Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-12. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. detsembril kell 12.44 helistas hädaabinumbrile meesterahvas, kes teatas, et on oma Nõmme linnaosas Värsi tänaval elava eaka venna ukse taga ning ei saa kuidagi sisse. Vend oli telefonile küll vastanud aga ust kahjuks avada ei suutnud. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid korterist leitud abitus seisundis vanainimese üle kiirabile.

12. detsembril kell 21.47 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Vesse tänaval asuvas tanklas on tekkinud olukord, kus inimene tankis oma gaasiautot ning tankuri püstol ei läinud enam kuidagi kinni ja lekkis veidi. Kohale saabunud päästjad peatasid lekke ning tuvastasid, et ilmselt oli tankuri püstol jäätunud ning just seetõttu ei õnnestunud tankijal seda oma kohale tagasi paigutada. Õnnetuses keegi viga ei saanud ning enne lahkumist piirasid päästjad tankuri ohulindiga. Seejärel tegeles sündmusega edasi tankla esindaja.

Harjumaa

12. detsembril kell 11.55 sai häirekeskus teate, et Kose vallas Ravila alevikus põleb kahekordne kortermaja. Päästjad tuvastasid saabudes, et tegemist oli tahmapõlenguga korstnas ning likvideerisid selle kella 12.48-ks. Inimesed kannatada ei saanud.

12. detsembril kell 14.33 teatati, et Saku vallas Kiisa alevikus Hageri teel põleb kahekordne elumaja. Kohale saabunud päästjad leidsid tulekolde hoone abiruumist ning kustutasid põlengu kella 16.21-ks. Elanikud õnneks kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

Tormiga seotud väljakutsed

Põhja regiooni päästjad said kokku 29 lumetormiga seotud väljakutset. Valdavalt tuli eemaldada teedele ja elektriliinidele kukkunud puid, kuid ühel korral oli tugev tuul lahti rebinud ka aknapleki, ühel korral lendasid minema katusetükid ning ühel korral tuli tagasi paigutada kaupluse küljest lahti tulnud reklaamtahvel - kokku 19 päästesündmust, millest 5 leidsid aset pealinnas ning 14 Harjumaal. Harjumaal tõmmati lumest välja 10 sõiduautot.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

12. detsembril kella 8.50 ajal käisid päästjad Põltsamaa vallas Pajusi külas eemaldamas teelt suurt murdunud saarepuud.

Valgamaa

12. detsembril kell 10.41 käisid päästjad Otepää vallas Nüpli külas eemaldamas teelt kahte kuusepuud. Kell 13.28 eemaldasid päästjad murdunud puu teelt Tõrva vallas Koorkülas.

Viljandimaa

12. detsembril kell 12.08 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Jaska külas eemaldamas teelt murdunud kuusepuud.

13. detsembril kell 17.09 käisid päästjad Imavere - Viljandi - Karksi-Nuia mnt 52. kilomeetril kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus abistasid ühel kannatanul avariilisest autost välja saada. Kannatanu anti üle kiirabile. Ühtlasi tagasid päästjad tuleohutuse ja hiljem eemaldasid teelt purunenud detailid.

Võrumaa

12. detsembril kella 10.02 ajal käisid päästjad Antsla vallas Savilöövi külas abis kiirabil. Päästjad aitasid patsiendi kiirabiautosse transportida ning seejärel tõmbasid kinni jäänud kiirabiauto lumest välja.

Ida päästekeskus

Lumetormist tingituna tuli Ida päästekeskuse päästjatel 16 korral sõita eemaldama teele langenud puid, neist 12 juhul eemaldati teelt murdunud puud Haljala vallas ja 3 Lüganuse vallas Uljaste külas.

Ida-Virumaa

13. detsembril kell 2.45 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Keskallee tänavale, kus lume lükkamise käigus oli traktor sahaga lükanud ümber tänavavalgustusposti. Päästjad piirasid ala ja kohale kutsuti elektrikud. 

12. detsembril kell 10.56 sõitsid päästjad Lüganuse valda Kiviõli linna Keskpuiestee tänavale, kus kodus oli kukkunud eakas naine, kes ei saanud enam püsti ja uks oli lukus. Päästjad sisenesid 3. korruse korterisse akna kaudu ja avasid korteriukse seestpoolt. Naine anti üle kiirabile. 

Lääne-Virumaa

13. detsembril kell 2.26 kutsuti päästjad Tapa linna Pargi tänavale, kus lumesahal oli purunenud õlivoolik. Päästjad katsid maha jooksnud õli absorbendiga.

12. detsembril kell 19.27 teatati häirekeskusesse kõrbelõhnast Tapa linnas Ülesõidu tänava kortermajas. Ühes korteris leidsid päästjad kõrbema läinud toidu, põlenguohtu ei olnud ja korter tuulutati. 

