Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-19. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. detsembril kell 14.35 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse Kesk-Sõjamäe tänavale, kus põles garaaž. Kohapeal selgus, et põles garaaži uks, mille päästjad kella 14.58-ks kustutasid. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada jäätunud ukseluku sulatamisest gaasipõletiga.

17. detsembril kell 6.14 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Läänemere teel asuvas kortermajas on 6 inimest liftis kinni ning liftiavarii tehnikuid pole veel saabunud. Kohale saabunud päästjad aitasid paanikas inimesed liftist välja kella 6.31-ks.

17. detsembril kell 6.46 teatati tulekahjust Mustamäe linnaosas Kadaka teel asuvas laohoones. Päästjad tuvastasid saabudes, et tulekolle asus hoone esimesel korrusel ning kustutasid selle kella 8.04-ks. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

17. detsembril kell 15.52 teatati, et Pirita linnaosas Kose põigus põleb mahajäetud hoone. Päästjad tuvastasid saabudes, et hoone esimesel korrusel põles sinna ladustatud praht ning kustutasid põlengu kella 16.25-ks.

18. detsembril kell 14.46 sõitsid päästjad Põhja-Tallinna linnaosasse Sõle tänavale, kus eakas ja üksi elav naisterahvas oli oma korteris kukkunud ning ei saanud sugulastele ust avada. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid abivajaja üle kiirabile.

18. detsembril kell 18.51 teatati, et Lasnamäe linnaosas Pae tänaval asuva kortermaja trepikojas töötab suitsuandur ning ühest viiendal korrusel asuvast korterist on tunda tugevat toidukõrbemise haisu. Päästjad sisenesid korterisse ning leidsid sealt eest pliidil suitseva panni ning elaniku, kes anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Seejärel korter tuulutati.

18. detsembril kell 23.48 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Spordi tänaval põleb kahekordse puumaja välisukse juures asuv elektrikilp. Päästjad kustutasid põlengu kella 00.08-ks ning tuulutasid seejärel trepikoja. Inimesed kannatada ei saanud.

Harjumaa

17. detsembril kell 13.16 teatati häirekeskusele, et Saku vallas Männiku külas Tooma teel põleb saunamaja. Päästjad selgitasid saabudes, et põleng toimus katusel ning kustutasid selle kella 15.02-ks. Inimesed viga ei saanud ning tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

17. detsembril kell 16.23 helistati häirekeskusesse teatega, et Harku vallas Viti külas Marja teel põleb kahekordne elumaja. Päästjad veendusid saabudes esmalt, et inimesi majas ei viibinud ning kustutasid lahtise leegiga põlenud pööningukorruse kella 20.43-ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

17. detsembril kell 21.38 sai häirekeskus teate, et Maardu linnas Roobu tänaval põleb elumaja vahetus läheduses asuv pelletihunnik. Päästjad kustutasid põlengu kella 21.57-ks ning eluhoone selles kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjuse täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

17. detsembril kell 23.23 teatati, et Saue vallas Laagri alevikus Pilliroo tänaval on elumaja korstnast leek väljas. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tegemist oli tahmapõlenguga, mis nende saabumise ajaks oli juba suuremas osas kustunud. Päästemeeskond kontrollis hoone põhjalikult üle ning viis elanikele läbi põhjaliku tuleohutusalase selgitustöö.

18. detsembril kell 1.20 said päästjad väljakutse Viimsi valda Püünsi külasse, kus põles kolmekordne eramaja. Päästesündmusele reageeriti suurte jõududega ning esmalt evakueerisid päästjad majas viibinud 10 inimest, kes õnneks kiirabi sekkumist ei vajanud. Põleng, mis esialgsel hinnangul sai alguse maja keldrikorruselt, lokaliseeriti kell 4.08 ning likvideeriti lõplikult kella 5.27-ks. Tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

18. detsembril kell 4.35 said päästjad teate tulekahjust Maardu linnas Keemikute tänaval, kus põles tööstushoone. Esimesena kohale saabunud päästemeeskond tuvastas, et põlema olid süttinud hoone välisseina juurde ladustatud euroalused ning tuli oli levinud juba ka katuse alla. Päästjad kustutasid tulekahju kella 6.15-ks ning selle tekkepõhjus on selgitamisel. Inimesed kannatada ei saanud.

