Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Harjumaa

4. jaanuaril kell 00.55 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Peetri tänaval on viiekorruselise elumaja ühest korterist immitsemas suitsu. Päästemeeskond sisenes saabudes korterisse ning tuvastas, et seal olid tuld võtnud diivan ja tugitool. Tulekahju kustutati ning ruumid tuulutati kella 1.14-ks ning vingumürgistusega korterielanik anti üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada hooletust suitsetamisest. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval kokku 41 väljakutset, mis olid seotud keerulistest ilmastikuoludest tingitud ohtlike olukordade likvideerimisega (valdavalt sulalume raskuse all teedele kukkunud puud).

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

3. jaanuaril kell 9.59 käisid päästjad Jõgeva vallas Änkkülas aitamas teele kraavi libisenud autot.

Kella 17.01 ajal eemaldasid päästjad Mustvee vallas Kärasi külas teelt murdunud puu.

Tartumaa

3. jaanuaril kell 11.10 käisidpäästjad Vana-Kastre – Roiu mnt 3. km eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud puud.

Valgamaa

3. jaanuaril kell 8.40 käisid päästjad Valga vallas Jaanikese külas eemaldamas teelt murdunud puulatva.

Võrumaa

3. jaanuaril kell 14.06 teatati, et Antslas F. R. Kreutzwaldi tänaval süttis katalüsaatori juurest sõiduauto. Päästjate saabumise ajaks oli omanik põlengu pulberkustutiga summutanud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

3. jaanuaril kell 22.16 teatati häirekeskusele majast tulevast suitsust Kadrina vallas Vohnja külas, majas võis olla inimesi. Päästjad sisenesid majja ukse kaudu ja äratasid üles majaelaniku. Kohapeal selgus, et põlema oli läinud tekk, mille suurem põleng oli päästjate saabumise hetkeks kustutatud ja tekk õue lumme visatud. Päästjad kustutasid lõplikult tekipõlengu ja kontrollisid maja üle, põlenguohtu ei olnud. Majas oli pandud suitsuandur köögikapi peale ning selles puudus patarei.

3. jaanuaril kell 19.25 sõitsid päästjad Rakvere linna Pikale tänavale, kus levis palju suitsu. Päästjad tuvastasid, et põlenguohtu ei olnud ning palju suitsu levis tänavale korstnast. Korteri elanikule tutvustati tuleohutusnõudeid ja paluti soetada suitsuandur.

Päästjatel tuli möödunud ööpäeval kolmel korral eemaldada maanteele ja elektriliinidele murdunud puid, 2 väljakutset oli Haljala valda ja üks Lüganuse valda Liimala külla.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

3. jaanuaril kell 22.05 kutsuti päästjad Hiiumaa valda Luguse külla, kus helistaja sõnul oli elamu ühest pistikupesast kuulda särinat ning näha sädemeid. Kohale sõitnud päästjad suitsu ei tuvastanud. Päästjad võtsid elektrikilbist kaitsme välja ning palusid kutsuda kohale elektriku, kes süsteemi üle kontrollib.

Pärnumaa

3. jaanuaril kell 13.18 kutsuti päästjad Lääneranna valda Koonga külla, kus elanik kuulis ahju kütmisel siibrite juures mingit praksumist. Päästjad tuvastasid, et tulekahju ei ole, küll aga oli ilmselt toimunud tahmapõleng, sest korstnapühkija polnud juba ammu küttesüsteeme puhastanud. Päästjad kontrollisid korteri ja pööningu termokaameraga üle ning nõustasid inimest, kes lubas ühendust võtta korstnapühkijaga.

3. jaanuaril kell 23.26 teatati Häirekeskusele põlevast hoonest Pärnu linnas Riia maantee, mis helistaja sõnul oli maha jäetud. Päästjate kohale saabudes põles kahekordne hoone lahtise leegiga. Kohe alustati kustutustöödega, mida raskendas hoone planeering. Kella 00.51ks oli tulekahju lokaliseeritud ning toimusid järelkustustööd ning otsiti üksikuid tulepesi. Kella 1.51ks kustutati tulekahju lõplikult. Põles hoone teine korrus, mis sai tugevalt tule- ja veekahjustusi. Tulekahjus keegi viga ei saanud. Sündmusele reageerisid Pärnu, Pärnu-Jaagupi ja Häädemeeste päästjad. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada trepikojast ning tegemist võis olla süütamisega.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval 12 korral tugeva lumesaju ja tuule tõttu teele kukkunud puid eemaldamas, kaheksa sellist väljakutset oli Raplamaal.