Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. jaanuaril kell 5.49 sõitsid päästjad Haabersti linnaossa Õismäe teele 9-korruselisse kortermajja, kus teatati valgest suitsust trepikojas. Päästjad kustutasid maja viimasel korrusel trepikojas põletatud prahihunniku. Põleng võis alguse saada hooletust suitsetamisest.

4. jaanuaril kel 22.42 sõitsid päästjad Mustamäe linnaossa A.H.Tammsaare tänavale, kus korterielanik teatas sädemetest gaasipliidil juures. Päästjad eemaldasid pliidi vooluvõrgust, sulgesid korteri gaasikraani ja tuulutasid tube, ohtu ei olnud. Tegemist oli gaasipliidi tehnilise rikkega.

4. jaanuaril kell 14.18 teatati kärsahaisust kortermaja pööningul Nõmme linnaosas Olevi tänaval. Põles pööningualune ja maja välisseina soojustus. Põleng kustutati kella 15.26ks ja keegi kannatada ei saanud. Tulekahju võis alguse saada elektripaigaldise rikkest.

Harjumaa

4. jaanuaril kell 18.40 kutsuti päästjad Maardu linna Kallasmaa tänavale, kus kortermaja trepikojas oli tume suits. Päästjad sisenesid korterisse ja kustutasid elutoas diivanipõlengu kella 19.29ks. Korteris elanikke ei viibinud. Põlengu võis põhjustada robottolmuimeja tehniline rike.

Lisaks käisid möödunud ööpäeval Põhja päästekeskuse päästjad 9 korral maanteedele ja elektriliinidele langenud puid eemaldamas.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

5. jaanuaril kell 6.07 teatati, et Tartus Mõisavahe tänaval on korterist kuulda appihüüdeid, kuid ust avada hädaline ei suuda. Päästjad avasid ukse jõuga ja kiirabitöötajad pääsesid kodus kukkunud mehe juurde.

Valgamaa

4. jaanuaril kella 11.24 ajal põles Otepää vallas Nüpli külas elumaja korstnas tahm ja pigi. Õnneks tuli korstnast välja ei levinud. Selgus, et korstent oli pühitud viimati 2019. aastal, aga teha tuleb seda igal aastal ning vajadusel tihedamini. Anult kütteseadmete hooldus aitab ära hoida tahmapõlenguid, mis lõhuvad kütteseadet ja ohustavad hoonet.

Kella 23.14 ajal süütas Otepää linnas Tehase tänaval asuvas ettevõttes elektrimootorist lennanud säde ummistunud ventilatsioonitoru, kust tuli levis katusele. Hoones piirasid töötajad tule leviku kahe pulberkustuti ja veevoolikuga. Päästjad ronisid 8 meetri kõrgusele katusele ja kustutasid toru ümbruse sealt.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. jaanuaril kell 11.17 vajati päästjaid appi Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Outokumpu tänavale, kus lahtisesse kaevu oli kukkunud koer. Päästjad tõid redeli abil koera kaevust välja ja andsid üle peremehele. Kaevule panid päästjad luugi peale.

4. jaanuaril kell 11.09 teatati häirekeskusele sõiduki põlengust Narva-Jõesuu linnas Mustanina külas. Karjääri territooriumil põles ekskavaator. Põleng lokaliseeriti kell 12.37 ja kustutati lõplikult kella 13.17ks. Päästetöödel käisid elektrijaama päästemeeskonnal abiks Jõhvi ja Sillamäe päästjad. Põleng võis alguse saada masina hooldustööde teostamisel.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

4. jaanuaril sai Häirekeskus teate, et Pärnu linnas Riia maanteel tuleb mahajäetud hoone katuse alt suitsu. Kohale jõudnud päästjad alustasid kohe kustutustöödega ning tulekollete otsimisega. Põleng likvideeriti kella 13.59ks. Politsei reguleeris kohapeal liiklust. Sama hoonet käidi kustutamas ka öösel.

Kell 15.33 helistas Häirekeskusesse murelik inimene, kes ei pääsenud Pärnu linnas Oja tänaval oma eaka sugulase juurde sisse. Kuna keegi telefonile ei vastanud ega ust koputamise peale ei avanud, avasid päästjad ukse lammutusriistadega ning leidsid korterist maas lebava inimese. Päästjad aitasid kannatanu kiirabiautosse. Korteri lähemal läbivaatusel leidsid päästjad sisselülitatud elektripliidi, millel asusid ka potid-pannid.