Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-5. detsember

Põhja päästekeskus


Tallinn

2. detsembril kell 22.08 helistati häirekeskusesse teatega, et Põhja-Tallinna linnaosas Kolde puiesteel põleb puu alla pargitud ostukäru. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et ostukärus põles suurem kogus reklaamlehti ning kustutasid põlengu kella 22.38-ks.

3. detsembril kell 19.52 said päästjad väljakutse Mustamäe linnaosasse Vaablase tänavale, kus kortermaja keldris paiknevast mopeedist lekkis bensiini ning kogu trepikoda haises kütuse järele. Päästjad katsid kütusereostuse saepuruga ning tõstsid sõiduki õue. Mopeediomaniku tuvastamisega tegeles edasi korteriühistu esimees.

3. detsembril kell 22.30 teatati, et Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval asuva elumaja välistrepi alla on tehtud lõke, mille juures kaks joobetunnustega inimest. Päästjad kustutasid ohtliku lõkke kella 22.48-ks ning lõkketegijad anti üle politseile.

3. detsembril kell 22.35 teatati, et Nõmme linnaosas Valdeku tänaval asuvas ridaelamus läks põlema keldrikorrusel asuv ahi. Päästjate saabudes olid elanikud majast väljunud ning päästemeeskond kustutas põlengu kella 23.47-ks. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada kütteseadmele liiga lähedale ladustatud põlevmaterjalist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

4. detsembril kell 7.35 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse Lasnamäe tänavale, kus elumaja seitsmenda korruse rõdul olid luku taga külmetamas 3 meest. Päästjad selgitasid saabudes, et korteris oli aset leidnud pidu, mille raames 3 isikut korraks rõdule läksid ning neljas, kes rõduukse lukustas oli ootamatult sügavasse unne vajunud. Päästjad püstitasid redeli ning aitasid külmetanud isikud trepikotta sooja. Seejärel jäid pidulised ootama nende poolt kohale tellitud lukuabi tehnikuid, et tuppa pääseda.

Harjumaa

2. detsembril kell 18.12 sai häirekeskus teate, et Jõelähtme vallas Loo alevikus põletatakse tehase territooriumil ehitusjäätmeid sh vanu värvitünne. Kohale saabunud päästjad kustutasid prügilõkke kella 18.35-ks ning teavitasid ebaseaduslikust tegevusest ka keskkonnaametit.

2. detsembril kell 20.00 teatati, et Kose vallas Tammiku külas põleb abihoone, milles elasid lambad, jänesed ja kanad. Päästjate saabudes olid omanikud suuremad leegid ise maha saanud ning päästemeeskond viis läbi järelkustutuse ning teostas edasise ohutuse huvides ka kontrollavamised. Tulekahju likvideeriti lõplikult kella 20.35-ks ning kahjuks said selles hukka kõik 18 kana. Teised koduloomad õnnestus päästa. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada küttesüsteemist, kuid täpne tekkepõhjus on alles selgitamisel.

5. detsembril kell 6.20 sai häirekeskus teate põlevast garaažist Lääne-Harju vallas Lemmaru külas. Päästjate saabudes põles garaaž lahtise leegiga ning ohustas ka kõrvalasuvat garaaži, kus hoiti lambaid ja kanu. Päästjad kustutasid tulekahju kella 8.50-ks ning õnneks koduloomad selles viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

2. detsembril kella 19.20 ajal põles Kanepi vallas Pikareinu külas elumaja puhastamata korstna lõõrides tahm. Õnneks maja ei süttinud ja põleng sumbus ise. Päästjate kurvastuseks puudus majast nii kohustuslik suitsu- kui vinguandur.

4. detsembril kell 18.42 teatati, et Kanepi vallas Krootuse külas Mäe tänaval põleb elumaja. Päästjate saabudes olid elutoa akendest leegid väljas. Hoonest oli väljunud kaks kergelt viga saanud inimest, kelle kiirabi haiglasse toimetas. Päästjad kustutasid tulekahju kell 21.35. Põlenud toa sisustus hävis, ülejäänud ruumid said tugevaid suitsu- ja veekahjustusi. Esialgsetele andmetel võis põleng alguse saada hooletust küünlapõletamisest.

3. detsembril kell 22.58 teatati, et Räpina vallas Jaanikese külas põleb maja välisfassaadi alune, kust lendab välja sädemeid. Elanikud tulid majast välja ja püüdsid kastmisvoolikuga tuld kustutada. Päästjad avasid tulekoldele ligipääsuks ja kustutamiseks viis ruutmeetrit seina. Selgus, et päeval oldi leeklambiga torusid soojendatud, millest säde või kuumus voodrivahelise süütas.

