Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

13. jaanuari öösel kell 01.29 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Nõmme teel põleb üheksakorruselise elumaja viiendal korrusel asuv korter ning suuremat põlengut on näha just rõdul. Päästjate saabudes olid põleva korteri kaks elanikku hoonest väljunud ning sama olid teinud ka teised naaberkorterite elanikud. Päästjad sisenesid korterisse ning olid teadlikud, et sealt on vaja välja tuua sinna maha jäänud kass. Kass leiti kiiresti ning anti üle kiirabile, kuid kahjuks ei õnnestunud meedikutel tema elu enam päästa. Päästemeeskond lokaliseeris tulekahju kella 01.49-ks, misjärel asuti teostama järelkustutustöid. Kiirabi kontrollis mõlema korterist pääsenud elaniku tervist ning üks neist toimetati edasisteks uuringuteks haiglasse. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul sai põleng suure tõenäosusega alguse rõdult, kus elanikud olid paar tundi enne tulekahju puhkemist alkoholi tarbinud ja suitsu teinud. Päästjad tuvastasid, et rõdul hoiustati ohtralt ka igasugust prügi, olmekeemiat ning autorehve. Põlengu tagajärjel sai korter ulatuslikke suitsukahjustusi ning lisaks sulas üles ka keskkütte tsentraaltoru, millest lekkinud vesi kahjustas alumist korterit. Päästjad tuvastasid, et põlenud korteris puudus suitsuandur ning elanikud olid üles ärganud ja hullemast pääsenud ilmselt naaberkorteris tööle rakendunud anduri peale. Täpne tekkepõhjus selgub edasise menetluse käigus.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

12. jaanuaril kell 12.11 käisid päästjad Põlvas Jaama tänaval aitamas pääseda kodus kukkunud vanema naise juurde, milleks nad avasid jõuga ukse. Uks tõsisemalt viga ei saanud. Hätta jäänud inimesest teatas tütar, kes korterisse sisse ei saanud. Kannatanule andsid kodus esmaabi kiirabimeedikud, haiglasse naist polnud vaja viia.

13. jaanuaril kell 3.20 käisid päästjad Põlva - Saverna mnt 6. km eemaldamas teelt kolme murdunud kuusepuud, mis olid liikluse täielikult sulgenud.

Tartumaa

13. jaanuaril kell 7.11 teatati, et Peipsiääre vallas Sookalduse külas sõitis sõiduauto kraavi ja maandus küljele. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud. Päästjad aitasid auto ratastele ning eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akult juhtmed. Puksiiri tellimine jäi juhi ülesandeks.

Valgamaa

12. jaanuaril kell 11.42 käisid päästjad Puka alevikus Ääre tänaval aitamas pääseda kodus terviserikke saanud vanema naise juurde, milleks nad avasid ukse jõuga. Hätta jäänud inimesest teatas lähedane, kes ei olnud naist telefoni teel kätte saanud ning asja uurima minnes ei pääsenud korterisse sisse. Kannatanuga tegelesid edasi kiirabimeedikud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. jaanuaril kell 5.32 teatati häirekeskusele suitsust Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Lehola tänava kortermajas. Teatajate sõnul kuuldi ka koputamist teisel pool seina ja ühes korteris tuli põranda alt suitsu. Päästjate saabumise ajaks oli trepikoda suitsu täis ning keldrikorruselt oli näha leeki. Korteritest evakueeriti 3 inimest. Päästjad lokaliseerisid keldri välisukse ja kaabli põlengu kella 5.55ks. Kontrolliti üle ka trepikoja korterid, ohtu ei olnud. Põlengu põhjused on selgitamisel.

12. jaanuaril kell 10.05 käisid päästjad Narva linnas Tallinna maanteel kortermajas, kus eakas naine oli kodus kukkunud, ei saanud ise ust lahti teha ja karjus appi. Hätta jäänud inimesest teatas sotsiaaltöötaja. Päästjad avasid ukse ja leidsid naise põrandal pikali. Kannatanuga tegelesid edasi kiirabimeedikud.

12. jaanuari päeval aitasid päästjad kahel korral Tallinn-Narva maanteel liiklusõnnetustes likvideerida autodel süttimisohu, aitasid kannatanud autodest välja, likvideerisid õlireostust ja tagasid maanteel ohutuse. Liiklusõnnetuste kohta lisainfo politseilt.

Lääne-Virumaa

12. jaanuari päeval aitasid päästjad kahel korral Tallinn-Narva maanteel liiklusõnnetustes likvideerida autodel süttimisohu, aitasid kannatanud autodest välja, likvideerisid õlireostust ja tagasid maanteel ohutuse. Liiklusõnnetuste kohta lisainfo politseilt.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

12. jaanuaril kell 11.02 teatati Häirekeskusele liiklusõnnetusest Lääne-Nigula vallas Laikülas. Päästjad aitasid kannatanu avariilisest autost välja ning transportisid kiirabiautosse.

Pärnumaa

12. jaanuaril kell 8.28 kutsuti päästjad Tori valda Tori alevikku, kus oli toimunud kahe auto kokkupõrge. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu ning puhastasid tee avariijärgsest sodist.

13. jaanuaril kell 4.59 helistas Häirekeskusesse inimene, kes nägi Saarde vallas Kilingi-Nõmme linnas Järve tänaval mingit sähvimist. Helistaja sõnul hoones inimesi sees ei ole. Päästjad nägid kohale saabudes räästas suitsu. Majja sisenes suitsusukelduslüli, kes hoonest inimesi ei leidnud, küll aga leidsid nad põleva elektrikilbi, mida asuti kustutama. Kohale kutsuti ka elektrikud, kes päästjaid abistasid. Päästesündmus lõpetati kella 6.21ks. Tulekahju tagajärjel sai kahjustada elektrikilbi taga olev sein. Kuna päästjad pidid hoonesse sisenemiseks ukse jõuga lahti tegema, siis kutsuti kohapeale ka politsei. Tulekahju käisid likvideerimas Abja ja Kilingi-Nõmme päästjad.

Raplamaa

12. jaanuaril kell 13.34 sai Häirekeskus teate, et Märjamaa vallas Märjamaa alevis Männiku tänaval põleb kahekorruseline puumaja. Päästjate kohale saabudes olid inimesed juba majast välja saanud, nii et alustati kustutustöödega ning asuti tulekollet otsima. Kella 13.51ks oli tulekahju lokaliseeritud ning otsiti veel tulepesi. Põleng kustutati kella 14.15ks. Päästjad avasid põlengukohas toa seina ja kontrollisid veel üle, et rohkem tulekoldeid ei oleks. Lõpuks ruumid tuulutati. Selgus, et põles eluhoone ühe toa kaldsein ja voodimadrats, mis olid süttinud infrapuna küttemati andurist. Majas oli küll suitsuandur, kuid see ei hakanud tulekahju peale tööle, sest ilmselt oli patarei tühi. Päästjad nõustasid elanikke ning palusid majja paigaldada uued suitsuandurid. Sündmusele reageerisid Märjamaa ning Rapla kutselised ja Valgu vabatahtlikud päästjad. 

Kell 18.17 kutsuti päästjad Rapla valda Lipa külla, kus Häirekeskusesse helistaja teatel oli tuba suitsu täis. Päästjad tuvastasid, et tegemist oli tahmapõlenguga korstnas. Päästjad kustutasid tulekahju ning keelasid kütmise, kuni korstnapühkija on küttesüsteemi puhastanud ja üle kontrollinud.