Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. jaanuaril kell 20.23 helistas hädaabinumbrile Mustamäe linnaosas Akadeemia teel elav inimene, kes teatas, et kuuleb oma eaka ja üksi elava naabrinaise korterist nuttu. Murelik naaber proovis eakale naabrinaisele ka helistada, kuid kahjuks ta telefonile ei vastanud ning ust avama polnud samuti võimeline. Kohale saabunud päästjad sisenesid abivajaja korterisse rõduakna kaudu ning andsid põrandale kukkunud kannatanu üle kiirabile.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval kokku 5 väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puude eemaldamisega.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

16. jaanuaril kell 19.55 teatati, et Setomaal Veretina – Polodavina mnt 2. km on veoki kütusesüsteemi rikke tõttu teele voolanud diiselkütus. Päästjad katsid reostuse absorbentainega, pühkisid selle kokku ja panid kilekotti. Teele oli lekkinud umbes 50 liitrit kütust.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

16. jaanuaril kell 11.56 helistas Häirekeskusesse inimene, kes märkas, kuidas naabri korstnast kivide vahelt tuleb suitsu. Päästjad leidsid eest lagunenud korstnapitsi, mistõttu imbuski kivide vahelt suitsu. Päästjad keelasid kütmise, kuni korstnapühkija on kütte süsteemi üle vaadanud.

Pärnumaa

16. jaanuaril kell 10.51 sõitsid päästjad Põhja-Pärnumaa valda Pööravere külla teele kukkunud puud eemaldama. Päästjad saagisid puu läbi ning puhastasid sõidutee.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval neljal korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaaluliste ning raskes seisundis patsientide transportimisel.