Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-16. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

13. jaanuaril kell 10.52 teatati, et Tallinna kesklinnas Laulupeo tänaval asuva elumaja katuseräästal ripub ohtlikult suur jääkamakas, mis teataja sõnul jalakäijaid ohustas. Kohale saabunud päästjad püstitasid redeli ning eemaldasid katuseservalt kõik jääpurikad.

14. jaanuaril kell 12.36 anti häirekeskusele teada, et Mustamäe linnaosas Ehitajate teel on eakas ja üksi elav proua oma korteris kukkunud ning ei saa kiirabile ust avada. Kohale saabunud päästjad sisenesid elamisse akna kaudu ning andsid abitus seisundis vanainimese üle kiirabile.

14. jaanuaril kell 18.50 teatati häirekeskusele, et Nõmme linnaosas Vana-Mustamäe lumepargis on teismeline tütarlaps lumelauaga keset mäge kukkunud ning kaebab põlvevalu. Kohale saabunud päästjad tõid ATV abil kannatanu mäest üles ning andsid ta üle kiirabile.

15. jaanuari öösel kell 3.36 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Tammsaare teel elav inimene, kes teatas, et kuuleb juba pikemat aega trepikojast koputusi, kuid ei saa täpselt aru, kust need tulevad. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et koputused kostuvad liftist, mis oli seiskunud ning mille sees oli naine, kes seal väidetavalt juba kolm tundi õhupuuduses vaevelnud. Päästjad avasid liftiukse ning andsid naise tervisekontrolliks üle kiirabile. Pärast ülevaatust suundus naine oma koju.

15. jaanuaril kell 20.41 teatati, et Lasnamäe linnaosas Kivimurru tänaval asuva elumaja ühes korteris on tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteris gaasiboileri lekke ning kõrgenenud gaasisisalduse. Päästemeeskond sulges gaasikraani ning tuulutas ruumid, misjärel kontrolliti üle ka kõik naaberkorterid, kust ohtu õnneks ei tuvastatud. Elanikul, kes kiirabi sekkumist ei vajanud, keelati gaasiseadme kasutamine enne, kui gaasiavarii tehnikud on seadme korda teinud.

Harjumaa

13. jaanuaril kell 17.57 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Laagri alevikus on eakas mees oma kodus tualetis kukkunud ning seina ja poti vahele niimoodi kinni jäänud, et ei saanud enam iseseisvalt liikuma. Kohale saabunud Saue vabatahtlikud päästjad aitasid mehe jalule ning toimetasid tagasi voodisse. Kiirabi sekkumist ta õnneks ei vajanud,

14. jaanuaril kell 11.11 saabus häirekeskusele teade, et Jõelähtme vallas Kostiranna külas põleb kahekorruseline elumaja. Päästjate saabudes olid leegid katusest väljas ning kohe alustati kustutustöödega nii hoone sees kui väljas. Tulekahjule pandi piir kella 12.44-ks ning kustutati lõplikult kell 13.27. Inimesed põlengus kannatada ei saanud ning päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada hoone esimesel korrusel asuvast saunast, mida hommikul köetud oli. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

16. jaanuaril kell 3.59 sai häirekeskus kõne Rae vallast Assaku alevikust, kus põles elektriposti otsas asuv kurepesa. Päästjate saabudes oli põlenud kurepesa alla kukkunud ning koostöös kohale kutsutud elektriavarii tehnikutega kustutati ka suitsev elektripost.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. jaanuaril kell 12.43 teatati, et Põltsamaa vallas Esku külas asuvas töökojas süttis prügikast. Päästjate saabumise ajaks oli töötaja põlengu pulberkustutiga summutanud ja kasti hoonest välja toonud. Päästjad kustutasid prügikasti lõplikult ja kontrollisid töökoja ruumide tuleohutust.

15. jaanuaril kell 9.36 süttis Jõgeval Aia tänaval asuvas spordikeskuses ürituse ajal prožektor põlema ning ruum hakkas täituma suitsuga. Päästjate saabumise ajaks oli põleng pulberkustutiga summutatud ning inimesi evakueeriti ohututesse ruumidesse. Päästjad aitasid evakuatsiooni lõpuni viia, kontrollisid tuleohutust ja tuulutasid saali.

