Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. detsembril kell 21.59 teatati korstnapõlengust Kristiine linnaosas Rästa tänaval. Päästjate saabumise ajaks põlengut enam ei toimunud ja pelleti katel oli välja lülitatud. Päästjad kontrollisid korstna üle ja soovitasid kutsuda küttesüsteemi hooldaja.

14. detsembril kell 19.07 teati häirekeskusele korstnast tulevast leegist Nõmme linnaosas Seljaku tänava eramajas. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed majast väljunud ning naaber kustutanud põlengu. Päästjad kontrollisid maja üle, tegid selgitustööd ja keelasid kütmise enne korstnapühkija kontrolli. 

Harjumaa

15. detsembril kell 7.58 aitasid päästjad välja lumme kinni jäänud väljakutsel olnud kiirabiauto Raasiku vallas Kulli külas.

14. detsembril kell 20.35 said päästjad väljakutse Rae valda Jüri alevikku Tammiku teele, kus garaaži ees oli suitsema hakanud sõiduauto. Päästjad likvideerisid põlenguohu. Suitsemine võis alguse saada autoaku laadimisest.

14. detsembril kell 11.35 sõitsid päästjad Rae valda Suuresta külla appi kiirabitöötajatele. Abivajaja transpordiks läbi paksu lume kasutasid päästjad amfiib UTVd.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

15. detsembril kell 00.41 teatati, et Põlvas Pärnaõie tänaval asuvas puidutööstuse katlamajas töötab tulekahjualarm. Päästjad selgitasid, et tööle oli hakanud ka sprinklersüsteem, kuid tulekahju ei olnud. Kohale tulnud tehnik selgitas, et ilmselt oli sprinkleri käivitanud sprinkleri peale vajunud puupruss. Väljalülitunud katlast hakkas omakorda suitsu tulema. Ühtlasi tekkis ruumi palju auru.

Tartumaa

14. detsembril kella 17.11 ajal teatati Jõhvi - Tartu - Valga mnt 101. km kraavi vajunud rekkast. Päästjad kontrollisid rekka lekkekindlust. Juht viga ei saanud ja tema ülesandeks jäi veoki kraavist välja tõmbamise organiseerimine.

Valgamaa

14. detsembril kella 12.16 ajal hakkas Tõrva vallas Piiri külas veoauto summuti juures suitsema plastik. Autojuht summutas põlengut pulberkustutiga. Päästjad tagasid tuleohutuse lõplikult ja auto teisaldati teeäärsesse ohutusse kohta. Juht jäi organiseerima sõiduki äravedu.

15. detsembril kella 8.02 ajal käisid päästjad Tõrva vallas Riidaja külas aitamas liikuma lumme kinni jäänud õpilastebussi, milles kaheksa last. Keegi viga ei saanud ja buss jätkas teed.

Viljandimaa

14. detsembril kell 13.37 teatati, et Viljandi vallas Alustre külas sõitis auto kraavi ja autos olevad kaks inimest ei saa välja. Päästjad aitasid inimesed sõidukist välja, kumbki viga ei olnud saanud ja nad jäid puksiiri ootama.

Kell 14.34 käisid päästjad Viljandis Paala järvel kala püüdvale mehele selgitamas siseveekogude jääle mineku keeldu. Mees mõistis selgitusi ja lahkus jäält.

Kell 15.49 teatati Viljandi vallas Vana-Võidu külas kurvis kraavi sõitnud ja katusele keeranud autost. Juht viga ei saanud ja ta sai tellitud puksiiri saabumiseni politseiautos soojas olla.

Kell 16.14 teatati, et Põhja-Sakala vallas Olustvere alevikus Põllu tänaval jäi korteris väikelaps kättpidi radiaatori vahele kinni. Päästjad aitasid lapse käe vabastada ja viga ta ei saanud.

14. detsembril kell 20.01 teatas Abja-Paluojas Nuia teel kliendi juurde läinud sotsiaaltöötaja, et tema klient on toas kukkunud ja ei suuda ust avama tulla. Päästjad avasid ukse ja kannatanuga tegelesid edasi kiirabitöötajad.

14. detsembril kella 16.56 ajal põles Viiratsi alevikus Ristiku tänaval elumaja puhastamata korstnas tahm, nii et korstnast lendas sädemeid. Päästjad summutasid põlengu korstnasse soola loopimisega ja õnneks tuli majja ei levinud.

Kell 18.51 teatati, et Suure-Jaanis Tallinna tn asuvas elumajas andis suitsuanduri häire märku korstnapõlengust. Päästjad selgitasid, et korstnas põles pigi. Päästjad kustutasid põlengut pulberkustutiga ning viisid osa pigi korstnast välja. Majaomaniku lubaduse järgi pidi korstnapühkija järgmisel päeval korstna üle kontrollima ja hooldustööd tegema.

