Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. jaanuaril kell 18.12 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Linnamäe teel on üheksakorruselises elumajas põlema süttinud elektrikilp, mis asus ühes kaheksandal korrusel asuvas korteris. Kohale saabunud päästjad tõid suitsu täis korterist välja kaks elanikku, kellest ühe toimetas kiirabi haiglasse. Päästemeeskond likvideeris põlengu ning tuulutas ruumid kella 19.31-ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. jaanuaril kell 11.54 kutsuti päästjad Jõgeva valda Painkülla, kus auto oli sõitnud üle katuse. Päästjad likvideerisid kaubikul süttimisohu. Juht õnnetuses viga ei saanud.

Tartumaa

9. jaanuaril kell 11.27 kutsuti päästjad Tartu linna Turu tänavale, kus helistaja ei pääsenud tuttava vanainimese juurde sisse. Päästjad avasid ukse ning leidsid korterist inimese, kes ei saanud enam ise voodist püsti. Kohale jõudnud kiirabi tegeles patsiendiga edasi.

Kell 16.44 sõitsid päästjad Tartu linna Aardla tänavale, kus vingugaasiandur oli hakanud korteris tööle. Päästjad tuvastasid, et ahju siiber oli liiga vara kinni pandud. Päästjad tuulutasid ruumid ning nõustasid inimest.

Valgamaa

9. jaanuaril kell 14.13 sõitsid päästjad Otepää valda Neeruti külla, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad puhastasid tee autotükkidest ning lükkasid ühe avariilise sõiduki teelt kõrvale, et liiklus saaks taastuda.

10. jaanuaril kell 1.51 sõitsid päästjad Valga linna Väike-Laatsi tänavale, kus põles metallist prügikast, mille päästjad kiirelt kustutasid.

Viljandimaa

9. jaanuaril kell 10.14 sõitsid päästjad Viljandi valda Kolga-Jaani alevikku W. Reimani tänavale, kus elumaja korstnas oli näha leeke. Päästjate kohale saabudes lahtist põlemist enam näha ei olnud. Päästjad kontrollisid küttekolded termokaameraga üle, kuid midagi ohtlikku ei tuvastatud. Päästjad tuulutasid ruumid ning nõustasid elanikku.

10. jaanuaril kell 6. 46 helistas Häirekeskusesse murelik inimene, kes ei saanud oma eaka sugulasega kontakti. Päästjad avasid korteriukse ning leidsid põrandalt vanainimese, kellega kiirabi edasi tegeles.

Võrumaa

9. jaanuaril kell 21.18 teatati Häirekeskusele, et Rõuge vallas Varstu külas Jaama tänava korteris on tunda kärsahaisu. Päästjad leidsid korterist põlenud pistikupesa, mis oli juba maha jahtunud. Päästjad tegid elanikule selgitustööd ning palusid kohale kutsuda elektriku, kes süsteemi üle kontrollib.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne-Virumaa

9. jaanuaril kell 17.20 kutsuti päästjad Rakvere linna Päeva tänavale, kus maja katlaruum oli suitsu täis. Suitsu põhjuseks oli katla suitsutoru lahti tulnud põlv, põlenguohtu ei olnud. Ruumid tuulutati ja päästjad ei lubanud katelt kasutada enne selle kordategemist. Majas puudus vingugaasiandur.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

9. jaanuaril kell 12.22 sõitsid päästjad Järva valda Lehtmetsa külla teele kukkunud puud eemaldama. Päästjad saagisid puu läbi ja vabastasid tee liiklusele.

Pärnumaa

9. jaanuaril kell 12.37 anti Häirekeskusele teada kukkunud vanainimesest Saarde vallas Tihemetsa alevikus Asuvere teel. Helistaja sõnul oli kannatanu korteris pikali maas, kuid ust ise lahti ei teinud. Päästjad sisenesid korterisse rõduukse kaudu ning avasid ukse kiirabitöötajatele, kes kannatanu üle vaatasid. Päästjad aitasid vanainimese kiirabiautosse toimetada.

Kell 22.35 kutsuti päästjad Tori valda Nurme külla, kus sõiduauto oli kraavi sõitnud. Päästjad eemaldasid sõidukil akujuhtmed, sündmusega tegeles edasi politsei.

10. jaanuaril kell 7.44 sõitsid päästjad Pärnu linna Laeva tänavale, kus vanainimene oli kodus kukkunud ega saanud enam püsti. Päästjad avasid ukse lammutusriistadega ning kiirabi tegeles kannatanuga edasi.

Raplamaa

9. jaanuaril kell 8.39 kutsuti päästjad Märjamaa valda Jädivere külla, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu ning reguleerisid liiklust kuni politsei tulekuni. Kiirabi vaatas kohapeal juhid üle, kes arstiabi ei vajanud. Sündmusega tegeles edasi politsei. Päästjate sõnul olid teeolud õnnetuskohal väga keerulised: sadas lund ja sõidutee oli libe.

Kell 15.16 sõitsid päästjad Kohila valda Rabivere külla, kus puu oli ohtlikult tee poole kaldu. Päästjad saagisid puu läbi ning lükkasid selle eemale.

Kell 16.06 käisid päästjad Rapla vallas Loe külas järelkustutustöid tegemas, kuna peremees avastas, et eelmisel päeval põlenud hoonest tõuseb suitsu. Päästjad kustutasid leitud tulepesa veega.