Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Harjumaa

3. jaanuaril kell 7.43 said päästjad väljakutse Maardu linna Muuga teele, kus oli vaja lumehangest välja aidata sinna kinni jäänud liinibuss. Päästemeeskond sai bussi liikuma kella 7.56-ks.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval kokku 13 väljakutset, mis olid seotud maanteedele ning elektriliinidele murdunud puude eemaldamisega.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

3. jaanuari öösel kell 1.53 sai häirekeskus tulekahjuteate Põlva vallast Kärsa külast, kus oli leekides elumaja. Põlengut märkasid ja sellest andsid teada naabrid. Kohale saadeti päästjad Põlva ja Räpina päästekomandost ning Võnnu vabatahtlikud. Päästjate saabumise ajaks oli hoone katus ning vahelaed juba sisse kukkunud ning maja põles lausleekides. Kell 4.38 leidsid päästjad hoone rusudest hukkunud, tõenäoliselt majaomanikust vanema mehe jäänused. Põlengu suurte kahjude tõttu ei olnud suitsuanduri olemasolu võimalik selgitada. Tulekahju tekkepõhjust uuritakse.


Tartumaa

2. jaanuaril kella 10.28 ajal andis gaasiandur Tartus Kaunase pst korteris märku gaasilekkest. Päästjad selgitasid, et lekkis pliiditagune ühendus. Peakraanid suleti ja leke peatus. Elanikule anti juhis kutsuda rikke kõrvaldamiseks gaasiseadmete remondispetsialistid.

Kell 16.04 teatati, et Nõo vallas Tõravere alevikus on jõkke kukkunud koer, kes ei saa enam veest välja. Ujuva päästelauaga päästja tõi hädas looma kaldale. Külmunud ja märg koer taastus teki sees ja ta kõndis ise kutsutud Tartu loomade varjupaiga töötajate autosse.

Valgamaa

3. jaanuaril kell 3.33 käisid päästjad Otepää vallas Päidla külas, kell 6.18 Valga vallas Vilaski külas ja kell 8.40 Otepää vallas Plika külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

Viljandimaa

3. jaanuaril kell 8.10 käisid päästjad Mulgi vallas Penuja külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Võrumaa

3. jaanuaril kell 8.16 käisid päästjad Võru vallas Haava külas eemaldamas teelt murdunud ja liikluse sulgenud puud.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

3. jaanuaril kell 6.09 kutsuti päästjad Türi valda Põikva külla, kus kaks puud olid teele kukkunud ning sulgenud selle liiklusele. Päästjad saagisid puud läbi ning puhastasid sõidutee.

Raplamaa

2. jaanuaril kell 17.14 sõitsid päästjad Rapla valda Rapla linna Viljandi maanteele, kus ahi ajas suitsu sisse. Päästjad tuvastasid, et küttekolle on katki, ja keelasid selle kasutamise, kuni pottsepp on küttesüsteemi korda teinud. Päästjad tegid elanikule ka kodunõustamist.

3. jaanuaril kell 7.14 kutsuti päästjad Kehtna valda Põllu külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Lokuta vabatahtlikud aitasid kraavi sõitnud auto sealt välja. Kuna sõidukil suuremaid vigastusi ei olnud, sai juht jätkata oma teekonda.

3. detsembril kell 7.57 teatati teele kukkunud puudest Rapla vallas Pirgu külas. Päästjad eemaldasid takistused ning vabastasid tee liiklusele.