Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-26. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. detsembril kell 00.59 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Mulla tänaval asuva neljakorruselise maja trepikojas on tunda kärsahaisu ning ühest korterist kuuldub ka suitsuanduri häält. Päästjad leidsid saabudes kiiresti korteri, kus andur töötas ning sisenesid sinna akna kaudu. Kell 01.17 leiti korterist magav elanik ning pliidile unustatud kõrbev toit. Päästjad lülitasid pliidi välja ning tuulutasid ruumid. Elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

24. detsembril kell 11.58 anti häirekeskusele teada garaažipõlengust Lasnamäe linnaosas Paevälja puiesteel. Päästjate saabudes põles garaaž lahtise leegiga. Päästemeeskond sai suuremad leegid maha kella 12.25-ks ning tulekahju likvideeriti lõplikult kella 14-ks. Inimesed põlengus viga ei saanud ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

24. detsembril kell 22.45 teatati, et Tallinna kesklinnas Koidu pargis põleb lahtise leegiga ilutulestiku kast. Päästjad kustutasid selle kella 22.52-ks.

25. detsembril kell 09.19 saabus häirekeskusele teade, et Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel asuvas elumajas on eakas naine oma korteris kukkunud ning vajab abi. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abitus seisundis inimese üle kiirabile.

25. detsembril kell 13.03 sõitsid päästjad väljakutsele Haabersti linnaosasse Õismäe teele, kus juba mitu päeva ei olnud nähtud eakat ja üksi elavat naisterahvast, kes koputustele ega telefonikõnedele ei vastanud. Päästemeeskond sisenes naisterahva korterisse akna kaudu ning andis sealt leitud abitus seisundis põrandal lebava kannatanu üle kiirabile.

26. detsembril kell 02.50 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Merimetsa teel põleb lahtise leegiga sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu kella 03.46-ks ning inimesed selles viga ei saanud.

Harjumaa

23. detsembril kell 18.22 helistas häirekeskusesse Kose vallas Tuhala külas elav inimene, kes teatas, et tema eakas naaber on kodus pikali kukkunud ning vajab abi. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid kannatanu üle kiirabile.

26. detsembril kell 14.20 said päästjad väljakutse Keila linna Jõe tänavale, kus kahekorruselise elumaja korstnast oli näha leeke. Päästemeeskond tuvastas korstnas tahmapõlengu, mis kustutati kella 14.36-ks. Elanikud kannatada ei saanud.

26. detsembril kell 15.20 teatati, et Saue vallas Turba alevikus on kahekorruselise elumaja korstnast leek väljas. Päästemeeskond kustutas korstnas aset leidnud tahmapõlengu kella 15.52-ks ning elanikel paluti enne järgmist kütmist kohale kutsuda korstnapühkija.

26. detsembril kell 16.30 sai häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Suurpea külas põleb mahajäetud hoone. Päästjad kustutasid hoonesse ladustaud prügi kella 18.30-ks.

26. detsembril kell 17.37 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Kaasiku külas põleb lahtise leegiga elumaja, kus teataja sõnul inimesi sees ei olnud. Päästjad kustutasid tulekahju kella 21.32-ks ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada elektriseadme rikkest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. detsembril kell 12.02 said päästjad ATS-häire teate Kohtla-Järve linna Põhja allee ühiselamus. Kohapeal selgus, et ühes köögiruumis oli toidukõrbemine. Põlenguohtu ei olnud ja ruumid tuulutati.

26. detsembril kell 0.05 sõitsid päästjad Jõhvi linna Loode tänavale, kus nähti maja korstnast sädemeid. Päästjad äratasid aknale koputades majaelanikud. Majaomanik kustutas ise kahe tulekustutiga tahmapõlengu. 

25. detsembril kell 15.18 kutsuti päästjad appi Narva linna Võidu prospekti kortermajja, kus läbi ukse oli kuulda meesterahva appihüüdeid. Päästjad avasid ukse ja andsid maas lamanud vanema mehe kiirabitöötajatele üle. 

25. detsembril kell 14.24 said päästjad väljakutse Narva linna Kangelaste prospektil asuvasse korterisse. Selgus, et süttinud oli diivan, mis kustutati esmaste kustutusvahenditega. Põlengust andsid märku kaks tööle rakendunud suitsuandurit. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse diivanile suitsuga magama jäänud mehe hoolimatusest. Kiirabi kontrollis korteris viibinud inimeste tervist, haiglaravi keegi ei vajanud. 

