Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30. detsember kuni 2. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

30. detsembril kell 13.30 paluti päästjate abi Tallinna kesklinnas Laial tänaval, kus maja katusel rippus ohtlikult suur jääkamakas. Päästjad püstitasid redeli ning eemaldasid jääkamaka kella 13.47-ks.

30. detsembril kell 20.06 teatati, et Kristiine linnaosas Rahumäe teel põleb suur lõke, millel puudub järelevalve. Päästjad kustutasid ohutusnõuetele mitte vastava prügilõkke kella 20.26-ks.

31. detsembril kell 06.20 said päästjad väljakutse Mustamäe linnaosasse Keskuse tänavale, kus eakas naisterahvas oli oma korteris kukkunud ning ei saanud kiirabile ust avada. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid kannatanu üle kiirabile.

31. detsembril kell 23.38 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Sinimäe tänaval asuva tornmaja neljandal korrusel on tunda kärsahaisu ning töötab suitsuandur. Kohale saabunud päästjad leidsid korteri, kus andur töötas ja tuvastasid seal toidukõrbemise. Ohtlik olukord likvideeriti ning elanikud viga ei saanud.

1. jaanuaril kell 10.25 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Erika tänaval asuva kuuekorruselise elumaja kolmas korrus on suitsu täis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid ühes korteris toidukõrbemise ning likvideerisid ohu kella 10.38-ks, misjärel nii trepikoda kui korter tuulutati. Elanik õnneks kiirabi sekkumist ei vajanud.

1. jaanuaril kell 15.31 said päästjad taaskord väljakutse, mis oli seotud pliidile unustatud toiduga Mustamäe linnaosas Vilde teel. Kuna elanikke kodus ei olnud, sisenesid päästjad korterisse akna kaudu ning likvideerisid ohu. Korteris puudus kohustuslik suitsuandur.

1. jaanuaril kell 00.59 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Loitsu tänaval asuvas elumajas on viis inimest liftis kinni ning liftiavarii tehnikud hädakutsele ei vasta. Päästjad vabastasid inimesed liftist kella 1.10-ks.

1. jaanuaril kell 20.20 teatati, et Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel põleb elumaja esimesel korrusel asuva korteri rõdu all madrats. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et rõdu all olid tuld võtnud madrats ja tekk ning kustutasid need kella 20.33-ks.

Harjumaa

1. jaanuaril kell 4.37 sai häirekeskus teate, et Harjumaal Raasiku vallas Kalesi külas põleb elumaja. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga ning elanikud olid hoonest evakueerunud. Kella 5.29 paiku pandi põlengu levikule piir ning tulekahju likvideeriti lõplikult kella 9.38-ks. Põlegu tekkepõhjus on selgitamisel.

2. jaanuaril kell 00.23 sai häirekeskus teate, et Harku vallas Rannamõisa külas Merepiiga teel on elumaja üks korter paksult suitsu täis. Kohale saabunud päästjad sisenesid suitsu täis eluruumidesse akna kaudu ning andsid majaelaniku tervisekontrolliks üle kiirabile. Seejärel tuvastati, et suits oli elamisse imbunud katkise ahju kütmise tagajärjel ning küttematerjaliks oli kasutatud ohtralt prügi k.a. plastikujäätmeid. Päästemeeskond likvideeris ohu ning tuulutas ruumid kella 1.40-ks.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 12 väljakutset, mis olid seotud ilutulestiku jääkide kustutamisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

30. detsembril kell 15.29 teatati, et Jõgeva vallas Jõune külas põleb puukuur, kus murutraktor ja tööriistad. Päästjate saabudes oli pool kuurist (10 x 30 m) leekides. Tulekahju kustutati kell 18.09. Kustutusvett said päästjad pumbata kõrval olevast tiigist. Esialgsetel andmetel võis põleng süttida elektrisüsteemi rikkest.

30. detsembril kell 18.58 põles Adavere alevikus Kooli tn puu, mille päästjad kustutasid.

