Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. detsembril kell 9.27 teatati, et Lasnamäe linnaosas Tondiraba tänaval asuva kaupluse parklas põleb lahtise leegiga sõiduauto. Päästjad kustutasid tulekahju kella 9.46-ks ning inimesed selles viga ei saanud.

Harjumaa

20. detsembril kell 10.02 sai häirekeskus teate, et Maardu linnas Muuga sadama territooriumil asuvas laohoones on tulekahju ning kuna teatamise hetkel olid laohoone katusest juba leegid väljas, reageerisid päästjad suurte jõududega. Esimese päästemeeskonna saabudes olid kõik laohoones viibinud inimesed põlevast hoonest evakueerunud. Esmase info kohaselt põlesid hoones õlitünnid ning luure käigus leiti hoonest ka põlevat titaaniumipuru. Kustutustööde ajaks määrati ohuala 800 meetrit ning kella 10.44-ks evakueeriti ohutuse huvides ka kõik ohualasse jäänud hoonete töötajad. Kokku oli päästesündmusele kaasatud 17 päästemeeskonda ning erikeemiatalitus. Tulekahju lokaliseeriti kell 16.15 ning päästjad teostavad hoone kontrolli ka täna. Tulekahju tekkepõhjus selgub uurimise käigus.

20. detsembril kell 10.28 kutsuti päästjad Harku valda Viti külasse, kus mõned päevad varem põlenud maja kõrvalt avastati tulekolle. Vabatahtlikud päästjad Murastest kustutasid põlengu kella 11.31-ks.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

20. detsembril kell 18.13 käisid päästjad Elva vallas Purtsi külas eemaldamas teelt liiklejate turvalisust ohustavaid palke. Ilmselt olid palgid teele sattunud mõne veoki koormast.

20. detsembril kell 19.10 andis automaatne tulekahjualarm märku põlengust Tartus Tehase tänaval asuva ettevõtte tootmishoones. Töötajad evakueerusid hoonest iseseisvalt. Põleng oli tootmishoone värvimisruumis, kus rakendus tööle automaatne sprinkler-kustutussüsteem, mis päästjate tulekuni tuld kontrolli all hoidis. Suitsusukeldumise varustuses päästjad leidsid ja kustutasid süttinud värvisegamise seadme käsikustutitega. Ruumid tuulutati ja päästetööd lõpetati kell 20.29. Tänu käivitunud alarmsüsteemidele suudeti suured kahjud ära hoida ja põlenguala jäi ruutmeetrile. Päästetöö juhi andmetel hoiti ruumis ligi 5 tonni põlevvedelikke.

21. detsembril kella 5.28 ajal süttis Elva vallas Kalme külas küttekontori katlamajas elektrimootori juhe, mille päästjad pulberkustutiga kustutasid. Termokaameraga ala kontrollides leiti tulekolle ka hakkepuidu etteande teo juures, mis kustutati veejoaga. Tuleohutuse edasine valvamine anti üle katlamaja töötajatele.

Viljandimaa

20. detsembril kell 18.54 teatati, et Viljandis Reinu teel on kodus ilmselt kukkunud vanem naine. Korterist oli kuulda oigeid, kuid sisse ei saadud, sest uks oli seestpoolt riivis. Päästjad avasid ukse ja leidsid korteris kukkunud ning viga saanud 81aastase naise. Ära oodati kiirabi, kellele kannatanu üle anti.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. detsembril kell 20.19 kutsuti päästjad Lüganuse valda Lüganuse alevikku Pargi tänavale, kus korstnast tuli sädemeid ja leek oli väljas. Inimesed väljusid hoonest ning majas suitsu ja tuld ei olnud. Päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlengu. Küttepuud võeti kaminast välja ning valvati kuni ohtu enam ei olnud. Kamina kütmine keelati ja nõustasid elanikke.

Lääne-Virumaa

20. detsembril kell 17.08 sõitsid päästjad Tapa linna Valgejõe puiesteele, kus maja juures põles prügikast. Kohalik elanik kustutas juba põlengut lumega ning lõplikult kustutasid prügikastipõlengu päästjad veega.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

20. detsembril kell 17.09 kutsuti päästjad Paide linna Nurme külla, kus oli toimunud kahe sõiduautoga avarii. Päästjad tõmbasid avariilised autod teeserva ning vabastasid tee liiklusele. Sündmusega tegeles edasi politsei. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Kell 19.30 sõitsid päästjad Türi valda Kolu külla, kus oli toimunud kolme sõidukiga liiklusõnnetus. Päästjad abistasid õnnetuses osalejaid, kontrollisid sõidukid üle, tõmbasid sõiduauto kraavist välja ning reguleerisid kuni politsei tulekuni kohapeal liiklust, kuna tee oli sündmuskohal väga libe. Kiirabi vaatas kannatanud üle, õnneks keegi viga ei saanud.

Saaremaa

20. detsembril kell 11.27 sai Häirekeskus teate, et Saaremaa vallas Sauvere külas põleb ühekorruseline hoone. Päästjate kohale saabudes põles maja lausleegiga. Päästjad asusid põlengut kohe kustutama ning kella 12.04ks oli tulekahju lokaliseeritud, misjärel tegeleti ventileerimisega ning otsiti tulepesi. Kella 13.41ks oli tulekahju kustutatud. Majaelaniku, kes oli enne päästjate saabumist hoonest välja saanud, viis kiirabi haiglasse. Tules hävis täielikult elumaja tuulekoda, kust esialgsetel andmetel tulekahju ka alguse võis saada, kuna sinna oli jäetud eelnevalt tuhaanum. Kustutustöödega tegelesid Kihelkonna, Kuressaare kutselised ja Mustjala vabatahtlikud päästjad.