25. detsembril kell 1.29 teatati, et Narva linnas Uusküla tänaval on korteris kukkunud eakas naine, kes ei saanud iseseisvalt püsti ega ust avada. Päästjad avasid ukse ja andsid maas lamanud naise kiirabile üle.

25. detsembril kell 0.38 teatati, et Sillamäe linnas Ranna tänaval karjutakse naaberkorteris appi. Päästjad sisenesid korterisse naabritelt saadud võtme abil. Korteris oli vanem meesterahvas kukkunud ja ei saanud enam ise püsti. Päästjad aitasid kannatanu voodile, et kiirabi ta üle vaataks.

24. detsembril kell 15.31 teatati häirekeskusele töötavast suitsuandurist ja kõrbemislõhnast Jõhvi linnas Narva maantee kortermajas. Kohapeal selgus, et ühe korteri omanikud olid jätnud toidu pliidile keema ning ise kodust lahkunud. Päästjad ootasid elanikud ära ja kontrollisid korteri üle. Põlenguohtu ei olnud. 

23. detsembril kell 22.51 said päästjad ATS-häire teate Narva-Jõesuu linna L.Koidula tänava majutusasutusse. Kliendid olid majast evakueeritud. Süsteem andis häiret ruumis, kus oli mikrolaineahjus toit kõrbema läinud. Kõrbema läinud toit eemaldati mikrolaineahjust ja ruum tuulutati.

23. detsembril kell 20.25 teatati häirekeskusele, et Narva linnas P. Kerese tänava kortermajas ei saa eakas naine kodus püsti ega ka ust avada. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja avasid ukse kiirabi töötajatele.

Lääne-Virumaa

26. detsembril kell 15.58 teatati põlevast sõiduautost Väike-Maarja vallas Piibe külas. Maja ees põles sõiduauto esiosa, millele päästjate saabumise ajaks oli loobitud juba naabrite poolt lund peale. Päästjad kustutasid põlengu ja vedasid auto majast ohutusse kaugusesse. Põlengu tagajärjel muutus auto kasutuskõlbmatuks.

25. detsembril kell 14.25 sõitsid päästjad Rakvere valda Tõrremäe külla, kus sõiduauto oli sõitnud vastu tänavavalgustusposti ja auto suitses. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja tõmbasid sõiduki tee peale.

25. detsembril kell 11.46 vajati päästjaid appi Vinni valda Moora külla, kus elanikud ei saanud kätte kaevu kukkunud kassi. Päästjad tõid 12 m sügavusest kaevust kassi välja. Sündmus on kajastatud Väike-Maarja valla sotsiaalmeediakanalil.

24. detsembril kell 20.13 teatati häirekeskusele, et Tapa vallas Jäneda külas põleb kahekorruselise elamu pööning. Majja sisenenud pääste suitsusukeldujad leidsid pööningul süttinud saepuru, mis kustutati. Kustutustöödeks avati vahelae konstruktsioone. Tule levik peatati kell 20.36, kustutustööd lõpetati kell 21.14. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Esialgsetel andmetel võis saepuru süttida vahelakke paigaldatud valgusti ülekuumenemisest. Täpsema tulekahju tekkepõhjuse selgitavad välja inspektorid.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud pühade ajal 14 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

26. detsembril kell 14.06 teatati, et Põltsamaal Lustivere teel põleb kalmistul elupuu. Päästjad kustutasid põlengu veejoaga.

Kell 17.02 teatati Jõgeva - Mustvee mnt 8. km on teel hukkunud metskits. Päästjad eemaldasid liiklust ohustava korjuse teelt.

Põlvamaa

24. detsembril kell 18.06 teatati häirekeskusele saunapõlengust Räpina vallas Vändra külas. Inimesed said ise hoonest välja. Päästjad leidsid keriseahju korstna juurest hõõguva vahelae. Esialgsel hinnangul põhjustas tulekahju küttesüsteemi tuleohutusnõudeid eirav paigaldus – metallist korstna ja vahelae vahele ei olnud tuleohutuse tagamiseks jäetud piisavalt ruumi ning kuumus ulatas lage süütama.