31. detsembril kell 8.38 teatati raskest sõiduautoga juhtunud liiklusõnnetusest Jõgeva vallas Laiusevälja külas. Auto oli paiskunud vastu puud ja selle ümber kinni jäänud. Päästjad eemaldasid kannatanu kättesaamiseks autolt lõikeriistadega põhja. Raskelt viga saanud 38aastane naine anti üle kiirabitöötajatele, kes ta haiglasse toimetasid.

1. jaanuaril kell 17.29 teatati, et Jõgeva vallas Luua külas on teele kukkunud suur puu, millele sõitis otsa auto. Päästjad eemaldasid puu teelt, autole kutsus juht järgi treileri. Viga inimesed ei saanud.

Tartumaa

30. detsembril kella 16.51 ajal teatas Nublu suitsu- ja vinguandur tulekahjust Tartus Rahinge külas maja keldris asuvas katlaruumis. Turvafirma edastas saadud teate edasi häirekeskusele, kust alarmeeriti päästjad. Kohapeal selgus, et elanik olid põlengu käsikustutiga juba summutanud. Põlenud oli katla juures praht. 

Kella 19.12 ajal põles Tartus Raudtee tänaval elumaja puhastamata korstna lõõrides tahm, nii et leegid ulatusid korstnast välja. Õnneks tuli lõõridest välja ei tunginud, päästjad veendusid maja tuleohutuses ja andsid elanikule juhised kutsuda küttseadmete hoolduseks korstnapühkija.

Kell 23.10 teatati lekkivast gaasiballoonist Tartus Sõbra tänaval asuva elamu vannitoas. Päästjad ühendasid ballooni lahti ja viisid õue, elaniku ülesandeks jäi rikke selgitamiseks ja parandamiseks gaasispetsialistide kutsumine.

31. detsembril kella 21.29 ajal põles Tartumaal Kastre vallas Haaslava külas tühjalt seisva vana maja(10 x 30 m) külg, mille päästjad kella kell 23.04 kustutasid.

Kell 22.35 põles Tartus Sinika tänaval elumaja kaminakorstnas tahm. Õnneks tuli korstnast välja ei levinud.

1. jaanuaril Kell 1.02 käisid päästjad Tartus Vabaduse pst kustutamas ilutulestikupaketi jäänuseid.

Kell 2.24 käisid päästjad Mustvees Tartu tn sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid õlilekke ja puhastasid avariijäänustest tee. Kiirabi viis kolm autos olnud ja viga saanud meest haiglasse.

Valgamaa

31. detsembril kell 6.39 teatati kraavi sõitnud ja külili vajunud veokist Jõhvi - Tartu - Valga mnt 192. km. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ja kontrollisid lekkeohutust. Juht kutsus veoki väljatõmbamiseks kohale puksiirid.

1. jaanuaril kell 00.26 käisid päästjad Otepää vallas Pühajärve külas hotelli lähedal kustutamas puitplangu ääres põlevaid ilutulestikupaketi jäänuseid.

Kell 00.45 teatati, et Tõrvas Ehitajate tänaval süütas rakett maapinna lähedalt kortermaja soojustuse. Elanik summutas põlengu oma käsikustutiga, päästjad kontrollisid edasist tuleohutust.

Viljandimaa

1. jaanuaril kella 21.35 ajal hävis Viljandi vallas Vardja külas tules plastimassist prügikast. Päästjad kustutasid prügikasti jäänused.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. jaanuaril kell 16.30 sõitsid päästjad Jõhvi linna Puru teele, kus eakas naine oli kukkunud ja ei saanud ust avada. Korteri ukse tagant oli kuulda appihüüdeid. Päästjad avasid ukse ja andsid naise üle kiirabile. Üksi elanud naine oli kukkunud tõenäoliselt eelmisel päeval.

1. jaanuari öösel vahetult peale aastavahetust tuli päästjatel käia 4 korral kustutamas prügikonteinerite põlenguid Narva, Kohtla-Järve ja Kiviõli linnas.

1. jaanuaril kell 00.47 sõitsid päästjad Jõhvi linna Narva maanteele, kus kustutati lumega prügikastide juures põlenud ilutulestiku karp.

31. detsembril kell 21.18 käisid päästjad kustutamas põlevat ilutulestikukarpi Narva linnas A.-A. Tiimanni tänaval.

