Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. detsembril kell 19 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Sütiste teel elav inimene, kes teatas, et tema eakas naabrinaine ei ole juba terve ööpäeva tema kõnedele vastanud ega ava ka ust. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse rõduakna kaudu ning andsid sealt leitud abitus seisundis põrandal lebava vanainimese üle kiirabile.

5. detsembril kell 23.24 sai häirekeskus teate põlevast sõiduautost Lasnamäe linnaosas Pallasti tänaval. Kohale saabunud päästjad kustutasid lahtise leegiga põlenud sõiduki kella 00.15-ks ning inimesed selles viga ei saanud.

6. detsembril kell 7.41 helistas hädaabinumbrile eakas vanaproua Kristiine linnaosast Kuldnoka tänavalt ning teatas, et tema korter on suitsu täis ja ta ise tunneb end väga halvasti. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise ning likvideerisid ohtliku olukorra kella 8.04-ks. Korterielanik toimetati kiirabi poolt haiglasse tervisekontrolli.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

5. detsembril kell 15.47 teatati, et Põltsamaal Tartu mnt lukustas väikelaps teise korruse korteri rõdu ukse ja ema jäi rõdule lõksu. Päästjad aitasid naise redeliga alla, avasid kangiga korteri ukse ja ta pääses lapse juurde.

Tartumaa

5. detsembril kella 12.47 ajal käisid päästjad Tartus Turusilla juures Emajõe jäält ära kutsumas kolme umbes 10aastast poissi. Lastele selgitati õhukese jääga seotud ohtusid ning jääle mineku keeldu.

Kella 17.34 ajal süttis Tartus Tamme põik tänaval kahekorruselise elumaja kaminakorstna ümbrus. Peremees püüdis ämbri veega tuld kustutada, kuid põleng levis vahelaele ja teisele korrusele. Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks ja kustutamiseks vahelage ja seina. Põleng likvideeriti kell 19.01.

Kella 20.03 ajal süttis Nõo vallas Nõgiaru külas sõiduauto Ford Galaxy armatuurialune. Omanik summutas tuld kolme pulberkustutiga, päästjad kustutasid tossava armatuurialuse lõplikult veega.

Kella 23.33 ajal andis vingugaasiandur Tartus Kesa tänaval asuvas elumajas märku liiga vara suletud siibri tõttu ruumidesse sattunud vingugaasist. Vanemale härrale loeti sõnad peale ja ruumid tuulutati.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

5. detsembril kell 19.53 teatati häirekeskusele pikemat aega töötavast suitsuandurist Rakvere vallas Paatna külas. Maja trepikoda oli suitsu täis, selle põhjuseks oli ühes korteris suitsu sisse ajav pliit. Päästjad kontrollisid korteri üle ja tuulutasid toad.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. detsembril kell 1.59 teatati põlevast pliidi kubust Paide linnas Soo tänaval. Päästjate kohale saabudes oli põleng juba kustunud. Päästjad tuvastasid, et köögis pliidi kohal oleva kubu juhe oli kärssama läinud, seega ühendati kubu vooluvõrgust välja ning ruumid tuulutati. Korteris oli töökorras suitsuandur.

6. detsembril kell 7.44 Häirekeskuskus teate, et Järva vallas Ahula külas põleb 3-kordse maja esimene korrus. Helistaja teatas, et inimesed ei saa välja ja istuvad rõdu peal. Päästjate kohale saabudes põles sotsiaalmaja korter lahtise leegiga. Päästjad püstitasid tõmbredeli ning asusid inimesi päästma. Tulekahju lokaliseeriti kella 8.19ks, misjärel ruumid ventileeriti. Põlevas korteris tehti järelkustutustöid. Põlevast majast toodi välja 12 inimest, kelle kiirabi üle vaatas. Üks inimene viidi haiglasse. Teised majaelanikud paigutas vald ümber asenduspinnale. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse hooletust suitsetamisest. Põlengut kustutasid Aravete, Paide ja Tapa kutselised ning Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad.

Läänemaa

5. detsembril kell 22.26 sõitsid päästjad Haapsalu linna Panga külla Nurga tänavale, kus põles korsten. Haapsalu päästjad leidsid korterist saunakerise tüüpi küttekolde, mida siis inimesed parasjagu kütsid, korstnas põlengut ei tuvastatud. Päästjad kustutasid asjus tule ja jahutasid selle maha ning keelasid kütmise, sest küttekolle oli valesti paigaldatud ning korstnas olid ka praod. Päästjad nõustasid korterielanikke.

Pärnumaa

5. detsembril kell 8.42 kutsuti päästjad Pärnu linna Riia maanteele, kus teataja sõnul põletati ühes hoovis midagi. Päästjad tuvastasid, et hoovis kuuride vahel tünni sees põletati juhtmeid. Põleng kustutati kiiresti.