Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. jaanuaril kell 18.57 sai häirekeskus kõne Pirita linnaosas asuvast pansionaadist, milles teatati, et eakas proua oli endale sõrmuse sõrme pannud, mida ei õnnestunud kuidagi kätte saada. Kohale saabunud päästjad aitasid vanadaami turses sõrme ümbert ehte ettevaatlikult eemaldada ning edasist meditsiinilist sekkumist ta ei vajanud.

10. jaanuaril kell 22.19 teatati, et Kristiine linnaosas Västriku tänaval asuva kolmekorruselise elumaja ühes korteris on vannituba paksu suitsu täis ning tööle on rakendunud ka suitsuandur. Päästjate saabudes olid elanikud majast väljunud ning keegi neist kiirabi ei vajanud. Päästemeeskond leidis tulekolde vannitoa valamukapi alt, kus põles pikendusjuhe. Põleng kustutati kella 22.34-ks, misjärel kogu korter ning trepikoda põhjalikult tuulutati.

11. jaanuaril kell 00.42 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Paevälja puiesteel põleb kahekordne mahajäetud hoone. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud hoone esimesele korrusele ladustatud prügi ning kustutasid selle kella 01.07-ks. Inimesi hoones ei viibinud.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

11. jaanuaril kella 00.06 ajal põles Rõuge vallas Kaku külas vana tootmishoone, mille päästjad kell 2.45 kustutasid. Hiljem selgus, et Rõuge vallas öösel põlenud tööstushoone oli siiski renoveeritav hoone ning sellel hävis põlengu tagajärjel hiljuti paigaldatud uus katuseosa. Hoonesse olid paigaldatud mööblitootmiseks mõeldud seadmed, mis said tulekahju tagajärjel kahjustusi. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada kütteseadme korstna juurest. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. jaanuaril kell 18.35 teatati häirekeskusele põlengust rõdul Narva linnas Pähklimäe tänava kortermajas. Päästjate saabumise ajaks oli trepikoja kõrgemal korrusel tunda suitsulõhna. Suitsusukeldujate paar sisenes suitsu täis korterisse ja tõi sealt välja ühe mehe, kes anti üle kiirabile. Põleng toimus korteri rõdul. Ülemiste ja alumiste korterite kontrollimise käigus avastasid päästjad, et tuli oli levinud läbi rõdu laes oleva evakuatsiooniluugi ülemisse korterisse. Päästjad likvideerisid teises korteris põlenguohu. Kontrolliti üle ka teised trepikoja korterid, millest ühe korteri elaniku tervist kontrollisid kiirabi töötajad. Keegi kannatanutest hospitaliseerimist ei vajanud. Suuremaid tulekahjustusi sai korteri rõdu ja köök, korteris puudus suitsuandur. Põlengu põhjustas hooletu suitsetamine rõdul. 

10. jaanuaril kell 15.37 vajati päästjaid Lüganuse vallas Kiviõli linnas Rohu tänaval. Teatati, et pelletikamina tagant põranda alt tuleb suitsu ja majas töötab Nublu andur. Tulekolde tuvastamiseks lükati katel eemale, leiti põranda seest läbi põlenud koht ja põrand avati 1 ruutmeetri ulatuses. Päästjad tõstsid labidaga põranda all olnud kuuma tuha välja. Põlengu põhjuseks võis olla ühenduslõõri avast välja kukkunud kuum tuhk, mis oli süüdanud puitpõranda. 

10. jaanuaril kell 8.41 vajati päästjaid appi Sillamäe linna Kajaka tänavale, kus vanem inimene oli kodus kukkunud ega saanud enam püsti. Päästjad avasid ukse ning kiirabi tegeles kannatanuga edasi.

Lääne-Virumaa

10. jaanuaril kell 9.16 kutsuti päästjad Kunda linna Jaama tänavale, kus gaasiküttega laohoones oli üleval ving ja tunda oli kärsahaisu. Päästjad kontrollisid hoone üle ja tuvastasid kütteseadmel temperatuurianduri rikke. Tulekoldeid ei leitud ja ohtu ei olnud. Kütteseadmega tegeles edasi tehnik.

10. jaanuari päeval aitasid päästjad kolmel korral Tallinn-Narva maanteel libeduse tõttu teelt välja sõitnud autod kraavist välja ja aitasid maanteel tagada ohutust. Liiklusõnnetustes inimesed viga ei saanud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

10. jaanuaril kell 12.28 kutsuti päästjad Saarde valda Lodja külla, kus helistaja nägi mahajäetud hoone juures tõusmas suitsu. Päästjad leidsid eest lõkke, kus põletati kasutatud ehitusmaterjali. Inimesed kustutasid ise lõkke.

Kell 12.35 sai Häirekeskus teate, et Tori vallas Eametsa külas põleb aiamaja. Päästjate kohale saabudes põles hoone lahtise leegiga. Kella 13.11ks oli tulekahju lokaliseeritud ning jätkati järelkustutustöödega. Põleng kustutati lõplikult kella 13.45. Põles aiamaja mõõtmega 7x4m, mis hävis tules täielikult. Kohapeal andis kiirabi ühele elanikule esmaabi. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada küttesüsteemist. Sündmusele reageerisid Pärnu ja Pärnu-Jaagupi päästemeeskonnad.

Raplamaa

10. jaanuaril kell 15.09 sai Häirekeskus teate, et Rapla vallas Arankülas sõitis teelt välja suruhapnikku vedav reka. Kuna hapnikku lasti vabalt õhku, siis tekkis hapnikupilv, mis takistas nähtavust, mistõttu suleti sündmuskohal tee liiklusele. Politsei suunas liikluse ümber. Sündmuskohal kehtestati 100-meetrine ohuala, kuni hapnikutünn oli tühjaks pumbatud ning tagasi ratastele tõstetud. Ohualasse ühtegi eluhoonet ei jäänud. Hapniku väljalaskmine lõpetati kell 17.27 ning alustati sõiduki püsti tõstmist. Kella 19.42 oli haagis tagasi teel ning käisid veel koristustööd. Sündmus lõpetati kell 20.01. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Kell 16.06 sai Häirekeskus teate, et Märjamaa alevis Pärnu maanteel sai inimene väikebussilt löögi. Päästjad andsid kannatanule kohapeal esmaabi ning aitasid ta kiirabiautosse tõsta. Lisaks reguleerisid päästjad kohapeal liiklust kuni sündmuse lõpuni, et politsei saaks oma toiminguid teha. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Saaremaa

10. jaanuaril kell 11.52 teatati Häirekeskusele suitsevast sõiduautost Saaremaa vallas Kuressaare linnas toidupoe parklas. Päästjad kustutasid kapoti all oleva põlengu lumega ning eemaldasid akujuhtmed.

Lisaks käisid päästjad viiel korral teele kukkunud puid eemaldamas.