Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

30. detsembril kell 2.02 teatati leegiga põlevast sõiduautost Kesklinna linnaosas J.Poska tänaval. Teiste autode ja maja vahetus läheduses toimunud auto põleng lokaliseeriti kella 2.09ks. Põlengu tagajärjel sai kahjustusi ka üks läheduses seisnud sõiduauto. Põlengu põhjus on teadmata.

29. detsembril kell 22.19 kutsuti päästjad Kesklinna linnaossa Poordi tänavale, kus põles pappkast. Kohapeal kustutati põlengut lund peale visates. Päästjate saabumise ajaks oli ilutulestiku karbi põleng kustutatud ja ohtu ei olnud.

29. detsembril kell 15.39 kutsuti päästjad Haabersti linnaossa Õismäe teele, kus sõiduki kapoti alt tuli suitsu. Päästjate kohalejõudmise ajaks oli auto omanik tulekustutiga põlengu kustutanud. Põlengu võis põhjustada elektrilühis.

Harjumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. detsembril kell 4.20 sõitsid päästjad Toila valda Täkumetsa külla Tallinn-Narva maanteele, kus teelt oli välja sõitnud veoauto. Päästjad kontrollisid auto üle ja kütuseleket ei tuvastanud.


30. detsembril kell 0.55 kutsuti päästjad Narva linna Oru tänava tiigi juurde, kus nähti midagi põlemas. Kohapeal selgus, et põles järelevalveta lõke. Päästjad kustutasid väikese lõkke.

Lääne-Virumaa

29. detsembril kell 18.20 teatati suitsust Rakvere linnas Päikese tänava hoone juures. Päästjad kontrollisid ala üle ja selgus, et tegemist on veeauruga, põlenguohtu ei olnud.


Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

29. detsembril kell 14.49 käisid päästjad Jõgeva - Mustvee mnt 37. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja eemaldasid teelt purunenud detailid. Kiirabi kontrollis juhtide tervist, kumbki haiglasse viimist ei vajanud.

Kell 22.42 käisid päästjad Siimusti alevikus Metsa tänaval kustutamas plastmassist vanapaberikonteinerit. Konteiner hävis tules.

Tartumaa

29. detsembril kella 20.35 ajal põles Tartus Riia tn prügikast, mille päästjad paari ämbri veega kustutasid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

29. detsembril kell 17.44 kutsuti päästjad Pärnu linna Ehitajate teele, kus veoauto oli sõitnud silla piirdesse ja lõhkunud kõrguse määramise foori. Reka ise sõitis edasi. Päästjad puhastasid tee ning politsei tegeles sündmusega edasi.

30. detsembril kell 6.30 sai Häirekeskus teate, et Saarde vallas Ilvese külas läks veoauto põlema ja salong on suitsu täis. Teataja oli ise akujuhtme lahti ühendanud. Päästjad tuvastasid massjuhtme rikke, mis voolu tagasi panemisel hakkas uuesti kärssama, seega autot rohkem ei käivitatud. Päästjad kontrollisid veoki termokaameraga üle. Omanik tegeles auto teisaldamisega edasi.

Raplamaa

30.detsembril kell 5.21 sõitsid päästjad Rapla valda Raikküla, kus puu oli teele kukkunud ning sulgenud ühe sõidusuuna. Päästjad saagisid puu läbi ning puhastasid tee.

Saaremaa

29.detsembril kell 21.13 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Transvaali tänavale, kus maja oli vingu täis ja pliit ajas suitsu sisse. Päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlengu, mis kustutati pulberkustutiga. Elanikud lubasid järgmisel päeval kutsuda korstnapühkija. Majas olid töökorras suitsu- ja vinguandur.