Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. jaanuaril kell 15.41 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et ei ole juba kolm päeva oma Mustamäe linnaosas Mustamäe teel elava eaka onuga telefoni teel kontakti saanud ning kohale minnes ei avanud onu ka ust. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid korterist leitud abitus seisundis vanainimese üle kiirabile.

Harjumaa

19. jaanuaril kell 21.16 sai häirekeskus teate, et Loksa linnas Uuel tänaval on kolmekorruselise elumaja ühes trepikojas näha rohkelt suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud trepikojas paiknev elektrikilp ning kustutasid selle kella 21.31-ks. Seejärel ruumid tuulutati ning sündmusega tegelesid edasi elektrikud. Inimesed kannatada ei saanud.

20. jaanuari öösel kell 1.05 kutsuti päästjad Viimsi valda Haabneeme alevikku, kus oli süttinud paarismaja esimesel korrusel asuv elektrikilp, mis oli omakorda süüdanud selle kõrval asuva esikukapi. Päästjate saabudes oli hoone omanik põlengu suuremas osas kontrolli alla saanud ning päästemeeskond kustutas kilbi juures hõõguva seina lõplikult. Seejärel teostasid päästjad kontrollavamised, et edasises tuleohutuses veenduda ning terve majaosa ventileeriti. Elanikud kiirabi sekkumist ei vajanud.

Möödunud ööpäeval said päästjad kokku 115 väljakutset, mis olid seotud keerulistest ilmastikuoludest põhjustatud ohtude likvideerimisega. Peamiselt tuli eemaldada teedele ning elektriliinidele kukkunud puid ja suuremaid oksi.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

19. jaanuaril kell 9.04 teatati murdunud ja teele kukkunud sidekaablipostist Põltsamaal Saare tänaval Päästjad kooskõlastasid tegevuse Telia sideehituse järelevalve spetsialistiga, lõikasid kaabli läbi ning eemaldasid posti teelt.

Kell 9.13 käisid päästjad Tallinn - Tartu mnt 115 km eemaldamas teelt murdunud puuoksa.

Kell 13.16 käisid päästjad väljakutsel Põltsamaa vallas Põltsamaa - Pajusi mnt 6. km aitamas eemaldada teelt kahte suurt murdunud saarepuud.

Tartumaa

19. jaanuaril kell 10.33 teatati, et Tartu vallas Pataste külas on kaks murdunud puud teele kukkunud ja üks nendest elektriliinil. Elektriliin oli osaliselt posti küljest lahti tulnud, kuid terveks jäänud. Päästjatel õnnestus puud liinilt ja teelt eemaldada. Juhtunust teavitati elektrikke.

Kella 18.07 ajal süttis Tartus Betooni tänaval asuva betoonitehase hoone 6. korrusel diiselgeneraatori heitgaaside toru, mille päästjad kell 19.05 kustutasid. Tulekahju täpsemat põhjust uurima ja tuleohutusnõuete täitmist kontrollima läheb sündmuskohale ohutusjärelevalveinspektor.

19. jaanuaril kell 23.36 teatati, et Kallastel Tööstuse tänaval põleb hoone. Päästjate saabudes põles lausleekides puumaja ning katus oli juba sisse kukkunud. Päästjad kaitsesid tule eest kõrvalhooneid ning kustutasid maja jäänused kell 1.47. Ühtegi majaga seotud isikut esialgu leida ei õnnestunud.

Valgamaa

19. jaanuaril kell 12.48 käisid päästjad Valga vallas Rebasemõisa külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Viljandimaa

19. jaanuaril kell 10.52 teatati, et Mulgi vallas Pöögle külas on teele kukkunud puu ja maha tõmmanud elektriliini. Päästjad eemaldasid puu teelt ja märgistasid tee kohal rippuva elektriliini ohulindiga. Juhtunust teavitati elektrikke.

Ida päästekeskus

Ida päästekeskuse päästjatel tuli 19. jaanuaril käia seitsmel korral eemaldamas teele langenud puid (Haljala vallas 3, Kadrina vallas 1, Tapa vallas 2, Alutaguse vallas üks sündmus).

Ida-Virumaa

20. jaanuaril kell 3.56 kutsuti päästjad Narva-Jõesuu linna Kesk tänavale, kus liikumisraskustega mehel oli vaja väga paistes ja valutavast sõrmest kätte saada sõrmus. Päästjad kasutasid sõrmuse eemaldamiseks tange ja kiirabitöötajad kontrollisid mehe tervise üle.

Lääne-Virumaa

19. jaanuaril kell 17.52 teatati Häirekeskusele liiklusõnnetusest Haljala vallas Haljala aleviku lähedal Tallinn-Narva maanteel. Päästjad reageerisid sündmusele, kui märgati avariisse sattunud veoauto kütusepaagist leket. Suur diislikütuse leke lokaliseeriti ning paagist jääkkütuse ümber valamiseks kutsuti kohale teehooldaja hooldusbrigaad. Päästjad lõpetasid lekke kõrvaldamise kella 21.19ks. Liiklusõnnetuses keegi kannatada ei saanud. Sündmuskohal oli üks suund liikluseks suletud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

19. jaanuaril kell 17.07 sai Häirekeskus teate liiklusõnnetusest Türi vallas Väljaotsa külas, kus oli toimunud reka ja sõiduauto kokkupõrge. Päästjad aitasid sündmuskohal liiklust reguleerida, lisaks eemaldasid hüdrauliste töövahenditega sõiduauto juhipoolse külje, et juhti sõidukist kätte saada. Kannatanu anti meedikutele üle ning kiirabi viis ta haiglasse. Sündmusega tegeles edasi politsei.

20. jaanuaril kell 7.06 käisid päästjad Paide linnas Aasa tänaval, kus laps oli korteriukse kogemata seestpoolt liblikaga kinni pannud, samal ajal kui ema läks välja autot soojendama. Päästjad pääsesid akna kaudu korterisse ning avasid ukse, nii et ema sai tuppa tagasi. Lapsega oli õnneks kõik korras.

Pärnumaa

19. jaanuaril kell 17.11 kutsuti päästjad Pärnu linna Riia maanteele, kus helistaja sõnul olid sõiduteel suured jäätükid, mis olid sulgenud ühe sõidusuuna. Päästjad puhastasid tee ning liiklus toimis edasi.

Kell 18.41 teatati liiklusõnnetusest Pärnu linnas Kihlepa külas, kus oli toimunud kahe sõiduautoga kokkupõrge. Päästjad andsid kannatanutele kohapeal esmaabi, üks kannatanu vabastati autost ning anti üle kiirabile, kes vigastatu haiglasse toimetas. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Saaremaa

19. jaanuaril kell 13.57 käisid päästjad Saaremaa vallas Muratsi külas, kus vingugaasiandur andis eluruumides häiret. Päästjad tuvastasid, et majaelanik oli siibri liiga vara kinni pannud ja tuppa tunginud vingugaas käivitaski anduri. Päästjad tuulutasid ruumid ja nõustasid elanikku.

20. jaanuaril kell 00.47 sõitsid päästjad Saaremaa valda Käesla külla, kus sõiduauto oli kraavi sõitnud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu. Sõidukijuhi toimetas kiirabi haiglasse. Politsei tegeles sündmusega edasi.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval 44 korral teele ja elektriliinidele kukkunud puid eemaldamas. Kõige rohkem oli selliseid väljakutseid Raplamaal – 26, Pärnumaal käidi 12 korral, Järvamaal oli 5 väljasõitu ja Läänemaal 1.