31. detsembril kell 21.16 teatati põlevast prügikastist Narva linnasMalmi tänaval. Päästjad kustutasid põlengu.

30. detsembril kell 9.31 teatati suitsust kortermaja trepikojas Narva linnas Võidu prospektil. Päästjad tuvastasid maja ühes korteris paberi põletamise. Ruumid kontrolliti ja põlenguohtu ei olnud. Korteris puudus suitsuandur.

Lääne-Virumaa

2. jaanuaril kell 8.05 sõitsid päästjad Tapa valda Tamsalu linna Kesk tänavale, kus sõiduauto paagist oli välja voolanud 30 liitrit diiselkütust. Päästjad katsid lekke absorbendiga.

1. jaanuaril kell 17.01 teatati gaasiballooni lekkimisest Tapa vallas Näo külas. Uue ostetud lekkiva gaasiballooni viisid päästjad õue. Ruumid kontrolliti üle ja oht ei olnud.

1. jaanuaril kell 14.52 vajati päästjaid appi Viru-Nigula valda Kunda linna Koidu tänavale. Teataja sõnul kuulis ta seisva auto seest koera haukumist. Päästjad tõid auto kapoti alt välja väikese koera ja kassi. Loomad olid sinna sattunud tõenäoliselt ilutulestiku laskmise hirmust.

1. jaanuaril kell 8.23 kutsuti päästjad Kadrina valda Kadapiku külla, kust teelt oli välja sõitnud sõiduauto. Päästjad eemaldasid süttimisohu ja lükkasid auto ratastele. Õnnetuses keegi viga ei saanud.

1. jaanuaril kell 1.13 kustutasid päästjad Tapa linnasÜlesõidu tänaval toimunud prügikastipõlengu.

1. jaanuaril kell 00.34 tuli Häirekeskusesse teade, et Rakvere linnas Õie tänaval on kahekordse eramaja katusel leek. Päästjate saabumise ajaks olid omanikud ise tulekahju leviku pidama saanud. Põles 4 ruutmeetrit katusesoojustust ja -materjali. Päästjad kontrollisid katuse üle ja põlenguohtu enam ei olnud.

31. detsembril kell 17.42 sõitsid päästjad Väike-Maarja alevikkuPõhja tänavale, kus elanikud märkasid korteris gaasipliidi juures hõõgumist. Elanike poolt gaasikraan suleti ja väljuti korterist. Päästjate saabumise ajaks oli elanikel põleng kustutatud. Korter kontrolliti üle ja põlenguohtu enam ei olnud. Põlengu oli põhjustanud gaasipliidi ja gaasivooliku vahel olnud leke vigase tihendi tõttu.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 8 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli pommigrupil kolm sündmust: üks pürotehnika plahvatus (rakett plahvatas inimese käes), teostati üks pommitehniline kontroll ja käidi ühel lahingumoona väljakutsel, mille käigus tehti kahjutuks 5 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

31. detsembril kell 23.13 kutsuti päästjad Paide linna Rüütli tänavale, kus elumaja räästas särisesid elektrijuhtmed. Päästjad leidsid eest kaabli, mis toetus vastu majaseina ning mille liitekohas oli näha sädemeid. Päästjad jäid nii kauaks turvama, kui saabus elektrik, kes voolu välja võttis ning kaabli lahti ühendas.

1. jaanuaril kell 00.28 kutsuti päästjad Paide linna Ristiku tänavale, kus põles ilutulestiku pakett, mille päästjad kiirelt kustutasid.

1. jaanuaril kell 15.53 sõitsid päästjad Türi valda Kooli tänavale, kus põles roheline metallist prügikast. Päästja kustutasid põlengu kiiresti.

Läänemaa

1. jaanuaril kell 5.02 sõitsid päästjad Haapsalu linna Valgevälja külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu ning jälgisid kannatanut kuni kiirabi saabumiseni. Sündmusega tegeles edasi politsei.

1. jaanuaril kell 15.59 kutsuti päästjad Haapsalu linna Üsse külla, kus sõiduk oli teelt välja sõitnud. Päästjad tõmbasid auto ratastele tagasi, likvideerisid süttimisohu ning koristasid õlireostuse.

