Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-12. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. detsembril kell 14.12 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Harku järvel on 3 kalameest, kes õrnale jääle minnes oma elud ohtu on seadnud. Kohale saabunud päästjad tegid meestele selgitustööd, mille peale nad jäält lahkusid.

10. detsembril kell 14.44 teatati, et Tallinna kesklinnas Vilmsi tänaval asuvas restoranis põleb vana pistikupesa. Päästjad avasid saabudes osa seinakonstruktsioonist ning likvideerisid põlengu kella 14.59-ks.

10. detsembril kell 19.25 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosas Peterburi teel asuvasse kaubanduskeskusesse, kus keskuse külastaja oli WC kabiini kinni jäänud. Päästjad avasid ukse kella 19.40-ks.

11. detsembril kell 14.01 paluti päästjaid appi Kristiine linnaosasse Endla tänavale, kus eakas meesterahvas oli oma korteris kukkunud ning ei saanud kiirabitöötajatele ust avada. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid abivajaja üle kiirabile.

11. detsembril kell 15.43 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Vana-Mustamäe kelgumäel on 10-aastane poiss vastu takistust sõitnud ning viga saanud. Päästjad toimetasid ATV ning kühvelraami abil kannatanu kiirabiautosse.

11. detsembril kell 16.33 teatati, et Haabersti linnaosas Nigli tänaval asuva kolmekordse elumaja keldris põleb elektrikilp. Päästemeeskonna saabudes olid elanikud majast väljunud ning päästjad kustutasid põlengu kella 16.55-ks. Elanikud lubasid esimesel võimalusel kohale kutsuda elektriavarii tehnikud.

11. detsembril kell 20.06 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval asuva viiekordse elumaja kolmandal korrusel asuvast korterist tuleb suitsu. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse ning tuvastasid seal toidukõrbemise, mis likvideeriti kella 20.11-ks. Korteris puudus kohustuslik suitsuandur.

11. detsembril kell 22.35 teatati häirekeskusele, et Mustamäe linnaosas Keskuse tänaval asuva viiekordse elumaja üks trepikoda on suitsu täis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteri, kus põles vannituppa ladustatud prügi. Põleng kustutati kella 23.05-ks ning elanikud selles õnneks viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

11. detsembril kell 10.05 teatati häirekeskusele, et Saku vallas Kanarbiku tänaval põleb suvilahoone. Päästjad tuvastasid saabudes, et inimesi hoones ei viibinud ning alustasid kustutustöödega kell 10.17. Tulekahju, mis esialgsel hinnangul sai alguse köögis asuva elektriseadme rikkest, likvideeriti kella 12.07-ks. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

NB! Lumetormi tõttu on põhja regiooni päästjad möödunud ööpäeval saanud neli väljakutset, mis olid seotud teele kukkunud puude eemaldamisega. Kõik sündmused leidsid aset Harjumaal. Kuna lumetorm „Birgit“ jätkab täna oma laastamistöid, palub Päästeamet olla inimestel valmis jätkuvateks elektrikatkestusteks, vältima liiklusesse minemist ning võimaluse korral jääda koju.

Lõuna päästekeskus

Kella 16 seisuga on Lõuna päästekeskuse piirkonnas olnud 10 otseselt tormiga seotud päästesündmust.

Tartumaa

11. detsembril kell 20.48 teatati häirekeskusele majapõlengust Tartu linnas Puiestee tänaval. Majas põles saun ja inimesed oli majast väljunud. Päästjad likvideerisid sauna leiliruumis olnud põlengu kella 21.14ks. Kiirabi vaatas elanikud üle, keegi hospitaliseerimist ei vajanud. Päästjad tegid selgitustööd.

11. detsembril kell 18.03 teatati sõiduauto põlengust Tartu linnas Lääneringteel. Päästjad likvideerisid seest põlenud auto põlengu kella 18.21ks.

