Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. jaanuaril kell 10.53 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval asuvasse kortermajja, kus naabrid kuulsid eaka ja üksi elava vanainimese korterist oigeid ning olid mures, et temaga on midagi juhtunud. Kohale saabunud päästjad sisenesid eaka inimese korterisse rõduakna kaudu ning transportisid abitus seisundis kannatanu kiirabiautosse.

Harjumaa

18. jaanuaril kell 20.23 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Kehra linnas Kose maanteel asuva elumaja ühest korterist on kuulda suitsuanduri signaali, kuid elanik koputuste peale ust ei avanud. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning leidsid suitsu täis korterist diivani peal abitus seisundis lebava elaniku ning köögist pliidil kõrbeva toidu. Päästemeeskond andis kannatanu üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas ning eemaldas seejärel pliidilt kõrbeva toidu ja tuulutas ruumid.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval kokku 43 väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule- ning lumesaju tõttu teedele ja elektriliinidele kukkunud puude eemaldamisega. Neist 24 päästesündmust leidis aset Harjumaal ning 19 pealinnas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

18. jaanuaril kella 22.21 ajal põles Jõgeva vallas Võduvere külas elumaja kütteseadme lõõrides tahm. Päästjad selgitasid, et tahm oli süttinud truubis, mis oli tahmast puhastamata. Õnneks maja ei süttinud, majaomaniku ülesandeks jäi korstnapühkija kutsumine.

Tartumaa

19. jaanuaril kella 5.50 ajal sõitis Elva vallas Ulila - Laane mnt 4. km teele langenud puule otsa sõiduauto VW Touran. Päästjad koristasid puu teelt, kahjustatud sõiduk esialgu liikuma ei saanud ja jäi abi ootama.

Viljandimaa

18. jaanuaril kell 10.13 käisid päästjad Viljandi vallas Valma külas veoauto ja kaubikuga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja puhastasid tee avariijäänustest. Kaubiku juhi viis kiirabi haiglasse. Politsei tuvastas, et tee oli lõigul kaetud kiilasjääga.

Kella 12.39 ajal teatati, et Viljandis Ugala läheduses parkiva bussi sissepääsu trepi alt tuleb suitsu. Bussijuht selgitas, et ilmselt suitses trepialune ventilaator ning summutas põlengu pulberkustutiga. Päästjad jahutasid põlengu piirkonna ning soovitasid bussijuhil lasta elektrisüsteem enne reisijatega sõitu remonditöökojas üle vaadata.

19. jaanuaril kell 6.34 teatati, et Võhmas Pargi tänaval on tänaval pikali kukkunud valgustuspost. Päästjad piirasid ohuala lindiga. Juhtunust teavitati tänavavalgustuse hooldusega tegelevat ettevõtet.

Kell 7.32 käisid päästajd Mulgi vallas Mõisaküla - Jäärja mnt 9. km eemaldamas teelt murdunud puud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

19. jaanuari varahommikul tuli päästjatel Haljala ja Tapa vallas kolmel korral eemaldada teedele murdunud puid. Ühel juhul sai teele langenud puule otsa sõitnud sõiduauto kahjustada.

19. jaanuaril kell 1.23 kutsuti päästjad Tapa valda Uudeküla külla. Garaaži kõrval põles sõiduauto lahtise leegiga. Päästjad kustutasid põlengu, hoone kahjustada ei saanud. Põlengu põhjus on selgitamisel.

18. jaanuaril kell 13.23 kutsuti päästjad Rakvere linna Aia tänavale, kus põlema oli süttinud buss. Päästjate saabumise ajaks olid töötajad ise eemaldanud bussi akult juhtmed ja kustutanud mootoriruumis põlengu. Buss kontrolliti üle ja põlenguohtu enam ei olnud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

18. jaanuaril kell 11.09 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Kaansoo külla, kus kõrvalhoone lähedal põles lõke. Päästjad avastasid umbes 3-meetrise läbimõõduga tuleaseme, kus põletati oksi, prahti ja plastikut. Päästjad kustutasid mittenõuetekohase lõkke ning nõustasid tuletegijat.

Raplamaa

18. jaanuaril kell 17.54 sõitsid päästjad Kehtna valda Järvakandi alevisse Vabaduse tänavale, kus inimene põletas tünnis prahti. Päästjate kohale jõudes põletas ilmsete joobetunnustega kodanik plastmassist jäätmeid. Põleng kustutati ning päästjad selgitasid inimesele ohutu tuletegemise reegleid.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööl 26 korral eemaldamas teele langenud puid: Raplamaal koristati teelt 15, Pärnumaal 9 ja Järvamaa 2 takistust. Lisaks teatati Pärnumaal 5 katkisest sidekaablist, mille päästjad kokku kerisid, ühel juhul oli teele kukkunud sidekaablipost, mis kõrvale tõmmati.