Kella 11.38 ajal käisid päästjad Põltsamaa vallas Tapiku - Kõrkküla mnt eemaldamas teelt murdunud puud.

Põlvamaa

13. jaanuaril kell 23.58 teatati, et Räpina vallas Ruusa külas lendab kortermaja katlakorstnast välja sädemeid. Päästjate saabumise ajaks oli elanik paari ämbri veega tule katlas summutanud ning sulgenud katlasse õhu pealevoolu. Päästjad valvasid, et sädemed räästast ja tuulekasti ei süütaks ning tahmapõleng sumbus. Eelanike ülesandeks jäi korstnapühkija kutsumine.

15. jaanuaril kell 9.21 ja kell 11.22 käisid päästjad Põlva vallas Soesaare külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Tartumaa

13. jaanuaril kell 15.58 käisid päästjad Tartus Vorbuse külas kustutamas metsas järelevalveta põlevat lõket.

15. jaanuaril kella 14.20 ajal põles Peipsiääre vallas Rehemetsa külas elumaja vahelagi. Elanikud summutasid leeke aiavoolikuga. Päästjad avasid kustutustöödeks vahelae konstruktsioone.

Viljandimaa

13. jaanuaril kell 22.23 teatati, et Viljandis Uus tänaval on korteris suits. Selgus, et kogemata sisse lülitatud keraamilisel elektripliidil oli süttinud plastkauss. Kausi oli elanik pliidilt ära tõstnud ja kraanikausis kustutanud. Korteris oli nii suitsu- kui vingugaasiandur, kuid päästjate kurvastuseks olid patareid nendest välja võetud. Korterit üüriv inimene selgitas, et põhjuseks oli nende käivitumine ahju kütmise ajal. Päästjad selgitasid, et vaja on muuta kütmisvõtteid, mitte eemaldada andureid.

14. jaanuaril kell 5.38 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Võivaku külas kustutamas leekides põlevat sõiduautot. Sõiduk hävis tules.

Võrumaa

13. jaanuaril kell 20.24 teatati, et Setomaa vallas Kolodavitsa külas sõitis raudtee ülesõidul rekka kraavi ning sõiduki kabiin jäi raudteele. Kutseliste päästjate turvamisel tõmmati veoauto Orava vabatahtlike puksiiri abil raudteelt ära ning veok sai sõitu jätkata.

15. jaanuaril kell 13.07 käisid päästjad Sõmerpalu alevikus eemaldamas teelt murdunud kuusepuud, kell 13.55 eemaldati murdunud puu teelt Rõuge vallas Vänni külas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. jaanuaril käisid päästjad kolmel korral Alutaguse vallas eemaldamas teele murdunud puid.

15. jaanuaril kell 13.31 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Outokumpu tänavale, kus sõiduautost lekkis kütust. Lekkinud kütus kaeti seapuruga ja korjati kokku.

15. jaanuaril kell 12.21 teatati elektriliinidele kukkunud puust Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Ahtme maanteel. Päästjad piirasid ohuala ja ootasid ära elektrikud.

15. jaanuaril kell 12.18 sõitsid päästjad Sillamäe linna Hariduse tänava kortermajja, kus eakas naine vajas abi, kuid ei saanud korteri ust avada. Päästjad avasid ukse ja kiirabi vaatas naise üle.

15. jaanuaril kell 12.18 tuli päästjatel käia Lüganuse vallas Kiviõli linnas Pargi tänaval eemaldamas üle tee kukkunud puud. Puu oli kukkudes murdnud maha ka tänavavalgustusposti. Päästjad eemaldasid puu ja keerasime tänavavalgustusposti tee äärde. Sündmusest teavitati tänavavalgustuse hooldusfirmat.