10. septembril kell 11.09 sõitsid päästjad Tartu linna Kuldnoka tänavale, kus elumaja korstnast nähti leeki. Päästjad kustutasid tahmapõlengu. Maja ruumid kontrolliti üle ning omanikul soovitati kutsuda korstnapühkija, kes vaataks kütteseadmed üle. Seni oli omanik pühkinud korstnaid ise ning korstnapühkija teenust ei olnud kasutanud.

10. septembril kell 5.34 kutsuti päästjad Elva valda Tammiste külla, kus kukkunud külmkapi alla oli kinni jäänud meesterahvas. Päästjad aitasid mehe välja ja andsid üle kiirabile.

9. detsembril kell 19.32 teatati suitsust Tartu vallas Vahi külas Vahipargi tänava korteris. Kohapeal selgus, et korteri elanik oli teinud pliidi alla tule, kuid ei olnud avanud siibrit. Korter oli suitsu ja vingugaasi täis. Päästjad tuulutasid korteri ja tegid mehele selgitustööd.

9. detsembril kell 14.16 sõitsid päästjad Tartu linna Anne kanali juurde. Jääl nähti lapsi ja kalameest. Päästjad rääkisid jääl olnutega jää ohtlikkusest ning lapsed ja kalamees lahkusid.

Põlvamaa

11. detsembril kell 15.44 teatati tahmapõlengust Räpina vallas Haavanpää külas. Omanik oli päästjate saabumise ajaks põlengu kustutanud pulberkustutiga. Päästjad kontrollisid ahju ja korstna üle, tuulutasid toad ja soovitasid kutsuda korstnapühkija. 

9. detsembril kell 22.16 anti häirekeskusesse teada Räpina vallas Kikka külas maja põlengust. Põles kõrvalmaja sein ja ohtu teistele hoonetele ei olnud. Palkmaja põleng likvideeriti kell 23.58. Põlengu võis põhjustada liiga maja lähedale pandud tuhaämber.

9. detsembril kell 20.43 sõitsid päästjad Põlva valda Eoste külla, kus eelmisel päeval põlenud elumaja aknast oli näha suitsu ja sädemeid. Majas põles varem põlenud diivan. Põleng likvideeriti kell 21.17.

9. detsembril kell 12.04 teatati suitsust Kanepi vallas Krootuse külas Pärna tänava kortermajas. Kohapeal selgus, et ühes korteris oli toit pliidil kõrbema läinud. Päästjad aitasid tuulutada korterit ja trepikoda ning kontrollisid suitsuanduri korrasolekut. Korteri elaniku vaatasid üle kiirabi töötajad. 

Valgamaa

11. detsembril kell 19.14 sõitsid päästjad Otepää linna Tehase tänava tootmishoonesse, kus põlema oli läinud vineeri lihvimismasin. Hoones töötanud inimesed evakueeriti. Suurema põlengu olid päästjate saabumise ajaks töötajad ära hoidud. Põleng lokaliseeriti kella 19.32ks.

11. detsembril kell 15.21 teatati Valga linnas Peetri tänaval tiigil kelgutavatest lastest. Päästjad selgitasid lastele teguviisi ohtlikkust ja lapsed lahkusid.

10. detsembril kell 23.54 teatati häirekeskusele lõkkest Valga linnas Tehnika tänaval. Päästjad kustutasid mahajäetud veetornis põlenud lõkke.

Võrumaa

9. detsembril kell 11.10 sõitsid päästjad Võru valda Vastseliina alevikku, kus teelt välja kraavi oli külili vajunud veoauto. Juht õnnetuses viga ei saanud. Päästjad lekkeid ei tuvastanud ja aitasid teel ohutust tagada. 

Jõgevamaa

12. detsembril kell 7.29 vajati päästjaid Põltsamaa vallas Pauastvere külas Tallinn-Tartu maanteel kahe sõiduautoga toimunud liiklusavariil. Autos olnutest viidi üks väikelaps tervisekontrolliks haiglasse, teised arstiabi ei vajanud. Päästjad aitasid vabastada sõidutee.

