Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

27. detsembril kell 09.47 teatati, et Kristiine linnaosas Paldiski maanteel põleb midagi ühekorruselise maja hoovis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et maja hoovis oli ühel sõidukil bensiinivoolik purunenud ning maha valgunud kütusest tekkinud säde oli süüdanud väikese osa kuuri katusest. Põleng kustutati kella 10-ks.

27. detsembril kell 10.50 saabus häirekeskusele teade, et Põhja-Tallinna linnaosas Randla tänaval põleb viiekorruselise elumaja esimese korruse trepikoda. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud trepikoja lagi ning kustutasid selle kella 11.04-ks, misjärel trepikoda tuulutati. Elanikud viga ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

27. detsembril kell 19.52 said päästjad väljakutse Tallinna kesklinna Luha tänavale, kus kolmekorruselise elumaja ühest korterist imbus suitsu ja teataja sõnul oli kogu trepikoda selle alla mattunud. Päästjad leidsid korteri, kust suitsu levis ning tuvastasid, et seal põles saun. Saunapõleng kustutati kella 20.41-ks ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

27. detsembril kell 17.05 helistas hädaabinumbrile meesterahvas, kes teatas, et on oma Loksa linnas Tallina tänaval elava eaka ema ukse taga, kuid ema ei vasta telefonile ning poeg ei pääse sisse. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid oma kodus kukkunud ja viga saanud eaka naisterahva üle kiirabile.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. detsembril kell 16.30 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järveküla tee kaubanduskeskusesse. Taaraautomaadi ruumis oli põlema pandud prügikorvi. Päästjad kustutasid põlengu ja tuulutasid ruumi.

Lääne-Virumaa

27. detsembril kell 11.17 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Viru-Nigula vallas Varudi külas Narva-Tallinn maanteel. Päästjad eemaldasid veoauto ja kaubiku kokkupõrke tagajärjel sõidukitelt süttimisohu, aitasid kannatanuid sõidukitest vabastada hüdrauliliste päästevahendite abil ja puhastasid maantee. Õnnetuses hukkus 1 inimene ja 2 inimest sai vigastada. Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud selgitab politsei.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

27. detsembril kella 21.22 ajal süttis Valgas Võru tn sõiduauto aku ja juhtmed. Juht kustutas põlengu iseseisvalt, päästjad eemaldasid rikkis aku autolt.

Viljandimaa

27. detsembril kell 10.40 teatas sotsiaaltöötaja, et C. R. Jakobsoni tn on oma korteri köögipõrandal pikali maas tema hoolealune ja ei liiguta. Hädalist märkas ta läbi akna ja uksest sisse pääseda ei olnud esialgu võimalik. Päästjad aitasid ukse avada ning kohale kutsutud kiirabi pääses patsiendi juurde.

Kell 15.59 käisid päästjad Imavere - Viljandi mnt 27. km eemaldamas teelt kahte murdunud puud.

Lääne päästekeskus

Viimasel ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.