Pärnumaa

30. detsembril kell 18.52 sõitsid päästjad Lääneranna valda Penijõe külla, kus suur puu oli kukkunud teele ning takistas liiklust. Päästjad saagisid puu läbi ja puhastasid tee.

31. detsembri õhtul kell 19.17 teatati Häirekeskusele põlengust Pärnu-Jaagupi linnas Pikal tänaval, kus eramaja on leekides. Kell 19.20 kohale jõudnud Pärnu-Jaagupi päästekomando päästjad leidsid eest lahtise leegiga põleva hoone. Kohe alustati kustutustööde ja suitsusukeldumisega, et välja selgitada, kas majas võib viibida inimesi. Otsingute käigus, mida raskendasid kõikjale ruumidesse kuhjatud asjad, leiti majast hukkunu, vanem naisterahvas. Kustutustööde ajal suitsuanduri signaali päästjad ei tuvastanud. Tulekahju tekkepõhjuse ja töökorras suitsuandurite olemasolu selgitab välja edasine uurimine. Tulekahju lokaliseeriti kell 20.14 ning kustutati lõplikult kell 22.37. Sündmusele reageerisid päästjad Pärnu ning Pärnu-Jaagupi päästekomandodest ning Halinga vabatahtlikust päästekomandost, lisaks politsei ning kiirabi.

1. jaanuaril kell 00.20 leidsid päästjad kontrollimise käigus varem põlenud hoonest paar tulepesa, mis kustutati kella 1.09ks.

31. detsembril kell 22.04 teatati Häirekeskusele põlevast sõiduautost Saarde vallas Marana külas. Päästjate kohale saabudes lahtist leeki enam polnud, kuid hõõgumine oli kapoti all. Päästjad avasid kapoti ning kustutasid põlengu pulberkustutiga. Auto teisaldamisega tegeles omanik.

1. jaanuaril kell 00.17 sõitsid päästjad Pärnu linna Keskväljakule, kus põles suur ilutulestiku kast. Päästjad kustutasid puidust kasti veega.

1. jaanuaril kell 9.12 teatati Häirekeskusele, et Pärnu linnas Vasakkalda kallasrajal jõe peal on inimene kukkunud ja jalga vigastanud. Päästjad tõid hättasattunu jäält ära ning andsid üle kiirabile.

1. jaanuaril kell 20.47 teatati Häirekeskusele põlengust Pärnu linnas Kuldse Kodu tänaval. Päästjad tuvastasid, et hoone katusel oli midagi põletatud. Päästjad kustutasid tulekustutiga põlengu ning kontrollisid katuse üle, kuid mingit ohtu rohkem ei tuvastatud. Kuna tegemist oli ilmselt süütamisega, kutsuti kohale politsei, kes sündmusega edasi tegeles.

2. jaanuaril kell 00.28 teatati Häirekeskusele piiksuvast vinguandurist Tori vallas Sindi linnas Rohelisel tänava ühes korteris. Helistaja sõnul koputamise peale ust ei avatud. Päästjate tegutsemise peale ärkasid korterielanikud üles ning päästjad pääsesid korterisse, kus tuvastati normist kõrgem vingugaasinäit. Päästjad ventileerisid ruumid ning nõustasid inimesi. Elanikud lubasid kohale kutsuda korstnapühkija, kes küttekolded üle kontrollib.

Raplamaa

31. detsembril kell 9.32 kutsuti päästjad Rapla valda Kuusiku-Nõmme külla, kus oli toimunud kolme sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu ning aitasid need kraavist teele tõmmata. Inimesed selles õnnetuses kannatada ei saanud. Sündmuskohale kutsuti ka teehooldus, sest maantee oli õnnetuspaigas väga libe.

Saaremaa

30. detsembril kell 14.51 sõitsid päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Kotkapoja tänavale, kus helistaja sõnul oli inimene metsas kukkunud ega saanud enam ise liikuda. Päästjad tõid vigastatu metsast välja ning andsid üle kiirabile.

Lisaks käisid päästjad seitsmel korral kiirabibrigaadidel abiks raskeks seisundis või raskekaalulisi patsiente transportimas.