Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. jaanuaril kell 13.41 helistas häirekeskusesse Tallinna kesklinnas Lastekodu tänaval elav inimene, kes teatas, et tema naabri korterist tuleb ohtralt suitsu, kuid ust ei avata. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse ning leidsid sealt eest magava joobetunnustega mehe, kes enne uinumist söögi pliidile valmima unustas. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra, tuulutasid ruumid ning andsid mehe tervisekontrolliks üle kiirabile.

11. jaanuaril kell 20.35 sai häirekeskus kõne välismaal elavalt naiselt, kes teatas, et ei ole oma Haabersti linnaosas Järveotsa teel elavat eakat isa terve päeva jooksul telefoniteel tabanud ning kartis, et temaga on midagi juhtunud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abitus seisundis vanainimese üle kiirabile.

Harjumaa

11. jaanuaril kell 22.46 sai häirekeskus teate, et Kiili vallas Kangru alevikus põleb sõiduauto. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu kella 23.14-ks. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

11. jaanuaril kell 19.27 teatati, et Kastre vallas Ignase külas suitseb korteris seinalüliti. Päästjate saabumise ajal põlengut enam ei olnud. Elektrivool lülitati välja, rikkis pistik ühendati lahti ning juhtmed isoleeriti. Elaniku ülesandeks jäi korteriomaniku kaudu rikke kõrvaldamiseks elektriku kutsumine.

12. jaanuaril kell 4.43 teatati, et Tartus Anne tänaval on kortermajas on kuulda suitsuanduri häiret ning leitud korter, kust tuleb suitsu. Pääste suitsusukeldujad avasid jõuga ukse ning leidsid korterist kaks magavat meest, kes välja toodi ning esmaabi andmiseks kiirabile üle anti. Pliidilt leiti põlev toit, mis eemaldati ja kustutati. Kannatanud olid toidu valmistamise ajal magama jäänud, sellega tõsise tulekahju ohu põhjustanud ning enda ja naabrite tervise ohtu seadnud. Suits oli levinud kõrval- ja kohal asuvatesse korteritesse, mis tuulutati.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne-Virumaa

11. jaanuaril kell 22.08 teatati töötavast suitsuandurist Rakvere linnas Võidu tänava kortermajas. Päästjatele avas korterielanik lõpuks ukse ja päästjad viisid kõrbenud toidupoti õue, seejärel tuulutati ruumid. 

11. jaanuaril kell 16.15 kutsuti päästjad Rakvere valda Taaravainu külla, kus liiklusõnnetusse oli saatnud kaks sõiduautot. Avarii tagajärjel teele valgunud õli katsid päästjad absorbendiga ning tõmbasid ühe avariilise auto tee pealt ära.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

11. jaanuaril kell 20.04 käisid päästjad Vormsi vallas Saxby külas teele kukkunud puud eemaldamas.

Pärnumaa

11. jaanuaril kell 21.05 käisid päästjad Pärnu linnas Rohu tänaval posti otsast alla kukkunud valgustit kustutamas.

Kell 21.13 sõitsid päästjad Häädemeeste valda Reiu külla kontrollima tahmapõlengut korstnas. Päästjate kohale saabudes põlengut enam ei olnud. Päästjad kontrollisid küttekolde termokaameraga üle, kuid mingit ohtu ei tuvastatud.

Kell 22.11 käisid päästjad Tori vallas Nurme külas tanklas kustutamas prügikasti.

Saaremaa

11. jaanuaril kell 20.29 sõitsid päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Ida tänavale, kus helistaja tundis majas elektrijuhtmete põlemise haisu. Päästjad kontrollisid koos elektrikutega juhtmed üle, kuid otsest viga ei leitud. Mõned kaitsmed lülitati välja, kus oli tunda kärsahaisu. Omanikud jäid olukorda ise jälgima.