Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. jaanuaril kell 9.46 said päästjad väljakutse Tallinna kesklinna Lembitu tänavale, kus põles prügikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kella 9.58-ks.

Harjumaa

17. jaanuaril kell 15.27 helistas häirekeskusesse Lääne-Harju vallas Tõmmiku külas elav inimene, kes teatas, et tema koera kuuti on tunginud tundmatu metsloom, kes seal juba mitu päeva elanud on. Seetõttu pidi ta enda koer toas püsima, sest urisev uluk kuudiomanikku ligi ei lasknud. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kuudi oli omastanud kuri kährik. Päästemeeskond toimetas uluki loomapääste lingu-ja puuri kasutades tagasi loodusesse.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval kaks väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele langenud puude eemaldamisega.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

17. jaanuaril kell 11.51 teatati, et Elva vallas Ulila alevikus vajus Elva jõge ületanud kalamees läbi jää, ronis teisele kaldale ja ei saa enam jääs olevast lõhest üle. Päästjad toimetasid kalda lähedusest leitud paadiga alajahtunud mehe tagasi õigele jõepoolele ning andsid üle kiirabi hoole alla. 

Viljandimaa

17. jaanuaril kell 16.18 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Paaksima külas Imavere-Viljandi-Karksi-Nuia teel kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja puhastasid tee avariijäänustest. Kiirabi toimetas ühe auto juhi tervisekontrolliks ja abi andmiseks haiglasse.

Võrumaa

17. jaanuaril kell 12.10 käisid päästjad Antsla - Sänna mnt 22. km eemaldamas teelt murdunud kasepuud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

17. jaanuaril kell 19.03 sõitsid päästjad Kadrina valda Kihlevere külla, kus piiksus vingugaasiandur. Põlenguohtu ei olnud, majas oli veidi suitsuhaisu, ruumid tuulutati ja nõustati andurit kasutama. Päästjad käisid samas kodus töötava vingugaasianduri tõttu ka paar päeva tagasi.

17. jaanuaril kell 19 kutsuti päästjad Rakvere linna Vabaduse tänavale, kus nähti eramaja korstnas tuld. Päästjad tuvastasid maja korstnas tahmapõlengu. Omanikul keelati kütmine kuni korstnapühkija on kütteseadmed üle vaadanud.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad kolmel korral teele kukkunud puid eemaldamas, lisaks aidati viiel korral kiirabibrigaadel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportida. Rohkem suuremaid päästesündmusi ei olnud.