Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. detsembril kell 2.03 teatati häirekeskusele suitsust Pirita linnaosas Puki tee korteris. Suitsu tuli elektripliidi juurest. Elanikul paluti majast väljuda. Päästjad tuvastasid kärssamise köögikapis olevas prügikastis, kuhu oli visatud sigareti koni.

28. detsembril kell 22.12 said päästjad teate kärsahaisust Kristiine linnaosas Rahumäe teel. Kohapeal selgus, et ruumis oli laes kärssama läinud lambi trafo. Päästjad ühendasid lambi juhtmed lahti.

28. detsembril kell 16.16 kutsuti päästjad Nõmme linnaossa Mahla tänavale, kus nähti raudtee ääres suurt lõket. Päästjad leidsid kohapeal valveta lõkke ja kustutasid selle.

28. detsembril kell 10.34 sõitsid päästjad Põhja-Tallinna linnaossa Sõle tänavale. Teataja sõnul ei vasta eakas naine telefonikõnedele ja naaber kuuleb korteris nõrka häält. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu, avasid ukse ja andsid naise üle kiirabi töötajatele.

Harjumaa

28. detsembril kell 12.16 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Klooga alevikus Männi tänava majas tuleb köögist korstna vahelt suitsu. Teatamise ajal elanikud lahkusid majast. Majas oli süttinud korstnajala ja pliidi vaheline tahma täis ühendustoru. Päästjad kontrollisid maja üle ja ohtu ei olnud. Majaomanikul paluti kutsuda kohale korstnapühkija. 


Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. detsembril kell 14.38 sai häirekeskus teate töötavast suitsuandurist Sillamäe linnas Kesk tänava kortermajas. Päästjate saabumise hetkel tulekahju välised tundemärgid puudusid, korteri uksele ja 3. korruse aknale koputamise peale keegi ei vastanud. Päästjatel oli alust arvata, et korteris on inimesi. Trepikojas levima hakanud suitsu peale avasid päästjad ise korteri ukse ja tuvastasid korteri elutoas põlengu ning suitsusukeldujate paar tõi korterist välja ühe kannatanu, kes anti üle kiirabile. Suitsu suure leviku tõttu kontrolliti trepikoja ülemised korterid üle, neis elanikke ei olnud. Põleng likvideeriti kell 16.37. Sündmusele reageeris 5 päästemeeskonda. Põleng toimus korteri magamistoas. Tulekahju kiire leviku ja rohke suitsu tekkimist soodustas polüstüroolplaatidega viimistletud lagi terves korteris. Põlengu tekkepõhjused on selgitamisel.

28. detsembril kell 13.28 kutsuti päästjad Sillamäe linna paisjärve juurde. Järve jääl kalastasid lapsed ohutus kohas, päästjad mõõtsid asukohas jää paksuseks 20 cm. Lastele viidi kohapeal läbi ennetusvestlus jää nõrkadest kohtadest veekogul.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

29. detsembril kell 7.58 kärssas Tartus Puiestee tänaval korteris pistik. Põleng sumbus ise, päästjad kontrollisid tuleohutust. Korterielanikule anti juhis kutsuda rikke selgitamiseks elektrik.

Valgamaa

29. detsembril kell 4.43 käisid päästjad Valga vallas Sooru külas järve ääres kustutamas süttinud prügikonteinerit.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

28. detsembril kell 10.13 teatati Häirekeskusele, et Pärnu linnas Soomra külas põleb elumajas asuv katlamaja. Teataja sõnul põles katla ümber põrandal õli, mis oli ilmselt katlast lekkinud. Päästjate kohale saabudes oli majaperemees tulekahju oma jõududega juba suutnud kustutada, nii et päästjatel tuli hoone termikaameraga vaid üle kontrollida. Kuna ohtu enam ei tuvastatud, loeti sündmus lõpetatuks. Peremees jäi ise veel valvesse.

Kell 16.31 teatati Häirekeskusele põlevast abihoonest Lääneranna vallas Paatsalu külas. Päästjate kohale saabudes põles kõrvahoone lahtise leegiga ning oht oli ka elumajale. Päästjad asusid kohe põlengut kustutama ning kaitsma lähedal seisvaid sõiduautosid ning elumaja. Kella 17.05ks oli tulekahju lokaliseeritud ning tegeleti järelkustutustöödega. Põleng likvideeriti lõplikult kella 17.59ks. Põles umbes 40-ruudune abihoone, mis hävis tules poolenisti. Õnnetuses inimesed kannatada õnneks ei saanud. Millest tulekahju alguse sai, pole hetkel teada. Sündmusele reageerisid Lihula, Pärnu ja Tõstamaa kutselised ning Kõmsi vabatahtlikud päästjad.

Kell 22.08 sõitsid päästjad Pärnu linna Paikuse alevisse Kastani tänaval, kus korteris oli tunda juhtme sulamislõhna. Päästjad tuvastasid, et köögis oli harukarp põlema läinud. Päästjad harutasid juhtmed lahti ning kontrollisid ega tuli edasi pole läinud. Päästjad võtsid korterist voolu välja ning omanik lubas järgmisel päeval kohale kutsuda elektriku, kes süsteemi üle vaatab.

29. detsembril kell 3.07 kutsuti päästjad Pärnu linna Ehitajate teele, kus sõiduauto oli üle katuse käinud. Päästjad koristasid tee autotükkidest ja muust sodist ning ootasid ära puksiiri, kes avariilise sõiduki minema toimetas. Autojuhi viis kiirabi haiglasse.

Saaremaa

28. detsembril kell 12.06 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Lootsi tänavale, kus majas oli tööle hakanud vinguandur. Päästjad tuvastasid ruumides normist kõrgema vingugaasinäidu, seega ruumid ventileeriti ning paluti kohale kutsuda korstnapühkija, kes küttesüsteemi üle vaatab. Selgus, et elanikud olid hommikul esimesel korrusel pliiti kütnud, hiljem käivitus aga teise korruse andur, seega probleem võis olla korstnas.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval viiel korral kiirabibrigaadidel abiks raskekaaluliste ning raskes seisundis patsientide transportimisel.