Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

22. detsembril kell 11.50 saabus teade, et Kristiine linnaosas Talviku tänaval ei pääse sotsiaaltöötaja oma eaka hoolealuse juurde, kes kukkumise tagajärjel abi vajas, kuid uksevõti oli seestpoolt risti ees. Päästjad avasid saabudes ukse ning andsid kannatanu üle kiirabile.

22. detsembril kell 15.46 helistas hädaabinumbrile eakas naisterahvas Mustamäe linnaosast Sõpruse puiesteelt ning teatas, et on kukkumise tagajärjel viga saanud ja ei saa kiirabile ust avada. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid abivajaja üle kiirabile.

22. detsembril kell 17.11 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Pebre tänaval ei ole juba mitu päeva ühendust saadud eaka ja üksi elava naabrinaisega, kelle pärast muret tunti. Päästjad sisenesid saabudes korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abitus seisundis vanainimese üle kiirabile.

Harjumaa

23. detsembri öösel kell 4.19 sai häirekeskus teate, et Viimsi vallas Püünsi külas Koskla teel põleb lahtise leegiga kahekordne eramaja ning teataja sõnul elas majas vähemalt üks inimene. Esimese päästemeeskonna saabudes põles hoone teine korrus lahtise leegiga. Kell 4.35 sisenesid päästjad põlevasse majja esimese korruse akna kaudu ning asusid paralleelselt kustutustöödega otsima inimesi. Kahjuks leiti kell 5.49 hoone teisel korrusel asuvast põlevast toast hukkunu. Tulekahju kustutati kella 8.09-ks ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

22. detsembril kell 13.23 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Laulasmaa külas on kahekordse eramaja kõik toad suitsu täis ning korstna juures on näha ka leeke. Kohale saabunud päästjad tuvastasid põlengu korstna juures asuvas vahelaes- ja seinas ning kustutasid tulekahju kella 14.38-ks. Elanikud õnneks kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

22. detsembril kell 8.26 teatati, et Maardu linnas Haigla tänaval on eakas vanainimene oma korteris kukkunud ning vajab abi, kuid ei saa ust avada. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid kannatanu üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

22. detsembril kell 9.27 teatati, et Elvas Kesk tn on kodus kukkunud 90aastane naine. Teataja märkas põrandal lebavat kannatanut läbi akna, kuid sisse ei pääsenud. Päästjad avasid ukse jõuga ja kiirabi pääses patsiendi juurde.

Viljandimaa

23. detsembril kell 1.31 käisid päästjad Viljandi vallas Tömbi külas aitamas liikuma teeäärsesse lumme vajunud ja kinni jäänud kiirabiautot.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

22. detsembril kell 18.55 kutsuti päästjad Paide linna Kastani tänavale, kus ühel elanikul oli hakanud halb. Päästjad tuvastasid elamises normist kõrgema vingugaasinäidu, seega nad kontrollisid ja tuulutasid eluruumid üle ning selgitasid inimestele õige kütmise viisi, sest selgus, et hiljuti oli köetud pliiti ja ahju. Üks kannatanu viidi haiglasse.

Läänemaa

22. detsembril kell 21.56 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Luigu külla, kus sõidutee oli puutükke ja prahti täis. Palivere vabatahtlikud puhastasid maantee ehituprahist ja villatükkidest ning kontrollisid tee veel kord üle.