Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. detsembril kell 9.11 teatati, et Tallinna kesklinnas Gonsiori tänaval põleb elumaja külge ehitatud prügikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kella 10.03-ks ning suitsukahjustusi sai ka hoone keldrikorrusel asuv korter. Inimesed kannatada ei saanud.

19. detsembril kell 19.30 said päästjad väljakutse Mustamäe linnaosasse Siili tänavale, kus ühes korteris oli väikelaps oma käe radiaatori vahele torganud ning vanemad ei saanud seda omal jõul vabastada. Päästjad üheskoos kiirabitöötajatega vabastasid lapse käe radiaatori vahelt kella 19.59-ks ning väike rüblik edasist meditsiinilist sekkumist ei vajanud.

20. detsembril kell 2.13 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval asuva majutusasutuse ühes toas karjub meesterahvas ning palub abi. Kohale saabunud päästjad sisenesid tuppa ning leidsid vannitoas pikali kukkunud mehe, kes anti üle kiirabile.

Harjumaa

19. detsembril kell 9.18 helistati häirekeskusesse Kose vallast Ravila alevikust, ning teatati, et ühes kahekordse kivimaja korteris on tunda suitsuhaisu ning tööle on rakendunud ka vingugaasiandur. Päästemeeskond selgitas saabudes, et vingugaasiandur töötas hoopis naaberkorteris, mille elanik oli kaminasse tule teinud ning kogemata siibri avamata jätnud. Päästjad tuulutasid ruumid ning elanikud õnneks viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

19. detsembril kell 11.08 andis vingugaasiandur Põltsamaal Tehnika põik tn asuvas elumajas märku mürgistusohust. Päästjad selgitasid, et õhu vingugaasi sisaldus ületas 100 ppm-i (Inimese jaoks ohutu kuni 15 minutit, pikema aja jooksul tekib pulseeriv peavalu meelekohas, uimasus ja füüsilisel koormusel õhupuudus). Ülimürgine vingugaas oli ruumidesse sattunud liiga vara suletud siibri tõttu. Siiber avati ja ruumid tuulutati ülerõhuventilaatoriga.

Tartumaa

19. detsembril kell 9.04 teatati väikebussi ja sõiduautoga juhtunud raskest liiklusõnnetusest Jõhvi - Tartu - Valga mnt 100. km. Päästjad kustutasid süttinud kaubiku, kiirabi toimetas haiglasse sõidukite tõsiselt viga saanud juhid ja turvatoolis istunud väikelapse.

Kell 11.17 teatati kraavi sõitnud autost Peipsiääre vallas Mustametsa külas. Päästjad eemaldasid süttimisohu kõrvaldamiseks akult juhtmed. Olukorraga jäi edasi tegelema politsei.

Valgamaa

19. detsembril kell 15.17 käisid päästjad Valgas Kevade tänaval kustutamas keldri ja esimese korruse vahel süttinud vahelage. Esialgsetele andmetel oli lae süttimine seotud kütteseadme korstna rikkega.

Viljandimaa

19. detsembril kella 12.23 ajal põles Viljandis Liiva tänaval elumaja kütteseadme soojamüüri lõõrides tahm. Õnneks tuli majja ei levinud. Päästjad andsid juhise enne järgmist kütmist kutsuda korstnapühkija seadmeid hooldama ja puhastama.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. detsembril kell 21.32 teatati häirekeskusele korteripõlengust Kohtla-Järve linnas Sompa linnaosas Aruserva tänaval. Esialgsetel andmetel võisid korteris olla inimesed. Päästjate saabudes põles maja teisel korruse korter lahtise leegiga. Päästjad alustasid koheselt suitsusukeldumisega ja tõid põleva korteri magamistoast välja 2 inimest. Kannatanud anti koheselt üle kiirabile hospitaliseerimiseks, nende elu ei ole ohus. Korterist toodi välja ka gaasiballoon. Põlengule pandi piir kell 21.57 ja kustutati lõplikult kell 22.54. Kustutustööde käigus sai suuri veekahjustusi ka põlenud eluruumi all asuv korter selliselt, et elanikul ei olnud võimalik sinna jääda ja teda abistati ööbimiskoha leidmisel. Tulekahju võis alguse saada köögist. Kustutustöödel osalesid päästemeeskonnad Kohtla-Järve ja Jõhvi komandodest ning Mäetaguse vabatahtlikud päästjad.

19. detsembril kell 15.50 teatati põlengust gaasipliidi taga Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Estonia puiestee kortermajas. Päästjad tuvastasid korteris põlengu pliidi taga, aga ka gaasilekke. Korteri gaasikraan suleti ja ruumid tuulutati. Elanikule tehti selgitustööd ja keelati gaasiseadme kasutamine enne gaasitehniku kontrolli.

19. detsembril kell 10.13 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Kalevi tänavale, kus põles plastmassist papi- ja paberi kogumise konteiner. Päästjad likvideerisid põlengu, mis võis alguse saada konteinerisse visatud kustutamata konist.

Lääne-Virumaa

19. detsembril kell 16.49 sõitsid päästjad Rakvere linna Rägavere teele, kus teatati pelletikaminast välja ulatuvast leegist. Päästjate saabumise ajaks oli jõudnud korteri omanik leegid tulekustutustekiga summutada. Päästjad kontrollisid korteri üle ja põlenguohtu ei olnud. Korter tuulutati ja päästjad ei lubanud kütta enne kui kamina hooldaja on seda kontrollinud.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

19. detsembril kell 16.21 kutsuti päästjad Märjamaa valda Valgu külla, kus helistaja ei pääsenud oma eaka naabri juurde, kes ei võtnud telefoni. Päästjad avasid metallukse ning leidsid eest hättasattunud vanainimese, kes oli vanni libisenud ega saanud sealt enam välja. Päästjad aitasid kannatanu tõsta kiirabiautosse.

Saaremaa

19. detsembril kell 8.24 kutsuti päästjad Saaremaa valda Läätsa külla brigaadile appi elektriliine puhastama.

Kell 11.21 sõitsid päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Lossi tänavale, kus bensiinikanistrist oli maha valgunud diisel. Päästjad katsid kolmeruuduse diislilaigu absorbendiga.