Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-9. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. jaanuaril kell 17.02 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Õismäe teel asuva kortermaja neljanda korruse korteri aknast on leek väljas. Esimesena sündmuskohale jõudnud Nõmme päästekomando päästjad alustasid kohe suitsusukeldumisega ja mõned minutid hiljem toodi korterist välja keskealine naisterahvas, kelle elu kahjuks kiirabil enam päästa ei õnnestunud. Päästetööde juhi sõnul puudus korteris töökorras suitsuandur ning esialgsed andmed viitavad, et tulekahju võis alguse saada hooletust suitsetamisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

7. jaanuaril kell 16.29 teatati, et Nõmme linnaosas Pohla tänaval põleb laohoone. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et laohoone katlamajas oli katla tehnilise rikke tagajärjel tekkinud lokaalne põleng, millest eritus ohtralt suitsu. Päästjad likvideerisid põlengu ning tuulutasid ruumid. Inimesed kannatada ei saanud.

8. jaanuaril kell 21.54 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Keevise tänaval asuvast laohoonest on näha suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes, et ühes lao osas põles kaubik ning kustutasid selle. Seejärel ruumid tuulutati. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

6. jaanuaril kell 15.09 teatati, et Saue vallas Laagri alevikus põleb garaaž. Päästjad kustutasid põlengu kella 15.39-ks ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

7. jaanuaril kell 09.45 sai häirekeskus teate, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus Palumetsa teel põleb kahekorruseline eramaja. Päästjate saabudes olid elanikud hoonest väljunud ning kiirabi sekkumist ei vajanud. Päästemeeskond kustutas põlema süttinud rõdu ja fassaadi kella 10.31-ks ning veendus kontrollimise käigus, et tuli õnneks hoone sisse ei olnud levinud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

7. jaanuaril kell 15.45 said päästjad väljakutse Lääne-Harju valda Vasalemma alevikku, kus põles kahekorruseline eramaja. Päästjad leidsid tulekolde hoone teiselt korruselt ning lokaliseerisid põlengu kella 16.23-ks. Üks elanikest anti üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas. Teised elanikud viga ei saanud. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada elektriseadme rikkest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

8. jaanuaril kell 15.51 saabus häirekeskusele teade sõidukipõlengust Rae vallas Pildikülas asuva tankla territooriumil. Päästjad kustutasid põlengu kella 16.03-ks ning kahjuks hävis see tules täielikult. Inimesed kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

8. jaanuaril kella 22.04 ajal põles Elva vallas Pastaku külas pelletikatla moodulkorstnas tahm. Päästjad valvasid põlengu sumbumiseni maja tuleohutust ja õnneks tuli korstnast väljapoole ei levinud. Päästjad juhivad tähelepanu, et ainult kütteseadmete hooldus aitab ära hoida tahmapõlenguid, mis lõhuvad kütteseadet ja ohustavad hoonet.

9. jaanuaril kella 6.38 ajal süttis Kambja vallas Räni alevikus Viirpuu tn elumajas veepump. Päästjad kustutasid põlengu esmaste vahenditega.

Valgamaa

6. jaanuaril kell 13.17 teatati, et Valgas Tähe tänaval on korteris suits. Päästjad tõmbasid korterist välja elaniku, kes anti kiirabi hoole alla. Kuuma pliidiraua pealt leiti nuga, mille plastmassvutlar oli suitsema hakanud. Tulekahjuoht kõrvaldati, ruumid tuulutati.

Viljandimaa

6. jaanuaril kell 9.34 teatati häirekeskusele, et Viljandimaal Viljandi vallas Koidu külas tuleb elumaja katuse alt suitsu. Päästjate saabudes oli kuumusest purunenud üks hoone akendest. Kohe majja sisenenud suitsusukeldujad leidsid köögist pliidi ümbrusest tulekolded ja hukkunud mehe. Pliidi ümbrus kustututati ja põlengu levik vahelagede kaudu pööningule piirati kell 10.16. Tulekahju kuumusest olid sulanud köögi ja esiku seinte pistikud ning söestunud uksepiidad. Esialgsetel andmetel oli hukkunu majas elanud liikumisraskustega 62-aastane mees.

Kell 17.29 käisid päästjad Viljandi vallas Uusna külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja eemaldasid teelt purunenud plastdetailid.

Võrumaa

7. jaanuaril kell 2.00 teatati, et Võru vallas Sika külas põleb elumaja. Päästjate saabudes olid katusest leegid väljas. Päästjad nägid aknast kannatanut ja tõmbasid majast kohe välja vanema naise, kes anti  kiirabimeedikute hoole alla ja viidi kriitilises seisundis Tartusse kliinikumi. Tulekahju kustutati kell 4.50. Kuuriga kokkuehitatud maja muutus kasutamiskõlbmatuks. Eemalt leiti päästetud naise poeg, kes oli ilmselt majast enne välja pääsenud. Ta tunnistas, et põleng võis alguse saada pragudega kütteseadme kasutamisest. Järgmise päeva ennelõunal käisid päästjad hoone järelkustutustöödel. Ruutmeetri ulatuses põles vahesein. Hiljem selgus, et naine ja tema poeg olid tulekahju alguses märganud ahju juures leeke ning väljusid koos majast. Poeg läks abi otsima, kuid ilmselt oli ema mingil põhjusel majja tagasi läinud ning ei suutnud enam ise välja saada.