18. detsembril kell 16.15 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Soodevahe külas põleb lausleekides kahe hoone vahel asuv katlamaja. Päästjad kustutasid põlengu kella 17.27-ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

16. detsembril kell 10.47 teatati, et Põltsamaa vallas Kalme külas Tallinn - Tartu mnt 118. km tuli rikke tõttu rekkal ratas alt ära ning rumm hakkas suitsema. Enne päästjaid tühjendati tuleohu tõrjumiseks kolm kustutit. Päästjad veendusid, et edasist süttimisohtu pole ja turvasid liiklust.

Põlvamaa

18. detsembril kell 23.12 sai häirekeskus teate, et Räpina linnas Luha tänaval põleb kahekorruseline elumaja. Esimesena kohale jõudnud kiirabibrigaad kinnitas, et elamu teine korrus põleb lahtise leegiga ning tuli on katusest väljas. Naabritelt saadi info, et hoones elab meesterahvas. Kell 00.09 leidsid päästjad maja teiselt korruselt hukkunud mehe. Maja esimesel korrusel oli saabudes kuulda suitsuanduri häiret, teise korruse suitsandur vaikis. Tulekahju levikule pandi piir kell 00.55. Päästetöö juhi sõnul oli elamus märke ohtrast suitsetamisest ja alkoholi tarvitamisest. Esialgsel hinnangul on tõenäoline, et tulekahju põhjustas voodis suitsetamine.

Tartumaa

16. detsembril kell 8.03 süttis Tartus Pikk tänaval sülearvuti aku. Arvutikasutaja eemaldas arvuti vooluvõrgust ja viskas välja lumehange, kus see kustus. Välijuht käis kohapeal olukorda kontrollimas.

17. detsembril kell 2.49 teatati, et Tartus Rahu silla ja jalakäijate silla vahel on jääl inimene. Päästjad said mehe kätte ja talle selgitati õhukese jääga seotud ohtu. Jääle mineku koha kõrval oli näha lahtist vett.

Kell 16.05 teatati, et Kastre vallas Kaagvere külas ei saada sisse kortermajas elava vanema mehe juurde ja tal võib olla terviseprobleeme. Päästjad avasid sõrgkangiga ukse ning leidsid põrandal lebava mehe, kes ilmutas õnneks elumärke. Mees kaeti tekiga ning aidati ta hiljem kiiabiautosse kanda.

Kell 19.59 teatati häirekeskusele kraavi sõitnud väikebussist Tartu vallas Pupastvere külas. Päästjad lõikasid juhi kättesaamiseks külili oleval bussil eest ära klaasi. Tõsiselt viga saanud mees anti üle kiirabile.

18. detsembril kella 17.58 ajal põles Tartus Aardla tänaval kortermaja keldris asuva elektriküttega sauna leiliruum. Pääste suitsusukeldujad sisenesid ruumidesse ning kustutasid põlengu kell 19.04. Tules sai kannatada ka sauna eesruum. Elektrikeris võeti tuleohutuse tagamiseks vooluvõrgust välja.

Viljandimaa

18. detsembril kell 1.40 teatati põdra ja sõiduautoga juhtunud liiklusõnnetusest Viljandi vallas Paistu külas. Päästjad tõstsid hukkunud põdra tee äärde, inimesed viga ei saanud.

Kell 14.28 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Paaksima külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Kiirabi toimetas kaks kannatanut tervisekontrolliks haiglasse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. detsembril kell 19.24 teatati põlevast sõidukist Kohtla-Järve linna Järve linnaosa kardirajal. Päästjad kustutasid lumesse kinni jäänud sõidukil põlengu.

18. detsembril kell 19.17 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Salu tänavale, kus teatati töötavast vingugaasiandurist. Päästjad leidsid eest maja ühes korteris toidukõrbemise ja ohtu ei olnud. 

18. detsembril kell 14.22 teatati töötavast vingugaasi andurist Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Olevi tänava kortermajas. Päästjad tuvastasid maja kahes korteris gaasilekke, keerasid gaasi kinni ja keelasid gaasi kasutamise enne gaasitehniku kontrolli. Korterid tuulutati ja ohtu enam ei olnud.

16. detsembril kell 18.01 teatati vingust Narva linnas Tallinna maantee 9-korruselise maja trepikojas. Vingu põhjuseks oli trepikoja põrandal sulanud plastik ja ajalehed. Enne päästjate saabumist oli keegi maja elanikest põlengu kustutatud ja ohtu ei olnud.