26. detsembril kell 17.07 teatati, et Kanepi vallas Sirvaste külas on teel hukkunud loom. Päästjad leidsid surnud kitse juba kraavist. Looma äraviimine jäi kohaliku jahiseltsi ülesandeks.

Tartumaa

23. detsembril kell 13.39 käisid päästjad Kambja vallas Täsvere külas kustutamas süttinud väikebussi. Omanik oli püüdnud põlevat salongi käsikustutiga ise kustutada, aga leek väljus kontrolli alt. Päästjad kustutasid põlengu veejoaga. Tulekahju süttis arvatavalt elektrisüsteemi rikkest.

23. detsembri õhtul kell 20.02 saabus häirekeskusele hädaabi teade Tartu linnast Ranna teelt, kus kortermaja esimese korruse elutoas oli aknalauale asetatud küünal süüdanud kardina. Põlengust andis märku suitsuandur. Päästjate saabumise ajaks oli tulekahju naabri abiga kustutatud. Päästjad tuulutasid korteri ja trepikoja. Kiirabi kontrollis korteris viibinud 82-aastase naisterahva tervist. 

26. detsembril kell 20.34 käisid päästjad Kambja vallas Lepiku külas eemaldamas teelt hukkunud metskitse jäänuseid.

Võrumaa

23. detsembril kell 18.00 teatati, et Võrus F. R. Kreutzwaldi tänaval on vihmaveerenn jää raskuse alla tänava kohale rippu vajunud ning ohustab jalakäijaid. Päästjad piirasid ohuala lindiga, ohtliku renni remont jäi hoone haldaja ülesandeks.

24. detsembril kell 16.06 saadeti päästjad Rõuge valda Varstu alevikku, kus eramajas oli suits, millest andis märku tööle hakanud suitsuandur. Päästjad leidsid eest suitsu täis ruumid, mille põhjuseks ei olnud tulekahju, vaid kütteseadme liiga vara suletud siiber. Päästemeeskond selgitas majaelanikule liiga vara suletud siibri tõttu tuppa sattuva vingugaasiga seotud ohtusid.

26. detsembril kella 2.57 ajal süttis Võrus Liiva tänaval elumajas elektrikaabli seinast läbiviigu kohal vahelagi. Päästjad avasid lae konstruktsioone ja kustutasid põlengu kell 3.41. Tõenäoliselt sai tuli alguse elektrijuhtmete rikkest.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

23. detsembril kell 22.52 teatati Häirekeskusele põlevast eramajast Türi vallas Türi linnas Kraavi tänaval. Kohapeal selgus, et põles puidust suitsuahi, mille päästjad kiirelt kustutasid.

24. detsembril kell 18.15 kutsuti päästjad Paide linna Pärnu-Rakvere-Sõmeru teele, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad puhastasid tee autotükkidest. Kahe sõiduauto kokkupõrkes õnneks inimesed viga ei saanud.

Läänemaa

23. detsembri õhtul kell 19.29 teatati Häirekeskusele põlengust Haapsalu linnas Raudtee tänaval, kus kortermaja oli teataja sõnul suitsu täis. Kell 19.33 sündmuskohale jõudnud Haapsalu päästjad leidsid eest ühekorruselise kortermaja, kus ühe korteri aknast oli näha juba leeke. Kohe alustati kustutustööde ja suitsusukeldumisega, kuna oli info, et hoones võivad olla ka inimesed. Kell 20.13 leiti kustutustööde käigus esimene kannatanu ja kell 20.21 naaberkorterist teine kannatanu, kes anti üle kiirabile. Kahjuks kummagi inimese elu päästa enam ei õnnestunud. Mõlemad hukkunud olid vanemaealised naised. Tulekahju lokaliseeriti kell 21.52 ja kustutati lõplikult kell 23.39. Kustutustööde käigus kukkus sisse ühe toa kipslagi ja kuumuse tagajärjel purunes esikus veetoru. Kustutustööde ajal suitsuanduri signaali päästjad ei tuvastanud. Sündmusele reageerisid Haapsalu, Lihula, Risti kutselised ja Palivere ning Ridala vabatahtlikud päästjad. Tulekahju tekkepõhjuse ja töökorras suitsuandurite olemasolu korterites selgitab välja edasine uurimine.

