Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. detsember

Põhja päästekeskus


Tallinn

7. detsembril kell 13.17 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Koidula tänaval põleb viiekordse elumaja rõdu. Päästjate saabudes põles üks neljandal korrusel asuv rõdu lahtise leegiga ning tulekahju kustutati kella 15.23-ks. Inimesed põlengus kannatada ei saanud, sest tuli ei olnud õnneks korterisse levinud. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada grilliseadme kasutamisest, täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

7. detsembril kell 19.48 sõitsid päästjad väljakutsele Rae valda Aruvalla külasse, kus teele oli kukkunud puu, mis sulges mõlemad sõidusuunad. Päästjad eemaldasid takistuse teelt kella 20.15-ks.

8. detsembril kell 00.36 sõitsid Muraste vabatahtlikud päästjad Jõelähtme valda Parasmäe külasse, kus liikumisprobleemidega meesterahvas oli voodist välja kukkunud ning tema abikaasa ei jaksanud teda kuidagi tagasi tõsta. Päästjad aitasid abivajaja voodisse ning kiirabi sekkumist mees ei vajanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. detsembril kell 6.57 teatati, et Põltsamaal Kuuse tänaval on imbub kahekorruselise kortermaja alumisest korterist suitsu, tööle hakkasid ka ülemise korteri suitsuandurid. Päästjad leidsid sisenesid suitsu täis ruumidesse ja leidsid toas põles voodi. Inimesi toas ei olnud. Põleng kustutati kell 7.15 ja kohale tuli ka korteriomanik, kelle abil pööningu tuleohutust kontrolliti ja ruumid tuulutati. Selgus, et kogu öö oli tugevalt ahju köetud, mis oli üle 100 kraadi kuumenenud ja süüdanud ahju vastu toetatud voodi. 

Tartumaa

7. detsembril 10.54 käisid päästjad Elva vallas Konguta külas varem põlenud lauda järelkustutustöödel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. detsembril kell 21.37 sõitsid päästjad Sillamäe linna Veski tänavale. Korteris oli suitsuandur tööle hakanud toas suitsetamise tõttu ning elanik võttis anduri laest maha. Päästjad paigaldasid suitsuanduri tagasi ja tegid selgitustööd. Päästjad tuletavad meelde, et tulekahjust aitab varakult teada anda töökorras suitsuandur. Tuletame jätkuvalt meelde, et suitsuandur on Eestis kohustuslik alates 1. juulist 2009.

Lääne-Virumaa

8. detsembril kell 8.15 sõitsid päästjad Kadrina alevikku Kalevipoja tänavale, kus parkas oli põlema läinud sõiduauto. Sõitjad olid autost väljunud ja püüdsid põlengut kustutada lumega. Kadrina vabatahtlikud päästjad likvideerisid kapotialuse põlengu kella 8.37ks.

7. detsembril kell 12.42 kuutsuti päästjaid Tapa valda Tamsalu linna Ääsi tänava kortermajja. Ühes korteris oli toit kõrbema läinud ning joobes elanik loopis naabrit toidupotiga. Päästjatel õnnestus korterisse siseneda, põlengut ei tuvastatud. Kohapeale jäi olukorraga tegelema politsei. 

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

7. detsembril kell 17.12 kutsuti päästjad Pärnu linna Tallinna maanteele, kus oli toimunud kolme autoga liiklusõnnetus. Päästjad vaatasid sõidukid üle ja tuvastasid, et süttimisohtu pole, aitasid liiklust reguleerida ning lõpuks puhastasid tee autotükkidest. Kiirabi vaatas kannatanud üle ning viis ühe inimese haiglasse. 

Kell 18.38 sai Häirekeksus teate kahe sõiduauto kokkupõrkest Pärnu linnas Papsaare külas. Päästjad abistasid kannatanuid, kontrollisid avariilised sõidukid üle ning reguleerisid kohapeal liiklust. Kiirabi vaatas kannatanud kohapeal üle, üks inimene viidi haiglasse kontrolli. Sündmusega tegeles edasi politsei. 

Raplamaa

7. detsembril kell 12.25 sai Häirekeskus teate, et Kehtna vallas Nadalama külas oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu, vintsisid avariilise sõiduki tee äärde ning tähistasid selle päästetööde lindiga. Lõpuks puhastati tee autotükkidest. Üks kannatanu viidi kontrolliks haiglasse. Autode teisaldamisega tegelesid edasi omanikud. Päästjate sõnul oli tee sündmuskohal väga libe.

Saaremaa

7. detsembril kell 14.41 sõitsid päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Ida tänavale, kus sõiduauto oli libeduse tõttu elektrikilbile otsa sõitnud. Kohale kutsutud elektrikud võtsid kilbist vooli välja, misjärel said päästjad auto tagasi teele tõmmata.

Kell 17.27 kutsuti päästjad Saaremaa valda Ratla külla, kus veoauto oli kraavi sõitnud. Päästjad aitasid juhi kabiinist välja ning eemaldasid veokil süttimisohu. Juht õnnetuses viga ei saanud. Sõiduki teisaldamisega tegeles edasi omanik.