12. detsembril kell 15.06 aitasid päästjad välja Haljala vallas Vanamõisa külas teelt välja sõitnud sõiduauto. Autos keegi kannatada ei saanud. Päästjad aitasid auto lumest välja tõmmata ja auto jätkas teed.

12. detsembril kell 14.30 sõitis Haljala vallas Sauste külas Tallinn-Narva maanteel teelt välja 44 reisijaga liinibuss. Buss jäi ratastele esiosaga maantee poole. Keegi reisijatest kannatada ei saanud. Reisijatele tuli järele teine buss ning osad reisijad said teise transpordiga edasi sõita. Päästjad aitasid sündmuskohal liiklust reguleerida.

12. detsembril kell 8.45 sõitsid päästjad Viru-Nigula valda Rannu külla Tallinn-Narva maanteele, kus teelt oli välja sõitnud veoauto ning selle tagajärjel oli üks sõidusuund liikluseks suletud. Õnnetuses juht kannatada ei saanud. Liiklus oli piirkonnas häiritud ning liiklus suunati ümber kõrvalteed pidi. Veoauto õnnestus ära pukseerida alles 16.00ks. Veoki väljatõmbamisel avastati ka kütusepaagi leke, mille päästjad sulgesid.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

Hiiumaal käisid päästjad ühte lumme kinni jäänud autot päästmas.

Läänemaa

12. detsembril kell 8.12 sõitsid päästjad Vormsi valda Hullo külla, kus Häirekeskusesse helistaja oli oma autoga sõitnud otsa teele kukkunud puule. Päästjad saagisid puu läbi ja vabastasid tee. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Lisaks käisid päästjad viiel korral teele kukkunud puid eemaldamas ja kahel korral tõmmati lumme kinni jäänud autosid välja.

Raplamaa

12. detsembril kell 8.56 kutsuti päästjad Märjamaa valda Kivi-Vigala külla, kuna korstnas oli süttinud pigi. Päästjate kohale saabudes oli helistaja põlengu juba kustutanud. Päästjad tuvastasid, et suitsulõõr oli tahma ja pigi täis, mistõttu oligi põleng tekkinud. Lõpuks kontrollisid päästjad küttekolded üle, tegid kodunõustamist ning keelasid kütmise kuni korstnapühkija tulekuni. Majas olid töökorras suitsu- ja vinguandur.

Lisaks tõmmati üks lumevangi jäänud auto teele tagasi.

Pärnumaa

12. detsembril kell 9.31 kutsuti päästjad Pärnu linna Hommiku tänavale, kus kaubanduskeskuse küljest oli tugeva tuule tõttu lahti tulnud reklaamplakat. Päästjad võtsid plakati alla ning pakkisid selle kokku.

Kell 19.51 kutsuti päästjad Pärnu linna Kalamehe tänavale, kus laps olid pistikusse pannud AUX juhtme, millel olid metallist otsad, misjärel käis kõva pauk. Helistaja palus päästjatel olukord üle kontrollida. Päästjad eemaldasid pistikust juhtme, kontrollisid süsteemi üle ning mingit oht ei tuvastanud. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Pärnumaal käisid päästjad ühel korral teele kukkunud puud eemaldamas.

Saaremaa

12. detsembril kell 15.01 sõitsid päästjad Saaremaa valda Linnaka küla, kus auto oli teelt välja kraavi sõitnud. Päästjad tõmbasid auto kraavist välja ja autojuht sai teed kodu poole jätkata.

Kell 16.50 kustuti päästjad Saaremaa valda Pärsama külla, kus oli toimunud liiklusavarii sõiduauto ja liinibussi vahel. Päästjad tõmbasid auto kraavist välja ning avasid tee liiklusele.

Kell 17.28 sõitsid päästjad Saaremaa valda Põripõllu külla teelt välja sõitnud autot välja tõmbama. Päästjad aitasid lumme kinni jäänud sõiduki teele tagasi, nii et juht sai edasi sõita.

13. detsembril kell 8.19 kutsuti päästjad Saaremaa valda Nasva alevikku, kus oli toimunud kolme sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad aitasid kannatanud autost välja ning andsid nad kiirabile üle. Autodel likvideeriti süttimisoht ning vabastati tee liiklusele. 4 kannatanut viidi haiglasse.

Lisaks käisid päästjad üheksal korral teele kukkunud puid eemaldamas ja viiel korral tuli lumme kinni jäänud autosid välja tõmmata. Leisi vabatahtlikud päästjad käisid inimestele joogivett viimas, samal ajal aidati üks lumesahk tagasi teele ning päästeti üks liinibuss lumest välja.