Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. detsember

Põhja päästekeskus


Harjumaa

8. detsembril kell 15.08 said päästjad väljakutse Saue valda Kernu külasse, kus maanteele kukkunud puu oli mõlemad sõidusuunad sulgenud. Päästjad eemaldasid takistuse teelt kella 15.28-ks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

8. detsembril kell 12.15 teatati, et Põlva vallas Eoste külas põleb elumaja. Põlengust andis teada möödasõitja, kes eemalt suitsu nägi. Kaheksa minutiga kohale jõudnud Põlva komando päästemeeskond leidis eest täisleekides maja, mille katus ja vahelaed olid juba sisse kukkunud. Päästetöö juhini jõudis info, et majas võis olla ka inimene. Kell 12.55 leiti rusudest hukkunud, tõenäoliselt majaomanikust mehe surnukeha jäänused. Hilisem uurimine selgitas, et põlengu tõenäoliseks põhjuseks oli voodis suitsetamine.

Tartumaa

8. detsembril kell 20.35 teatas Tartus Mõisavahe tn kortermajas elav 75-aastane naine, et kukkus kodus ja ei saa enam püsti. Päästjad lõikasid naise loal sisenemiseks läbi ukseketi ning aitasid kannatanu voodisse. Temaga tegelesid edasi kiirabitöötajad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. detsembril kell 2.11 teatati gaasi lõhnast Lüganuse vallas Kiviõli linnas Viru tänava kortermajas. Päästjad gaasileket ei tuvastanud. Ennetavalt suleti korteri gaasikraan, tuulutati tube ning soovitati hommikul pöörduda gaasiseadmete kontrollimiseks vastava teenistuse poole.


Lääne-Virumaa

8. detsembril kell 17.13 sõitsid päästjad Rakvere linna Võidu tänavale, kus üks korter oli suitsu täis. Kohapeal selgus, et peremees oli üle pika aja ahju kütnud, mis nüüd suitsu sisse ajas. Korteri aknad oli tuulutamiseks avatud. Päästjad kontrollisid kodu üle ja tegid kodunõustamist.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

8. detsembril kell 12.29 käisid päästjad Häädemeeste vallas Soometsa külas teele kukkunud puud eemaldamas. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee liiklusele.

Kell 12.51 käisid päästjad Saarde vallas Allikukivi külas Alevi teel kustutamas korstna tahmapõlengut. Päästjad likvideerisid põlengu, kontrollisid küttekolded üle ning keelasid kütmise enne, kui korstnapühkija küttesüsteemi üle vaatab ja puhastab.

9. detsembril kell 00.23 kutsuti päästjad Pärnu linna Männiku tänavale, kus suur mänd oli kukkunud teele. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid sõidutee.

Raplamaa

9. detsembril kell 8.08 kutsuti päästjad Märjamaa valda Orgita külla, kus Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid sõidukitelt süttimisohu ning reguleerisid liiklust kuni politsei tulekuni. Ühe kannatanu vaatas kiirabi kohapeal üle.

Saaremaa

8. detsembril kell 15.51 sõitsid päästjad Saaremaa valda Arandi külla, kus männipuu oli teele kukkunud. Päästjad saagisid puu läbi ning puhastasid tee.

Kell 18.14 käisid päästjad Saaremaa vallas Käesla külas teele kukkunud puudu eemaldamas. Puu saeti läbi ning tee vabastati liiklusele. 

Kell 21.04 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Varju tänavale, kus kahekordse elamu ventilatsiooniavast tuli suitsu. Päästjate kohale saabudes oli näha katuseharja vahelt immitsevat suitsu. Päästjad avasid konstruktsioonid, et tulekoldele ligi saada. Kella 21.31 oli põleng likvideeritud. Tulekahju sai alguse harukarbist, mis süütas seina ja 2. korruse lae.