Tartumaa

2. detsembril kella 12.42 ajal voolas Tartus Tähe tn rekka tehnilise rikke tõttu teele õli. Päästjad katsid reostuse kolme koti absorbentainega.

Valgamaa

2. detsembril kella 23.00 ajal põles Otepääl Pargi tänaval elumaja puhastamata korstna jalas tahm. Päästjad lämmatasid tule ja andsid juhise enne järgmist kütmist lasta kütteseade hooldada.

3. detsembril kell 17.58 teatati leekides suitsusaunast Tartus Rahinge külas Pihva teel. Tulekahju kustutati kell 18.55. Põlengus hävis sauna sisustus ja vahelagi, seinad jäid püsti.

4. detsembril kell 14.50 teatati, et Tõrvas Järve tänava piirkonnas on Riiska järve õhukesel jääl poisid. Päästjad selgitasid poistele, et siseveekogude jääl viibimine on keelatud ning ohtlik. Järvejää oli 3 – 5 sentimeetri paksune ning kohati paistis lahtist vett. Poisid mõistsid riske ning lubasid jääle enam mitte minna.

5. detsembril kell 00.37 käisid päästjad Otepää vallas Keeni külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse, aitasid juhi sõidukist kanderaamile tõsta ning kiirabiautosse viia.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. detsembril kell 23.43 ja 5. detsembril kell 8.53 kutsuti päästjad Lüganuse valda Kiviõli linna Keskpuiestee tänavale, kus kuuldi ühest korterist vanema inimese appihüüdeid. Päästjad avasid mõlemal korral ukse ja andsid põrandal lamava naise üle kiirabile. 

4. detsembril kell 22.35 teatati häirekeskusele elektrikilbi põlengust Narva linnas Rahu tänava kortermaja trepikojas. Päästja saabumise hetkeks olid elanikud põlengu kustutanud. Päästjad kontrollisid kilbi üle ja põlenguohtu enam ei olnud. Põlengu tagajärjel jäi elektrita maja kolm korterit ja liftišaht.

3. detsembril kell 21.16 kutsuti päästjad Sillamäe linna Kesk tänava kortermajja, kus eakas naine oli kukkunud ja ei saanud ust avada. Päästjad avasid ukse ja andsid kannatanu kiirabile üle.

3. detsembril kell 9.56 teatati Narvas linnas Suurel tänaval plastikust prügikonteineri põlengust. Päästjate saabumise ajaks olid teatajad lumega põlengu kustutanud. Põleng võis alguse saada kustutamata suitsukonist.

2. detsembril kell 19.21 teatati häirekeskusele põlengust Alutaguse vallas Iisaku alevikus Väike tänava majas. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed majast väljunud. Põles kahekorruselise maja teine korrus. Päästjad lokaliseerisid põlengu kell 19.43 ja likvideerisid kella 20.09ks. Maja teine korrus sai tugevaid põlemis- ja suitsukahjustusi. Põleng võis alguse saada elektriseadme rikkest. 

2. detsembril kell 10.59 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Outokumpu tänavale, kus oli toimunud kokkupõrge kahe sõiduauto vahel. Päästjad eemaldasid ühel autol süttimisohu ja katsid tänavale lekkinud jahutusvedeliku seapuruga. Liiklusõnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Lääne-Virumaa

4. detsembril kell 14.55 teatati häirekeskusele põlengust Tapa linnas Jaani tänaval. Majas oli kamina juures süttinud puitkonstruktsioon ja päästjad leidsid puitkarkassi vahelt kaks tulekollet. Omanikule tehti selgitustööd, sest põlevmaterjal ja praht oli ladustatud kamina ümbrusesse. Maja kütmine keelati, sest korstna ots oli lagunenud.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 11 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Pommigrupil oli eelmise nädala jooksul 5 sündmust, mille käigus tehti kahjutuks 45 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

3. detsembril kell 11.27 kutsuti päästjad Järva valda Koeru alevikku Sõpruse puiesteele, kus majas oli tunda kaabli põlemise lõhna. Päästjad tuvastasid, et kärsahais tuleb teise korruse elektrikapist, kus ühe korteri rikkevoolukaitsmed olid üle kuumenenud. Päästjad keerasid korgid välja ning keelasid korteri elektrisüsteemi kasutamise enne, kui elektrik on süsteemi üle vaadanud.

4. detsembril kell 6.22 kutsuti päästjad Järva valda Imavere külla Tallinn-Tartu-Luhamaa maanteele, kus sõiduk oli teelt välja sõitnud. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu, tõmbasid auto ratasetele tagasi ning kontrollisid ümbruskonna termokaameraga üle. Pilt lisatud.