14. jaanuaril kell 13.30 teatati Häirekeskusele suitsulõhnast Narva linnas Fama tänava spordihallis. Hoones olid võistlused lõppenud ja peale töötajate hoones rohkem inimesi ei olnud. Töötajad evakueeriti hoonest. Ruumid kontrolliti ja päästjad kustutasid keldrikorrusel tehnilises ruumis toimunud põlenguohu. Põlengu võis põhjustada vanema elektriseadme rike.

14. jaanuaril kell 4.08 teatati prügihunniku põlengust Narva linnas A.Puškini tänaval. Päästjad kustutasid väljaspool hoonet ladustatud ehitusprügi hunniku.

13. jaanuaril kell 19.05 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Sinivoore tänavale, kus teatati paksust suitsust kortermajas esimesel korrusel. Suitsu põhjuseks oli ühe korteri köögis prügikastis põlenud sigaretipakk. Põleng kustutati, korter ja trepikoda tuulutati, elanikele ohtu ei olnud. Korteris puudus suitsuandur.

13. jaanuaril kell 16.51 kutsuti päästjad Jõhvi linna Veski tänavale, kus teataja sõnul põles köögis pliit. Päästjate saabumise ajaks oli korter paksult suitsu ja köögis põles lahtise leegiga köögi ventilatsioonikubu ja pliit, osaliselt sein ja lagi. Korterielanik ja tema kass toimetati korterist välja. Kiirabitöötaja vaatas naise üle ja ta abi ei vajanud. Tulekolle kustutati, korter tuulutati ja omanik lubati korterisse tagasi, kuid keelati köögis elektri kasutamine. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse ventilatsioonikubust.

13. jaanuaril kell 16.34 teatati kaevetööde käigus Narva linnas Kraavi tänaval leitud lõhkekehast. Kaevetööd peatati, päästjad piirasid ohuala ja läheduses asuvast muusikakoolist evakueeriti 50 inimest. Demineerijad viisid sündmuskohalt ära 76 mm mürsu.

13. jaanuaril kell 12.11 teatati suitust Alutaguse vallas Remniku külas. Teataja sõnul tuli suits alumiselt korruselt, teataja ise välja minna ei saanud ja ei saanud avada aknaid. Päästjad tuvastasid, et alumisel korrusel köeti ahju, mis ajas suitsu sisse. Ruumis puudusid suitsu- ja vingugaasiandurid. Päästjad kontrollisid korstna ja küttekolde üle ja keelasid küttekolde kasutamise. Kiirabitöötajad vaatasid inimesed üle, keegi hospitaliseerimist ei vajanud.

Lääne-Virumaa

15. jaanuaril kell 19.12 sõitsid päästjad Kadrina valda Kihlevere külla, kus piiksus vingugaasiandur. Põlenguohtu ei olnud, ruumid tuulutati. Suitsuvingu põhjuseks oli liiga vara suletud ahju siiber.

15. jaanuaril kell 10.58 käisid päästjad Tapa linnas Tähe tänaval üle tee kukkunud puud eemaldamas.

13. jaanuaril kell 20.39 teatati saunapõlengust Kadrina alevikus Koidu tänaval. Inimesed olid saunast väljunud. Päästjad kustutasid puitsaunas seina vahel toimunud põlengu. Tulekolde leidmiseks tuli keris eest ära tõsta ja lammutada osaliselt sein ja lava. Põleng kustutati kella 22.05ks.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 7 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli pommigrupil kolm sündmust, millest üks lahingumoona, üks lõhkematerjali ja üks muu sündmus. Politsei andis pommigrupile üle hävitamiseks 2506 padrunit ja püssirohtu.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

14. jaanuaril kell 17.57 kutsuti päästjad Pärnu linna Laiale tänavale, kus pesula uks oli siinidelt maha jooksnud, nii et teataja ei saanud enam autoga välja sõita. Kuna pesula kontaktnumbril keegi ei vastanud, tõmbasid päästjad ukse jõuga lahti, nii et hättasattunu sai oma sõidukiga välja sõita, ja panid torbiku ning päästelindi boksi ette, et inimesed seda enam ei kasutaks.