16. detsembril kell 18.38 kutsuti päästjad Narva linna Rahu tänavale, kus oli toimunud kolme sõiduauto kokkupõrge. Kahele tee ääres seisnud autole oli tagant otsa sõitnud kolmas auto. Süttimisohu said päästjad eemaldada alles peale ühe auto puksiirautole tõstmist.

Lääne-Virumaa

18. detsembril kell 10.37 sõitsid päästjad Rakvere valda Kohala külla, kus põles lausleegis ühekordne puitmaja. Teataja sõnul hoones kedagi ei viibinud. Päästjatel tuli hoonele paremaks ligipääsemiseks kutsuda lumelükkamine. Kustutustöödeks tuli päästjatel avada maja konstruktsioone. Põleng lokaliseeriti kell 12.48 ja likvideeriti kella 14.43ks. Hoones kedagi ei viibinud. Põlengu tekkepõhjused on selgitamisel.

17. detsembril kell 20.08 sõitsid päästjad Vinni valda Viru-Kabala külla, kus oli toimunud mikrobussi ja sõiduauto vahel avarii. Sündmuskohal katsid päästjad maha valgunud õliloigu absorbendiga ja aitasid vabastada tee.

17. detsembril kell 19.44 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Rakvere vallas Sõmeru alevikus Tallinn-Narva maanteel. Sõiduauto ja väikebussi kokkupõrkes keegi vigastada ei saanud. Päästjad kontrollisid üle süttimisohu ja aitasid teed puhastada.

17. detsembril kell 19.08 sõitsid päästjad Tapa linna Jaama tänavale, kus elanikud kurtsid vinguhaisu oma korteris. Korterisse tuli suitsuving läbi korstnalõõri kütmise ajal. Päästjad soovitasid majaelanikel kutsuda korstnalõõri puhastamiseks korstnapühkija.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 5 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Pommigrupil oli eelmise nädala jooksul üks läbiotsimine koos PPA-ga.

Lääne päästekeskus

Möödunud nädalavahetuse käisid päästjad 16 korral teele kukkunud puid eemaldamas, lisaks teatati kolmel korral Häirekeskusele ohtlikest jääpurikatest majade katustel. Sellega seoses juhivad päästjad majaomanike tähelepanu, et sula- ja külmailmade vaheldumisel tekivad hoonete räästasse jääpurikad, mis ohustavad jalakäijaid ja sõidukeid. Oma hoone ja selle ümbruse ohutuse eest vastutab majaomanik, kelle kohustus on jääpurikad ning raske lumi katuselt enne selle alla kukkumist eemaldada. Suure koguse märja lume raskus võib kahjustustada ka hoone konstruktsioone ning kutsuda esile varinguid.

Järvamaa

17. detsembril kell 15.56 sõitsid päästjad Järva valda Märjandi külla, kus sõiduauto oli põlema läinud. Päästjate kohale saabudes oli põleng juba suures osas kustutatud, nii et päästjatel tuli tegeleda järelkustutustöödega.

18. detsembril kell 00.41 sai Häirekeskus teate, et Türi vallas Türi-Alliku külas Silla teel on süttinud elektriseadmeid tootev tehas. Päästjad tuvastasid, et hoone uste vahelt tuleb suitsu. Kuna kohapeal kedagi ei olnud, võeti uksed maha ning alustati kustutustöödega. Kella 2.41ks oli tuli lokaliseeritud ning tegeleti järelkustutustöödega ning ruumide ventileerimisega. Kella 3.32ks oli tulekahju likvideeritud.

Kell 5.39 helistati Häirekeskusesse, et Silla teel asuv tehasehoone on uuesti süttinud. Päästjate kohale saabudes oli näha katusel lae all suitsu ja leeki. Selgus, et tuli oli pääsenud katuse ja lae vahele. Päästjad asusid põlengut kohe kustutama, mida raskendas katusel olev paks lumi ja päikesepaneelid. Et katusel tulekoldele ligi pääseda, hakkasid päästjad katuselt lund maha ajama, et saaks kontrollavasid teha ning päästetöid teostada. Kustutustööde käigus avati katusekonstruktsioonid ning kohale saabunud elektrikutega eemaldati katuselt ka päikesepaneelid, et kolletele paremini ligi pääseda. Kella 15.28ks oli tulekahju likvideeritud. Põles 50-ruutmeetrine tööstushoone ja põleng sai alguse tootmishoonest. Põlengu põhjus selgub uurimise käigus. Ettevõtte esindajatele tehti selgitustööd ja hoone vaatas üle ka ehitusekspert. Päästesündmusele reageeriti mõlemal korral suurte jõududega: kohale sõitsid Aravete, Paide, Türi Vändra, Pärnu kutselised ja Oisu ning Väätsa vabatahtlikud päästjad.