7. jaanuari päeval süütas Võru vallas Alakülas pliidi elektrikaabel põranda, mille elanik ise kustutas. Õhtul kella 16.44 ajal avastas majja kindlustuse jaoks pilte tegema läinud elanik uuesti suitsema hakanud põranda, mille kustutamiseks kutsuti kohale päästjad. Päästjad avasid saega põranda ja kustutasid põlengu ämbri veega.

8. jaanuaril kell 11.09 teatati häirekeskusele, et Võru vallas Loosi külas kukkus metsatöödel 47aastase mehe jalale puu. Päästjad jõudsid kannatanuni kell 11.30 ja tõid ta kanderaamiga 200 meetri kaugusel maja juures seisva kiirabiautoni. Metsast toodi ära ka saag, mis anti üle pererahvale.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. jaanuaril kell 12.24 sõitsid päästjad Alutaguse valda Ereda külla, kus teelt oli välja sõitnud hakkepuitu vedav veoauto ja lekkis kütusepaak. Päästjad sulgesid lekke ja ühendasid aku klemmid lahti. Autojuhi viis kiirabi tervisekontrolliks haiglasse.

8. jaanuaril kell 8.45 kutsuti päästjad Narva linna Kadastiku tänavale, kus laohoones töötas suitsuandur ja oli näha suitsu. Päästjad tuvastasid hoones rikkis kütteseadme, aga ka mitmeid tuleohutusnõuete rikkumisi. Põlenguohtu ei olnud, kuid kütteseadme kasutamine keelati.

8. jaanuaril kell 1.19 teatati häirekeskusele põlemishaisust Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Estonia puiestee kortermajas. Teataja oli koputanud korteri uksele, kuid seda ei avatud. Päästjate saabumise ajaks oli trepikojas suitsu lõhna. Päästjad sisenesid korterisse ja tuvastasid köögis toidukõrbemise. Korterielanik oli pannud kaks potti pliidile keema, kuid läinud ise magama. Elanikuga oli kõik korra ja toad tuulutati. 

7. jaanuaril kell 22.48 teatati korstnapõlengust Alutaguse vallas Tudulinna külas Ülejõe tänaval. Päästjate kohale jõudmise ajaks oli majaomanik kütmise lõpetanud, kuid korsten oli kuum. Küttesüsteem kontrolliti üle ja ohtu ei olnud.

6. jaanuaril kell 23.27 sõitsid päästjad Alutaguse valda Jõuga külla ning tõstsid maanteelt ära kaks autolt löögi saanud surnud metskitse.

6. jaanuaril kell 16.31 kutsuti päästjad Lüganuse valda Uljaste külla Sonda raudteejaama lähedusse, kus dispetšeri teatel oli põder jooksnud ette reisirongile. Päästjad jõudsid sündmuskohale kell 17.02 ja tõmbasid köie abil surnud põdra rööbastelt ära kraavi. Surnud loom anti üle jahimeestele. Reisijatest keegi viga ei saanud. Rongijuht kontrollis rongi üle ja rong jätkas teed Narva suunas.

6. jaanuaril kell 16.18 sõitsid päästjad Sillamäe linna Ranna tänavale, kus teatati suitsust trepikojas ja töötavast suitsuandurist. Korterist oli elanik väljunud. Päästjad kustutasid korteris põlema läinud tooli, põlengu põhjuseks võis olla hooletu suitsetamine.

Lääne-Virumaa

7. jaanuaril kell 14.22 kutsuti päästjad Rakvere linna Laiale tänavale, kus maja räästas rippusid ohtlikult väga suured jääpurikad. Päästjad piirasid ala ohutuslindiga ja teavitasid majaomanikku.

7. jaanuaril kell 13.17 kustutasid päästjad Rakvere linnas Laada tänaval posti otsas oleva prügikasti põlengu lumega.

6. jaanuaril täna kell 14.59 sõitsid päästjad Viru-Nigula valda Pikaristi külla Tallinna-Narva maanteele. Teelt oli välja sõitnud sõiduauto ja paiskunud katusele. Autojuht sai ise autost välja. Päästjate kohale saabumise hetkeks oli aidatud auto juba ratastele lükata. Autol süttimisohtu ei olnud. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud. Tee oli sündmuskohal väga libe ja sellest anti teada Transpordiametile.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 7 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli pommigrupil kolm sündmust, mille käigus tehti kahjutuks 25 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

8. jaanuaril kell 17.54 helistas Häirekeskusesse murelik majaelanik, kes kuulis oma eakas naabri appihüüdeid, kuid ei pääsenud tema juurde korterisse. Päästjad avasid ukse ning leidsid põrandalt vanainimese, kes oli kukkunud ega saanud enam ise püsti. Päästjad aitasid kannatanu kiirabiautosse. Lõpuks parandasid ka korteriukse, nii et selle sai sulgeda ja lukku keerata.