9. detsembril kell 16.15 sõitsid päästjad Jõgeva linna Jaama tänavale, kus raudteed selleks mitte ettenähtud kohas ületanud naine oli saanud reisirongilt löögi. Naise toimetas kiirabi haiglasse.

Viljandimaa

11. detsembril kell 15.34 sõitsid päästjad Mulgi valda Polli külla, kus teele oli kukkunud puu ning läheduses oli teelt välja vajunud sõiduauto. Päästjad aitasid sõiduauto teele ja eemaldasid puu.

10. detsembril kell 14.20 sõitsid päästjad Viljandi valda Uusna külla, kus teelt välja vastu puud oli sõitnud sõiduauto. Päästjad likvideerisid süttimisohu. Autojuht viidi tervisekontrolliks haiglasse.

9. detsembril kell 13.16 aitasid vabatahtlikud päästjad Viljandi vallas Lalsi külas teelt välja sõitnud sõiduautost välja naisterahva. Kannatanu viis kiirabi tervisekontrolliks haiglasse.

9. detsembril kell 9.19 sõitsid päästjad Viljandi valda Mõnnaste külla, kus oli teelt kraavi vajunud teehooldusmasin. Päästjad aitasid kraavi külili vajunud autost juhi välja, juht õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. detsembril kell 7.55 sõitsid Kohtla-Järve linna Kukruse linnaossa, kus tänavavalgustuspost oli kukkumisohus. Päästjad piirasid ala ja teavitasid tänavavalgustusfirmat.

10. detsembril kell 20.03 kutsuti päästjad Narva linna 26. Juuli tänavale, kus ühes korteris töötas suitsuandur ja oli kõrbelõhna. Päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise ja põlenguohtu ei olnud. Päästjad viisid kohapeal läbi kodunõustamise.

10. detsembril kell 14.37 teatati Nublu-anduri häirest Narva linnas V. Gerassimovi tänava korteris. Päästjate saabumise hetkeks oli omanik köögis toimunud toidukõrbemisest alguse saanud põlengu ise kustutanud, kuid saanud ka põletushaavu. Kannatanu anti üle kiirabile. Päästjad kontrollisid korteri üle ja ohtu ei olnud. 

9. detsembril kell 18.26 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Vabaduse tänavale, kus teelt välja vastu puud oli sõitnud sõiduauto. Päästjad eemaldasid auto süttimisohu. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

9. detsembril kell 17.58 sõitsid päästjad Narva linna A.Puškini tänaval veoauto ja mikrobussi vahel toimunud liiklusõnnetusele. Kannatanud vaatas üle kiirabi ja päästjad puhastasid tee.

9. detsembril kell 16.04 teatati häirekeskusele Toila vallas Pühajõe külas Tallinn-Narva maanteel 4 sõiduautoga juhtunud liiklusavariist. Kannatanud anti üle kiirabile. Päästjad aitasid eemaldada ühe auto süttimisohu, sulgesid liikluse ning puhastasid maantee autoosadest.

9. detsembril kell 16.03 aitasid päästjad lumehangest välja Jõhvi vallas Linna külas Tallinn-Narva maanteel välja sõitnud sõiduauto. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

9. detsembril kell 9.29 kutsuti päästjad appi Narva-Jõesuu linna Hundinurga külla Tallinn-Narva maanteel toimunud liiklusõnnetusele. Päästjad sulgesid liikluse, puhastasid maantee autoosadest ja aitasid kiirabitöötajaid. Kolme sõiduauto kokkupõrkes kannatanud inimesed hospitaliseeriti.

Lääne-Virumaa

12. detsembril kell 7.50 sõitsid päästjad Rakvere valda Ussimäe külla, kus teelt oli välja sõitnud sõiduauto. Päästjad eemaldasid tossaval autol süttimisohu. Autojuht õnnetuses kannatada ei saanud.