Kella 21.22 ajal põles Viljandi vallas Heimtali külas Lootuse teel elumaja ahju puhastamata suitslõõrides tahm. Enne päästjaid summutas elanik põlengut pulberkustutiga. Päästjad kontrollisid ruumide tuleohutust ja õnneks tuli majja ei levinud. Majaomanikule anti juhis kutsuda korstnapühkija.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. detsembril kell 11.43 sõitsid päästjad Jõhvi linna Koidu tänavale, kus tugev tuul oli rebinud kortermaja katuse küljest puitlaudise lahti ja see rippus ohtlikult. Päästjad eemaldasid katuselt ohtlikud lauad.

Lääne-Virumaa

14. detsembril kell 18.56 said päästjad väljakutse Väike-Maarja valda Koluvere külla, kus ristmikult oli välja vastu puud sõitnud sõiduauto. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu, sõiduki juhi viis kiirabi tervisekontrolliks haiglasse.

14. detsembril kell 14.26 said päästjad väljakutse Haljala valda Annikvere külla, kus Nublu suitsuandur andis korteris häiret. Kohale sõitnud turvafirma töötajad kortermajas leeki ega suitsu ei märganud ning korteris keegi koputusele ei vastanud. Päästjad sisenesid ruumi ning tuvastasid, et korteris oli kütmisel siiber liiga vara suletud. Korteris kedagi ei olnud ja keegi kannatada ei saanud. Korteri ruumid tuulutati ning päästjate poolt tehti selgitustööd.

Lääne päästekeskus

Öösel üle Eesti liikunud tormituuled tegid jätkuvalt suurt pahandust Lääne regioonis. Hiiumaal käisid päästjad kuuel korral teele langenud puid eemaldamas, Läänemaal ja Pärnumaal oli teel neli, Raplamaal kaks puud, Saaremaal vajasid 15 puud teelt kõrvaldamist, lisaks kutsuti päästjad kolmel korral elektrikutele appi.

Järvamaa

14. detsembril kell 17.07 kutsuti päästjad Türi valda Kändliku külla, kus sõiduauto oli kitsele otsa sõitnud. Päästjad tõmbasid avariilise auto teeserva ning sellele tuli järele puksiir. Hukkunud kitsega tegelesid edasi jahimehed.

Läänemaa

14. detsembril kell 21.48 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Koluvere küla, kus oli toimunud kolme sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad abistasid kohapeal kannatanuid ning reguleerisid liiklust kuni politsei tulekuni. Autodel eemaldati süttimisoht, üks sõiduk tõmmati tee äärde ning maantee puhastati autotükkidest. Sündmusega tegeles edasi politsei. Kaks kannatanud viis kiirabi haiglasse. Teeolud olid kohapeal väga keerulised, millest anti teada ka teehooldajatele.

Pärnumaa

14. detsembril kell 17.55 kutsuti päästjad Pärnu linna Kabriste külla, kus teele kukkunud puule oli auto otsa sõitnud. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu, saagisid puu tükkideks ning koristasid teelt. Omanik tegeles avariilise sõiduki teisaldamisega edasi.

15. detsembril kell 5.15 sai Häirekeskus teate, et Saarde vallas Allikukivi külas Valga maanteel põleb saekaater. Päästjate saabudes olid hoone leekides. Kuna hoone asus põhimaantee ääres, kutsuti politsei appi liiklust reguleerima. Päästjad suutsid põlengu kella 7.16ks lokaliseerida ning jätkati järelkustutustöödega. Kella 9.37 oli põleng likvideeritud. Põlenud hoone mõõtmetega 15x30 meetrit sai tugevaid tule- ja veekahjustusi. Kuna kustutustööde käigus jooksis maha palju vett, siis muutus tee väga libedaks, millest teavitati ka teelhooldusfirmat. Põlengule reageeriti suurte jõududega: kustutustöödega tegelesid Abja, Häädemeeste, Kilingi-Nõmme, Pärnu kutselised ja Tali vabatahtlikud päästjad. 

Raplamaa

14. detsembril kell 14.55 sai Häirekeskus teate, et Märjamaa vallas Kivi-Vigala külas läks garaažis seina soojustusmaterjal paigaldades põlema. Päästjate kohale saabudes olid omanikud põlengu käsikustutiga kustutanud, nii et päästjatel tuli ruumid vaid ära tuulutada ning hoone üle kontrollida. Ruum sai tahmakahjustusi. Tulekahju sai alguse soojustuse paigalduse staatiliselt elektrist, mis süütas soojutusvahendi ballooni. Tulekahjus keegi kannatada ei saanud.

14. detsembril kell 20.58 kutsuti päästjad Rapla valda Rapla linna Karja tänavale, kus korstnast oli näha leeke. Päästjad tuvastasid lõõrides tahmapõlengu. Nad kontrollisid küttekolde üle ning tegid inimesele selgitustööd. Omanik lubas kohale kutsuda ka korstnapühkija.