Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. detsember

Põhja päästekeskus

Harjumaa

6. detsembril kell 18.05 said päästjad väljakutse Lääne-Harju valda Paldiski linna, kus Sadama tänaval asuva kahekordse elumaja esimesel korrusel asuv korter oli kütmise tagajärjel suitsu täis. Päästjad tuvastasid, et suitsu oli imbunud ka naaberkorteritesse ning tuulutasid kõik elamised. Inimesed kannatada ei saanud.

6. detsembril kell 22.33 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Haavakannu külas põleb saunamaja. Kohale saabunud päästjad tuvastasid tulekolde korstna ümbruses ning kustutasid põlengu kella 23.27-ks. Inimesed viga ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

6. detsembril kella 12.58 ajal põles Elva vallas Kongute külas kanalana kasutusel olev laut. Päästjate saabudes oli katus leekides ja süttinud vahelael olev hein. Kanad pääsesid eluga, üks kukk jäi esialgu kadunuks. Heina kustutamine oli aeganõudev ja selleks tuli appi traktoriga naabrimees, kes heina ümber tõsta aitas. Kustutustööd lõpetati kell 20.45.

Kella 16.42 ajal süttis Kastre vallas Aardlapalu külas ajutise elamuna kasutusel olevas kõrvalhoones ahju ümbrusesse kuhjatud põlevmaterjal. Elanik summutas tulekahju vett loopides. Päästjad keelasid amortiseerunud ahju kasutamise. Kahjuks puudus ruumidest kohustuslik suitsu- ja vingugaasiandur, millele päästjad tähelepanu juhtisid. 

Kella 18.03 ajal hävis Tartu vallas Viidike külas tulekahjus vana saun. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul sai põleng alguse sauna juurde pandud kustumata tuhast, milles hõõguvad söed. Sauna jäänused kustutati kell 19.34. 

Võrumaa

7. detsembril kell 3.11 teatati tulekahjust Võrumaal Setomaa vallas Mikitamäe külas Soelaane tänaval asuvas kahekorruselises kolme trepikojaga kortermajas. Päästjate saabudes oli esimese korruse kahetoalise korteri aknast näha tuld ning paksu suitsu, samuti oli leekides korteri välisuks. Ruumidesse sisenenud päästjad leidsid eest põleva koridori ning elutoa ja põrandalt kahe meesterahva surnukehad. Kohe liiguti ka ülemise korruse suitsu täis korterisse, kust leiti veel üks hukkunud mees. Alumise korruse korteri põleng oli kestnud pikemat aega, tuli levis juba läbi seina kõrval asuvasse tühjalt seisvasse korterisse ning läbi põranda ka ülemise korruse korterisse. Päästetööd lõpetati kell 6.19. Sündmuskohal tegutsesid kutselised päästjad Räpina, Värska ja Põlva päästekomandost ning Orava vabatahtlikud. Korteri, kust tulekahju alguse sai, elanikke olid päästjad tuleohutusalaselt nõustamas käinud juba alates 2017. aastast. Viimase nõustamise andmetel pidi seal olema töökorras suitsuandur, kuid tänaöisel õnnetusel päästjad seda ei leidnud. "Paraku olid elanikud meie jaoks riskigrupi esindajad, kes sageli tarvitasid alkoholi, suitsetasid toas ja suhtusid tuleohutusse pealiskaudselt," rääkis Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu. "Selline kombinatsioon võib halbade asjaolude kokku langemisel osutuda surmavaks."

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. detsembril kell 13.47 vajati päästjaid appi Jõhvi valda Puru külla Jõhvi-Tartu maanteele, kus teelt välja vastu puud oli sõitnud veoauto. Õnnetuse tagajärjel oli kabiin masina küljest maha tulnud. Päästjad sündmuskohal autol lekkeid ei tuvastanud ning akut üles ei leidnud. Autojuhile andis kohapeal esmaabi kiirabi, juht hospitaliseerimist ei vajanud. Sündmuskohal oli maantee väga libe.

6. detsembril kell 12.32 sõitsid päästjad Jõhvi linna Hariduse tänava kortermajja, kus lahtise leegiga põles esimese korruse korteris elektrikilp. Päästjad lülitasid korterist elektri välja ja likvideerisid tulekustutiga põlengu kella 12.46ks. Korteris puudus kohustuslik suitsuandur ning üksinda kodus viibinud alaealine põlengus kannatada ei saanud. Korter sai tahmakahjustusi. Põlengu võis põhjustada elektriühenduse rike.

Lääne-Virumaa

6. detsembril kell 13.46 vajati päästjaid appi Viru-Nigula vallas Võrkla külas Tallinn-Narva maanteel, kus liiklusõnnetusse oli sattunud 2 sõiduautot. Päästjad eemaldasid autodelt süttimisohu ning vabatahtlikud päästjad aitasid sündmuskohal tagada ohutuse kuni politsei saabumiseni. Sündmuskohal oli tee väga libe.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

6. detsembril kell 14.06 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Vidriku külla, kus helistaja sõnul hakkas ühekordse talumaja pliit suitsu sisse ajama. Kohale jõudnud Risti päästjad tuvastasid, et korstnas oli pigi põlema läinud, kuid elanikud oli põlengu tulekustutiga juba lämmatanud. Päästjad tuulutasid ruumid, kontrollisid korstna üle ning keelasid kütmise kuni korstnapühkija saabumiseni.

Raplamaa

7. detsembril kell 7.39 sõitsid päästjad Märjamaa valda Lestima külla, kus koolibuss oli ühe rattaga kraavi vajunud. Päästjad tõmbasid bussi tagasi teele. Keegi õnnetuses viga ei saanud, kuid päästjate sõnul oli Tallinn-Pärnu maantee väga libe.

Saaremaa

7. detsembril kell 5.40 sõitsid päästjad Saaremaa valda Käesla külla teele kukkunud puud eemaldamas. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee liiklusele.