oli üle katuse käinud. Helistaja sõnul inimesi sõidukis ei olevat. Päästjad leidsid põllult katusele maandunud sõiduauto, millelt eemaldati süttimisoht. Inimesi autos sees ega selle juures ei olnud. Kuna sõiduauto omanikuga kontakti ei saadud, lõpetasid päästjad sündmuse ja lahkusid.