12. detsembril kell 7.14 sõitsid päästjad Haljala valda Vihula külla ja kell 7.21 Viru-Nigula valda Linnuse külla, et eemaldada teele kukkunud puud.

11. detsembril kell 13.19 teatati häirekeskusele põlengust Tapa vallas Vajangu küla kortermajas. Päästjate saabumise ajaks põles köök lahtise leegiga. Teataja sõnul oli ta läinud kuurist puid tooma ja tagasi tulles oli köök leekides. Põleng kustutati kella 14.39ks ja keegi kannatada ei saanud. Päästjad kontrollisid üle ka teised maja korterid. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

10. detsembril kell 3.46 eemaldasid Tamsalu vabatahtlikud päästjad Tapa vallas Savalduma külas teele langenud puu.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 12 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Pommigrupil oli eelmise nädala jooksul 8 sündmust, millest 2 mittelahingumoonale, 1 pommiähvardus, 1 pürotehnika plahvatus ning 4 lahingumoona väljakutset. Kokku tehti kahjutuks 41 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Nädalavahetusel alanud lumetormi tõttu käisid päästjad tugeva lumesaju, jäävihma ja tuule tõttu teele kukkunud puid eemaldamas. Kõige rohkem vajas päästjate abi Saaremaa, kus sõideti 48 korral takistusi teelt eemaldama. Hiiumaal käidi 11, Läänemaal 10, Järvamaal ja Pärnumaal kahel ning Raplamaal ühel korral. Kuna lumetorm Birgit jätkab täna oma laastamistöid, palub Päästeamet olla inimestel valmis jätkuvateks elektrikatkestusteks ning võimaluse korral jääda koju.

Järvamaa

12. detsember kell 3.20 kutsuti päästjad Järva valda Järva-Jaani alevisse Laiale tänavale toidupoe parklasse, kus põles sõiduauto. Päästjate kohale saabudes põles sõiduauto lausleegiga. Sõiduk kustutati ning lõpuks eemaldati akuklemmid. Omanikud tegelesid vraki teisaldamisega edasi.

Läänemaa

9. detsembril kell 14.26 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Palivere külla, kus helistaja ei pääsenud oma eaka sugulase juurde. Päästjad sisenesid akna kaudu majja ning leidsid kannatanu põrandalt. Kohale jõudnud kiirabi tegeles kannatanuga edasi.

10. detsembril kell 8.31 kutsuti päästjad Haapsalu linna Lihula maanteele veekeskusesse, kus mullivanni all olid juhtmed põlema läinud. Töötajad olid põlengu juba tulekustutiga kustutanud, kuid neil paluti olukord üle kontrollida. Päästjate kohale saabudes oli põleng kustutatud, kuid esimene korrus suitsu täis. Päästjad asusid ruume tuulutama, lõpuks panid uuesti tööle ventilatsiooniseadmed ning kontrollisid hoone üle. Selgus, et põles mullivanni soojenduse küttekeha.

11. detsembril kell 21.09 kutsuti päästjad Haapsalu linna Niine tänavale, kus põles suur prügikast. Päästjate kohale saabudes põles papi- ja paberikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu, milleks kulus 200 liitrit vett.

Pärnumaa

10. detsembril kell 9.20 kutsuti päästjad Pärnu linna Ehitajate tee äärde, kus Jaansoni rajal põles varjualune. Päästjad kustutasid põlengu, mis võis alguse saada süütamisest.

Saaremaa

10. detsebril kell 17.56 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kipi külla, kus vanainimene oli jäänud jalgupidi katuselt langenud lume alla. Päästjate kohale saabudes oli naaber abivajaja juba lume alt välja aidanud ning tuppa sooja viinud. Päästjad aitasid kannatanu kiirabiautosse.