Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. jaanuaril kel 16.17 sõitsid päästjad Haabersti linnaossa Astangu tänavale, kus ATS andis häiret. Ühes korteris olnud toidukõrbemise olid elanikud päästjate kohajõudmise hetkeks likvideerinud. ATS süsteem taastati ning korterielanikele tehti selgitustööd.

5. jaanuaril kell 10.07 sõitsid päästjad Kesklinna linnaossa Narva maanteele, kus oli toimunud sõiduauto ja bussi kokkupõrge. Päästjad aitasid sõiduauto juhi välja ja andsid üle kiirabi töötajatele tervisekontrolliks. Keegi inimestest hospitaliseerimist ei vajanud. Päästjad aitasid avariilise auto trammiteelt eemaldada.

Harjumaa

6. jaanuaril kell 7.29 teatati Anija vallas Pillapalu külas teele langenud kõrgepingeliinist. Maapinnal toimus põlemine kolmes kohas. Päästjad blokeerisid juurdepääsuteed ning tagasid, et inimesed ohualasse ei satuks. Rikkest teavitati Elektrilevi.

5. jaanuaril kell 18.35 teatati Kose vallas Sõmeru külas Tallinn-Tartu maanteel teelt välja sõitnud sõiduautost. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu, õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

5. jaanuaril kell 16.45 teatati teele kukkunud torudest Lääne-Harju vallas Kloogaranna külas. Päästjad korjasid tee pealt 50 meetri ulatuses kokku roostevabad torud ja tõstsid need tee äärde. Üks sõiduauto sai torudele otsasõidu tõttu kahjustusi.

Lisaks käisid möödunud ööpäeval Põhja päästekeskuse päästjad 2 korral maanteedele ja elektriliinidele langenud puid eemaldamas.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

5. jaanuaril kell 10.05 käisid päästjad Peipsiääre vallas Peatskivi külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud puud.

Kella 16.39 ajal hävis Kastre vallas Haaslava külas leekides sõiduauto Nissan. Päästjad kustutasid sõiduki jäänused.

Kella 22.36 ajal põles Tartu vallas Arupääs külas palksaun. Päästjate saabudes oli katuse sisse kukkunud ning ruumid tuld täis. Põleng kustutati kell 00.08. Hoonest jäid püsti vaid seinad. Esialgsetel andmetel võis põlengu põhjus olla seotud tuleohutusnõudeid eiravalt paigaldatud saunaahjuga, mis süütas palkseina.

Viljandimaa

5. jaanuaril kell 11.29 teatati, et Viljandis Reinu teel on oma korteri vannitoas kukkunud vanem naine, kes ei saa enam püsti. Teatajaks oli ühistu esimees, kes korterisse sisse ei pääsenud. Päästjad sisenesid akna kaudu ja avasid kiirabitöötajatele ukse.

Kella 20.14 ajal põles Viljandi vallas Maltsa külas elumaja kütteseadme truubis tahm. Päästjate saabumise ajaks oi põleng sumbunud ja üle jäi kontrollida ruumide tuleohutust. Päästjad juhivad tähelepanu, et ainult kütteseadmete hooldus aitab ära hoida tahmapõlenguid, mis lõhuvad kütteseadet ja ohustavad hoonet.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. jaanuaril kell 17.07 teatati Lüganuse vallas Uljaste külas sõiduauto otsasõidust põdraga. Hukkunud põdra tõstsid päästjad tee äärde ja sellele tulid järele jahimehed. Päästjad tagasid sündmuskohal ohutuse. Avariiline auto pukseeriti sündmuskohalt ära, inimesed õnnetuses viga ei saanud.

5. jaanuaril kell 13.21 kutsuti päästjad appi Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Ridaküla tänavale. Päästjad aitasid väikest last, kellel oli jalg õnnetult seina ja radiaatori vahele kinni jäänud.

Lääne-Virumaa

5. jaanuaril kell 20.30 teatati Väike-Maarja vallas Piibe külas sõiduauto otsasõidust põdraga. Hukkunud põdra tõstsid päästjad tee äärde ja sellele tulid järele jahimehed. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

5. jaanuaril kell 13.59 kutsuti päästjad Hiiumaa valda Isabella küll, kus metsahakkuri paagist oli hakanud õli lekkima. Päästjad katsid õlireostuse absorbendiga ning puhastasid tee.

Järvamaa

5. jaanuaril kell 16.18 teatati Häirekeskusele põlevast majaseinast Järva vallas Reinevere külas. Päästjad tuvastasid, et põleng oli laes ja seina sees korstnalõõri juures, kuid suurema tule olid elanikud enne päästjate tulekut juba maha saanud. Päästjad asusid tulekoldeid otsima ning kella 17.30ks oli tulekahju kustutatud. Selgus, et elanikud olid enne pliiti kütnud, misjärel avastatigi põleng. Küttekollet hooldasid mjaelaniku ise, kutselise korstnapühkija teenust nad kasutanud ei olnud.

Kell 21.24 kutsuti päästjad Järva valda Ahula külla, kus ühes korteris töötas ATS andur. Päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise. Selgus, et selgete joobetunnustega korterielanikud olid toidu pliidile jätnud, nii et see läks lõpuks kõrbema. Päästjad tuulutasid toad ning selgitasid kahele isikule söögitegemise ja suitsetamise ohutusreegleid.