26. detsembril kell 2.29 helistati Häirekeskusesse, et Haapsalu linnas Lihula maanteel on trepikoda suitsu täis. Päästjad tundsid kohapeal samuti kärsahaisu, kuid tulekahju ei tuvastatud. Otsimise käigus leidsid päästjad esimese ja teise korruse vahelt aknalaualt ja põrandalt põlema pandud ajalehed jm paberid, mille tõttu oli kahjustada saanud ka aken. Prahihunnik oli selleks ajaks juba kustunud, nii et päästjad tuulutasid ruumi ning kontrollisid ka teised trepikojad üle, kuid mingit ohtu rohkem ei tuvastatud. Kohale kutsutud politsei rääkis samuti majaelanikega, sest tegemist oli süütamisega, mistõttu alustati ka menetlust.

26. detsembril kell 17.04 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Palivere alevikku Allikmaa teele, kus majas töötas vinguandur, kuid suitsu ega leeki näha ei olnud. Päästjad tuvastasid hoones normist kõrgema vingugaasi näidu. Kohale kutsutud kiirabi kontrollis majaelaniku üle, kes oli juba pool päeva selle vingu sees olnud. Päästjad tuvastasid, et ving sattus tõenäoliselt majja siibri liiga varajase sulgemise tõttu. Päästjad tuulutasid ruumid, patsiendiga jäi kiirabi edasi tegelema.

Pärnumaa

24. detsembril kell 11.24 teatati Häirekeskusele elamu katlamaja tulekahjust Pärnu linnas Sambla tänaval. Päästjad lokaliseerisid põlengu kella 11.35, misjärel hakati katlamajast põlevaid asju välja tooma, tulekahju kustutati lõplikult kella 11.53ks. Tulekahju sai alguse katlaruumist, kus katla peale oli ladustatud asju.

25. detsembril kell 13.44 kutsuti päästjad Pärnu linna Papiniidu tänavale, kus oli toimunud linnaliinibussi ja kaubiku kokkupõrge. Päästjad puhastasid tee klaasikildudest. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud.

26. detsembril kell 16.34 teatati põlevast veoautost Tori vallas Tori alevikus Töngi teel. Helistaja proovis sõidukit käsikustutitega ka ise kustutada, kuid tulutult. Kohale sõitnud päästjad likvideerisid põlengu kella 17.07ks. Õnnetuses inimesed viga ei saanud, kuid tulle jäi juhi rahakott ja dokumendid. Tulekahju võis alguse saada tehnilisest rikkest, sest põles kabiini ja mootori osa.

Raplamaa

26. detsembril kell 1.18 kutsuti päästjad Kohila valda Adila külla, kus vana talumaja seina seest elektrijuhtmete juurest tuli tossu. Päästjate kohale saabudes olid inimesed juba majast väljunud. Päästjad kustutasid põlengu kella 1.48ks ning palusid kohale kutsuda elektriku, kes süsteemi üle vaatab, sest põleng oli alguse saanud elektrisüsteemist. Majas puudus suitsuandur.

26. detsembril kell 8.48 sõitsid päästjad Märjamaa valda Orgita külla, kus vanainimene oli oma korteris kukkunud ega saanud ise enam püsti. Abivajaja suutis kepiga rõduukse lahti teha, nii et päästjad pääsesid 5. korrusel asuvasse korterisse ning aitasid vanainimese voodisse. Kohale tulnud sugulane jäi inimest jälgima ning pidi vajadusel kiirabi kutsuma.

26. detsembril kell 14.00 kutsuti päästjad Märjamaa valda Jädivere külla tankla juurde, kus oli süttinud järelhaagisega veoki rehv, mida inimesed püüdsid ise kustutada. Kohale jõudnud päästjad kustutasid põlengu lõplikult kella 14.26ks ning kontrollisid sõiduki termokaameraga üle. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud.

27. detsembril kell 3.00 helistas Häirekeskusesse autojuht, kes oli Rapla vallas Tuti külas teele kukkunud puule otsa sõitnud, kuid ise terveks jäänud. Päästjad saagisid puu läbi ning puhastasid tee. Helistaja oli selleks ajaks juba lahkunud.

Saaremaa

23. detsembril kell 16.16 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kõnnu külla, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad puhastasid tee sõidukijuppides, avariiliste sõidukite teisaldamisega tegelesid omanikud. Õnnetusest keegi vigastada ei saanud.