Läänemaa

18. detsembril kell 12.22 kutsuti päästjad Haapsalu linna Metsa tänavale, kus vanainimene oli oma korteris hädas ja helistaja ei pääsenud tema juurde sisse. Päästjad surusid kangiga akna lahti ning sisenesid korterisse, kust leidsid põrandal pikali oleva inimese. Kiirabi tegeles kannatanuga edasi.

16. detsembril kell 13.03 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Risti alevikku, kus veok oli sõitnud läbi piirete. Päästjad eemaldasid purunenud teetõkked ja sulgesid liikluse, et puksiir saaks auto teele tõmmata. Avariiline sõiduk teisaldatud, taastasid päästjad liikluse.

Pärnumaa

16. detsembril kell 9.30 kutsuti päästjad Pärnu linna Papiniidu tänavale, kus koridoris oli tunda põlemislõhna. Päästjad tuvastasid, et tegemist on toidukõrbemisega ning asusid otsima korterist, kust kärsahaisu tuleb. Päästjad kontrollisid trepikojas korterid üle ning leidsid korteri, kus toidukõrbemine oli toimunud. Kuna koputamise peale ust ei avatud, siis tegid päästjad ise ukse lahti. Päästjad leidsid eest pliidile jäetud kõrbenud toidu, kuid õnneks oli pliit välja lülitatud ning tulekahju ei olnud. Ilmsete joobetunnustega korteriomanik, kes magas voodis, arstiabi ei vajanud. Korteris puudus suitsuandur.

16. detsembril kell 21.40 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Penu külla, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad lõikasid ühe kannatanu hüdrauliste lõikevahenditega sõidukist välja ning kiirabi tegeles temaga edasi, kuid kahjuks tema elu ei õnnestunud päästja. Kiirabi toimetas haiglasse veel kolm inimest. Tee oli sündmuskohal väga libe.

17. detsembril kell 23.47 sõitsid päästjad Pärnu linna Paikuse alevisse, kus auto oli sõitnud kraavi. Päästjad vintsisid sõiduki teele tagasi. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

17. detsembril kell 12.34 sõitsid päästjad Pärnu linna Riia maanteele, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autolt akujuhtme ning puhastasid tee autotükkidest. Kiirabi vaatas kohapeal kannatanud üle.

18. detsembril kell 1.01 teatati Häirekeskusele, et Pärnu linnas Kabriste külas põleb eramaja ja majas võib olla inimene. Päästjate kohale saabudes põles hoone lausleegiga. Päästjad asusid põlengut kustutama ning majja sisenes suitsusukelduslüli. Kell 1.33 leiti kustutustööde käigus majast kannatanu, kes anti üle kiirabile. Kahjuks tema elu päästa ei õnnestunud. Päästesündmus lõpetati kell 6.51. Tulekahjus hävis täielikult elumaja (10x22 meetrit) katus ja pööning, ülejäänud hoone sai veekahjustusi. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse katlaruumist, kus olid kõige suuremad tulekahjustused. Hoones puudus suitsuandur.

Raplamaa

17. detsembril kell 11.15 kutsuti päästjad Märjamaa valda Jädivere külla, kus oli toiminud kahe veokiga liiklusõnnetus. Päästjad katsid teele valgunud kütuse absorbendiga ning puhastasid tee harjadega. Liiklus suleti, et oleks võimalik reostus teelt koristada. Kuna maantee hakkas sündmuskohal jäätuma, teavitati sellest ka teehooldusfirmat.

18. detsembril kell 3.51 helistati Häirekeskusesse, et Rapla vallas Kuusiku alevikus Mõisa teel on hoones suits, kuid ei ole teada, kust see tuleb. Päästjad tuvastasid, et tegemist oli ahjude ülekütmisega. Otsingute käigus leiti kahe ahju vahelt õhulõõrist põlemiskolle, mis kustutati vahuaine ja vee seguga. Lõpuks ruumid ventileeriti ning keelati kütmine.