Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. detsembril kell 12.20 helistati häirekeskusesse teatega, et Kristiine linnaosas Tihase tänaval ripub elektriliini küljes suur jääpurikas, mis teataja sõnutsi kujutas ohtu nii inimestele kui sõidukitele. Päästjad eemaldasid purika kella 12.28-ks.

21. detsembril kell 17.12 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Puhangu tänaval tunneb eakas naine end oma korteris halvasti. Kohale saabunud päästjad leidsid korterist pliidil kõrbema läinud toidu ning likvideerisid ohu kella 17.26-ks, misjärel eakas naine kiirabile tervisekontrolliks üle anti.

21. detsembril kell 17.46 teatati, et Nõmme linnaosas Vääna tänaval asuvas kiirtoitlustusega tegelevas kohvikus on tunda kärsahaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kärssama oli läinud pikendusjuhe, millele oli laest vesi peale tilkunud. Päästemeeskond eemaldas juhtme ning veendus kella 18.21-ks, et edasine oht põlengule puudub. Kohale saabunud kohviku esindajale viidi läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö.

22. detsembril kell 00.16 sai häirekeskus teate kahest põlevast sõiduautost Lasnamäe linnaosas Ümera tänaval. Kohale saabunud päästemeeskond kustutas tulekahju kella 00.47-ks ning juhtumi täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

22. detsembril kell 4.40 said päästjad väljakutse Pirita linnaosasse, kus Regati puiesteel põles eluhoone vahetus läheduses asuv elektrikilp. Päästemeeskond kustutas põlengu kella 04.54-ks ning seejärel tegelesid sündmusega edasi kohale saabunud elektrikud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

21. detsembril kell 17.39 teatati Põltsamaa vallas Tartu - Tallinna mnt 136. km auto ja metsseaga juhtunud liiklusavariil. Siga hukkus kokkupõrkes. Autojuhi ja kaasreisija toimetas kiirabi abi andmiseks haiglasse. Päästjad tagasid tuleohutuse ja vabastasid tee segamatuks liikluseks, jahimehed viisid minema hukkunud looma.

Tartumaa

21. detsembril kell 14.26 teatati, et Tartus Eedeni keskuse sushibaaris lekkis propaaniballoon. Päästjate saabumise ajaks oli gaasileke suletud. Kiirabitöötajad kontrollisid mõne inimese tervist, üks kehvemini tundev inimene viidi abiandmiseks haiglasse. Päästjad viisid rikkis ballooni ohutuse tagamiseks õue.

Kell 18.17 teatati, et Tartus Nurme tänaval asuvas elumajas töötab vingugaasiandur. Päästjad selgitasid, et vingugaasi imbus ruumidesse keldris asuva gaasikatla amortiseerunud ja mõranenud torust. Päästjad tuulutasid ruumid ja peatasid katla töö kuni spetsialist selle üle vaatab.

21. detsembril kella 19.14 ajal süttis Kastre vallas Tuigo külas elumaja köögis pannil õli. Elanikud summutasid põlengu pulberkustutiga. Päästjad kontrollisid, et tuli ventilatsiooni pole läinud ja tuulutasid ruumid. 

Valgamaa

21. detsembril kell 12.52 teatati, et Valga vallas Raavitsa külas on kolm kitse juba ööpäeva naabri suvila aias ekselnud. Päästjad avasid aia tagumise külje ning loomakesed jooksid metsa. Ilmselt olid madalamas kohas üle aia hüpanud ja ei leidnud hiljem enam väljapääsu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. detsembril kell 3.55 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Lehola tänavale, kus nähti garaažide juures suitsu ja sädemeid. Kohapeal selgus, et garaaži taga põletati tünnis prügi. Päästjad kontrollisid ka isiku garaažiboksi ja tuvastasid, et selles oleva küttekeha korstnast väljuvad sädemed olid ohuks garaažide katustele. Küttekeha kasutamine keelati.

22. detsembril kell 3.14 teatati häirekeskusele suitsust Sillamäe linnas Rohelise tänava kortermaja trepikojas. Suitsust oli tööle hakanud teataja korteri suitsuandur. Päästjad leidsid ühes maja korteris pliidil toidukõrbemise. Põlenguohtu ei olnud ja korter tuulutati. Eaka korterielaniku tervist kontrollis kohapeal kiirabi. Korteris puudus suitsuandur. 

21. detsembril kell 12.39 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa F.R.Kreuzwaldi tänavale, kus oli põlema läinud garaaž. Põlengu tagajärjel süttisid ka kaks kõrval olevat garaažiboksi. Kustutustöid tegid päästjad nii garaažides sees kui ka katusel, kohapeal töötas kolm sutsusukelduslüli. Põleng lokaliseeriti kell 13.13 ja kustutati kella 14.25ks. Põlengu tagajärjel hävines täielikult 3 garaažiboksi ja ühes boksis olnud kaubik. Põleng võis alguse saada vananenud elektrijuhtmetikust tingitud lühisest.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

22. detsembril kell 2.28 kutsuti päästjad Türi valda Türi linna Paide tänavale, kus korterielanik tundis eluruumides suitsuhaisu. Päästjad tuvastasid kohapeal, et pliit ajas suitsu sisse, kuna siiber oli liiga vara kinni pandud. Kuna korterielanik oli vingu sisse hinganud ning tundis ennast halvasti, viis kiirabi kannatanu haiglasse. Päästjad tuulutasid toad ja lukustasid korteriukse. Korteris puudus nii suitsu- kui ka vinguandur.

Pärnumaa

21. detsembril kell 12.23 kutsuti päästjad Lääneranna valda Koonga külla, kus katlamaja katus ja välissein olid osaliselt sisse varisenud. Varingu suurus oli 10x10 meetrit, kuid need ruumid ei olnud igapäevases kasutuses. Samas hoones asuv uus katlamaja ja vabatahtlike päästekomando kannatada ei saanud. Päästjad piirasid ohtliku ala lindiga ning keelasid sisenemise enne, kui ehitusjärelevalve insener on olukorra üle hinnanud.

Saaremaa

21. detsembril kell 15.41 kutsuti päästjad Saaremaa valda Rahniku külla, kus sõidukist oli sõiduteele õli maha voolanud. Päästjad katsid reostuse absorbendiga.