Kell 11.28 kutsuti päästjad Järva valda Järavere külla, kus auto oli sõitnud kraavi. Päästjad andsid kannatanule kohapeal esmaabi.

Kell 11.45 toimus järjekordne liiklusõnnetus Järva vallas Imavere külas. Päästjad lõikasid ühe kannatanud hüdrauliste töövahenditega autost välja, lisaks aitasid reguleerida liiklust ning abistasid päästetöödel. Päästjad aitasid ka politseil autod teelt teisaldada. Õnnetuses hukkus üks inimene, teised kannatanud viidi haiglasse kontrolli. Sündmuskohal oli tee väga libe.

Läänemaa

4. detsembril kell 13.11 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Palivere alevikku, kus majas töötas vinguandur. Hoonesse sisenemisel näitasid ka päästjate mõõteriistad vingugaasi olemasolu. Selgus, et majaelanik oli ahju siibri liiga vara kinni pannud. Päästjad tuulutasid ruumid ja tegid inimesele selgitustööd. Päästjad leidsid küttekolletest palju tuhka, mis takistas elanikul ohutult kütteseadmeid kütta. Välisel vaatlus oli näha ka soojamüüris rohkesti tuhka. Päästjad eemaldasid küttekoldest tuha ja viisid selle õue. Majaelaniku sugulasel paluti kohale kutsuda korstnapühkija

Pärnumaa

2. detsembril kell 20.44 sai Häirekeskus teate, et Tori vallas Sindi linnas Nulu tänaval põleb suvila. Päästjate kohale saabudes põles ühekordne maja leegiga, inimesi teadaolevalt sees ei olnud. Kustutustööde käigus avasid päästjad maja konstruktsioonid, et kolletele paremini ligi saada. Kella 22.30ks oli tulekahju likvideeritud. Põles suvila 10x10 meetrit, mis sai tugevaid tule- ja veekahjustusi. Päästjate sõnul sai tulekahju alguse köögist, kuid tekkepõhjus ei ole teada. Päästetöödega tegelesid Pärnu, Häädemeeste, Kilingi-Nõmme; Pärnu-Jaagupi, Vändra kutselised ja Taali vabatahtlikud päästjad.

Raplamaa

3. detsembril kell 12.02 kutsuti päästjad Rapla valda Koikse külla, kus põles elumaja lähedal olev saun. Päästjad tuvastasid, et suits tuleb räästast. Kohe asuti hoonet nii seest kui ka väljast kustutama. Kella 12.54ks oli tuli lokaliseeritud ning otsiti veel tulepesi. Tulekahju likvideeriti kella 13.34ks. Põlengut käisid kustutamas Märjamaa, Kehtna ja Rapla päästjad. Hoones oli töökorras suitsuandur. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada elektriseadme rikkest.

4. detsembril kell 18.28 sõitsid päästjad Märjamaa valda Konuvere külla, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid sõidukitel süttimisohu, vabastasid kannatanud sõidukitest, reguleerisid liiklust ning puhastasid sõidutee autotükkidest. Pilt lisatud.

5. detsembril kell 00.00 sai Häirekeskus teate, et Kohila vallas Hageri alevikus Kohila teel tuleb ühe eramaja aknast suitsu ning teataja sõnul viibivad hoones inimesed. Päästjad tuvastasid kohapeal, et kütmise ajal oli pliit hakanud suitsu sisse ajama, sest korsten oli umbes ja maja oli kaua kütmata. Päästjad ventileerisid ruumid ning keelasid kütmise enne, kuni korstnapühkija küttekolded üle kontrollib. Kiirabi vaatas hoones viibinud inimesed üle, kuid nende tervisega oli kõik korras.

Saaremaa

3. detsembril kell 21.23 sai Häirekeskus teate, et Saaremaa vallas Kaisvere külas põleb hoone lahtise leegiga ja hoones võivad olla hobused. Päästjate kohale saabudes põles hoone katus lahtise leegiga ja oli oht, et tuli levib kõrvalhoonetele. Päästjad suutsid põlengu lokaliseerida kella 22.30ks ja lõplikult likvideerida 23.09ks. Päästjad suutsid ära hoida tule leviku hoone teise ossa, kus asusid loomad. Sündmusele reageeriti suurte jõududega: kohal olid Kihelkonna, Kuressaare, Orissaare kutselised ja Leisi, Pihtla ning Valjala vabatahtlikud. Tulekahju võis esialgsetel andmetel alguse saada puhketoas asunud pullerjanist.

Kell 2.45 kutsuti päästjad uuesti Kaisvere külla varem põlenud hoone juurde. Päästjad leidsid prahi seest ühe tulekolde, mis kustutati kella 3.33ks.