8. jaanuaril kell 21.12 sõitsid päästjad Haapsalu linna Jaama tänavale, kus toidupoe maa-aluses parklas põles prügikast. Päästjate saabudes oli põleng osaliselt kustutatud pulberkustutiga. Päästjad viisid tossava prügikasti parklast õue ning likvideerisid põlengu lõplikult. Nad kontrollisid üle ka teised konteinerid ning tuulutasid parkla. Esialgsetel andmetele võis tegemist olla süütamisega.

Pärnumaa

7. jaanuaril kell 17.24 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Võidu külla, kus raba ääres põles turbapinnas. Päästjad leidsid eest põlenud metsaaluse, kus osa puid oli samuti ümber kukkunud, sest nende juurestik oli osaliselt läbi põlenud. Kella 19.08ks oli põleng lokaliseeritud ning otsiti veel üksikuid tulekoldeid, mis olid sügaval maa sees. Põleng kustutati lõplikult kella 19.46ks. Päästjate sõnul võis tuli juba pikemat aega pinnases olla, kuid millest see alguse sai, ei ole teada. Päästemeeskonnasõnul oli tegemist väga kõrvalise kohaga.

7. jaanuaril kell 21.32 sõitsid päästjad Pärnu linna Side tänavale, kus inimesed olid hotelli lifti kinni jäänud. Päästjad avasid liftiukse, nii et hättasattunud pääsesid välja. Keegi kannatada ei saanud.

8. jaanuaril kell 16.15 teatati Häirekeskusele rabapõlengust Tori vallas Tammiste külas. Päästjad leidsid eest umbes 100-ruutmeetrise põlenguala, mida asuti kohe kustutama Päästjad likvideerisid turbapinnase põlengu kella 19.19ks. Sündmusele reageeriti suurte jõududega: kohal olid Pärnu, Pärnu-Jaagupi, Vändra kutselised ja Koonga, Sindi ja Tali vabatahtlikud päästjad.

9. jaanuaril kell 6.27 sõitsid päästjad Põhja-Pärnumaa valda Vändra alevisse Vihtra teele, kus tervisekeskuses oli käivitunud automaatne tulekahjusignalisatsioonisüsteem. Päästjate kohale saabudes olid töötajad põlengu juba kustutanud. Selgus, et suitsuruumis oli süttinud konidega prügikast. Päästjad manitsesid töötajaid prügikasti tihedamini tühjendama ning kontrollima, et konid on kustunud enne prügikasti viskamist.

Raplamaa

8. jaanuaril kell 17.59 sai Häirekeskus teate, et Rapla vallas Loe külas põleb kõrvalhoone, mille lähedal on ka teised hooned. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga. Kuna elumaja oli väga lähestikku, asusid päästjad seda kaitsma ning põlengut kustutama. Kella 20.03ks oli tulekahju lokaliseeritud ning käis viimaste tulekollete otsimine. Päästesündmus lõpetati kell 23.01ks. Õnnetuses inimesed kannatada ei saanud, küll aga said kõrval asuva elumaja aknad kuumusekahjustusi. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada. Põlengut käisid kustutamas Järvakandi, Kohila, Märjamaa, Rapla, Vändra kutselised ja Kehtna vabatahtlikud päästjad.

9. jaanuaril kell 4.20 sai Häirekeskus uue teate, et Rapla vallas Loe külas eelmisel õhtul põlenud hoones on näha suitsu. Päästjad kustutasid tulekolde kiiresti.

Saaremaa

6. jaanuaril kell 11.41 sõitsid päästjad Saaremaa valda Lahetaguse külla merejäässe kinni külmunud luike päästma. Päästjad vabastasid kaldast umbes 30 meetri kaugusel oleva linnu, panid teki sisse ning viisid vabasse vette.

6. jaanuaril kell 21.00 kutsuti päästjad Saaremaa valda Atla külla Atla sadamasse, kus üks alumiiniumist pargas, oli merel ümber läinud, kus kaks inimest peal. Kannatanud toodi paadiga kaldale ning kiirabi viis nad haiglasse kontrolli. Päästesündmus lõpetati kell 23.42.

7. jaanuaril kell 14.08 sõitsid päästjad Saaremaa valda Koimla külla, kus elumaja korstnas oli tahm põlema läinud. Päästjad tuvastasid, et tahmapõleng oli soojamüüris, kuid päästemeeskonna saabumiseks oli see juba kustunud. Päästjad kontrollisid küttesüsteemi üle, kuid mingit ohtu ei tuvastanud, ja soovitasid kohale kutsuda korstnapühkija, kes süsteemi üle vaatab.