Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. detsembril kell 15.51 teatati suitsu lõhnast Haabersti linnaosas Õismäe tee kortermajas. Ühes korteris oli lõhkenud kuumaveetoru ja suits tuli pliidi peale jäetud pannist. Korteris puudus suitsuandur ja päästjad tegid selgitustööd. 

1. detsembril kell 14.07 sõitsid päästjad Nõmme linnaossa Vabaduse puiesteele, kus põlema oli läinud sõiduauto. Autoomanik lokaliseeris põlengu pulberkustutitega ning päästjad likvideerisid põlemise. Põlengus keegi kannatada ei saanud.

Harjumaa

1. detsembril kell 17.44 sõitsid päästjad Saue valda Hüüru külla, kus teatati tahmapõlengust. Päästjad tuvastasid, et korstnast ei ole põleng edasi läinud, küll aga on kütteseadmed hooldamata. Omanikul keelati kütteseadmete kasutamine enne nende kordategemist. 

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

1. detsembril kella 10.26 ajal põles Tartus Narva mnt kortermaja keldrikorrusel asuvas korteris diivan. Pääste suitsusukeldujad tõid tagatoast välja suitsu sisse hinganud mehe. Tulekahju levik piirati kaasas olnud käsikustutiga. Suitsuanduri häiret keegi kuulnud ei olnud ja päästjad seda ei leidnud kuigi korteriomanik väitis, et seade pidi olemas olema. 

Valgamaa

1. detsembril kell 17.02 teatas 81aastane naine, et on Valgas Väike-Lepa tänaval oma kodus kukkunud, lamanud juba tund aega ja ei saa kuidagi püsti. Päästjad leidsid varuvõtme, sisenesid majja ning lasid kiirabitöötajad patsiendi juurde.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne-Virumaa

2. detsembril kell 3.04 teatati häirekeskusele töötavast suitsuandurist Rakvere linnas Lembitu tänava kortermajas. Päästjad avasid töötava suitsuanduriga korteri ukse, leidsid eest pliidile jäänud panni ning ajasid üles magava korteriomaniku. Elanikule tehti selgitustööd.

1. detsembril kell 12.44 ja kell 17.51 sõitsid päästja Tapa linna Ülesõidu tänavale, kus teatati trepikojas kärsahaisust. Päästjad tuvastasid, et ühes korteris oli läinud toit kõrbema ja põlenguohtu ei olnud. Korterisse sissepääs oli takistatud ja omanik ei tahtnud teha päästjatega koostööd. Teistkordsel sündmusel said päästjad toad tuulutatud. Korteris puudus suitsuandur.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

1. detsembril kell 18.15 teatati Häirekeskusele korstnapõlengust Haapsalu linnas Mägari külas. Päästjad tuvastasid puitmaja korstnas tahmapõlengu, mis sealt välja polnud levinud. Päästjad proovisid korstnas põleva pigi harjaga lahti lüüa ning tõstsid mööbli ja muud asjad korstna ümbert ära. Lõpuks suudeti põleng kustutada ning kontrolliti kogu korsten üle. Omanikule selgitati, millised puudused on hoone küttesüsteemidel ning paluti lasta need likvideerida, enne maja kütta ei tohi. Hoones puudus suitsu- ja vinguandur.

Pärnumaa

1. detsembril kell 14.36 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Libatse külla veoauto käigukasti purunemise tõttu teele valgunud õlilaiku koristama. Päästjad katsid õlireostuse absorbendiga ning koristasid tee.

Raplamaa

1. detsembril kell 20.35 sai Häirekeskus teate tahmapõlengust Märjamaa vallas Rangu külas. Kohale jõudnud päästjad nägid korstnas leeke ja sädemeid. Kuna korstent ei saanud veega jahutada, lasti korstnajalas olev pigi ja tahm kontrollitult ära põleda. Päästjad lasid ülevalt korstnast sisse puhastusketi ja võtsid alt välja ligi 70 liitrit hõõguvat materjali. Lõpuks kontrolliti korsten termokaameraga üle. Kuna küttekeha oli halvas seisus, palusid päästjad omanikul kohale kutsuda korstnapühkija ning keelasid kütmise.

Saaremaa

1. detsembril sõitsid päästjad Saaremaa valda Kangrusselja külla, kus sõiduauto oli kitsega kokku põrganud. Päästjad koristasid teelt autodetailid ning teavitasid jahimehi tee ääres lebavast kitsest.