15. jaanuaril kell 7.10 sõitsid päästjad Pärnu linna Rohelisele tänavale, kus ühe hoone juures olid tellingud tänavale kukkunud ning helistaja sõnul polnud neist võimalik mööda sõita. Päästjad Tõmbasid tellingud tee pealt ära ja vabastasid sõidutee liiklusele. Ala märgistati piirdelindiga.

15. jaanuaril kell 7.53 helistati Häirekeskusesse, et Pärnu linnas Audru alevikus Ringi tänaval on naabril tuba suitsu täis ja keegi ei ava ust. Päästjad avasid korteriukse ning asusid kannatanuid otsima, kuid õnneks kedagi korterist ei leitud. Päästjad tuvastasid, et suits oli tuppa tunginud liiga vara suletud siibri tõttu. Päästjad tuulutasid ruumid ning ootasid ära korteriomaniku, kes lubas üürilistega ise rääkida.

15. jaanuaril kell 10.27 teatati Häirekeskusele põlevast taluhoonest Lääneranna vallas Hõbesalu külas. Päästjate kohale saabudes põles kõrvalhoone lahtise leegiga. Päästjad asusid kohe kaitsma elumaja. Kella 11.36ks oli tulekahju lokaliseeritud ning jätkati tulepesade otsimist. Tulekahju kustutati lõplikult kella 12.59ks. Kõrvalhoone hävis tules täielikult. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Põlengut käisid likvideerimas Lihula, Pärnu, Pärnu-Jaagupi, Tõstamaa ja Risti päästjad.

15. jaanuaril kell 12.56 vajas Pärnu linnas Audru alevikus Tiigi tänaval abi liikumispuudega vanainimene, kes ei pääsenud oma majast kuuri, sest hoovis oli palju vett. Päästjad tõid inimesele puud tuppa ning lahkusid siis.

16. jaanuaril kell 7.58 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Kaisma külla, kus mingi loom oli pääsenud keldri kaudu majja ning roninud eluruumidesse. Selgus, et tuppa oli pääsenud tuhkur, kelle päästjad kinni püüdsid ja loodusesse tagasi viisid.

Raplamaa

15. jaanuaril kell 13.24 teatati Häirekeskusele põlevast metsamajast Rapla vallas Kuusiku alevikus. Päästjate kohale saabudes põles väike maja lausleegiga, kuid ohtu teistele hoonetele ei olnud. Kella 13.46ks oli tuli lokaliseeritud ning jätkus konstruktsioonide avamine ja tulepesade otsimine. Põleng kustutati kella 14.52ks. Tulekahjus inimesed kannatada ei saanud. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada tahkeküttesüsteemist. Põlengut käisid kustutamas Märjamaa, Rapla kutselised ja Kehtna vabatahtlikud päästjad.

Saaremaa

13. jaanuaril kell 9 teatati Häirekeskusele põlevast majast Saaremaa vallas Koidula külas. Päästjate kohale saabudes põles hoone lausleegiga. Päästjatel õnnestus tulekahju lokaliseerida kella 10.16ks ja jätkus tulepesade otsimine. Tulekahju kustutati kella 11.50 Põles vana taluhoone elumaja osa, õnneks lauda osa jäi tulest puutumata. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse elektripaigaldise rikkest. Kustutustöödega tegelesid Kihelkonna, Kuressaare, Orissaare kutselised ja Leisi vabatahtlikud päästjad.

14. jaanuaril kell 11.27 kutsuti päästjad tagasi Koidula külla, kus eelmisel päeval põlenud hoonest avastati suitsev diivan. Päästjad tõid mööblitüki majast välja ja kustutasid.

13. jaanuaril kell 16.04 teatati õlireostusest Saaremaa vallas Kuressaare linnas Ranna tänaval. Päästjad katsid pruunika aine absorbendiga ning teavitasid Kuressaare Linnamajandust, kes absorbendi koristab.

Lisaks käisid päästjad 25 korral tugeva tuule tõttu teele kukkunud puid eemaldamas.