Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-23. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. jaanuaril kell 08.48 helistas häirekeskusesse murelik lapsevanem Lasnamäe linnaosast Pae tänavalt ning teatas, et tema väikelapse käsi on voodi ja seina vahele kinni kiilunud. Kuna voodi oli tugevasti seina külge kinnitatud ja lapsevanem ise ei suutnud olukorda lahendada, aitasid lapse käe välja kohale saabunud päästjad. Õnneks laps edasist meditsiinilist sekkumist ei vajanud.

22. jaanuaril kell 02.56 teatati häirekeskusele põlevast prügikonteinerist Mustamäe linnaosas Akadeemia teel. Päästjad kustutasid põlengu kella 03.10-ks.

22. jaanuaril kell 15.52 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Tammsaare teel on viiekorruselise elumaja üks trepikoda suitsu täis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid kiiresti korteri, kust trepikotta suitsu imbus ning leidsid sealt eest pliidile unustatud kõrbeva toidu. Ohtlik olukord likvideeriti ning ruumid tuulutati. Üsna pea saabusid koju ka korteri omanikud, kellele viidi päästjate poolt läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö. Lisaks lubasid nad endale esimesel võimalusel koju paigaldada sealt puudunud suitsuanduri.

Harjumaa

21. jaanuaril kell 21.46 sai häirekeskus kõne inimeselt, kes oli Saku vallas asuvasse jäätmejaama üleliigseid asju läinud viima ning pärast toiminguid territooriumile lõksu jäänud. Päästjate saabudes selgus, et inimene oli värava peal olevale numbrile helistades küll kenasti sisse pääsenud, kuid väljudes sama number enam ei vastanud, kuna tööaeg oli läbi. Päästjad ronisid üle kõrge värava territooriumile ning avasid värava, misjärel inimene välja sai.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

22. jaanuaril kella 15.18 ajal süttis Jõgeval Tähe tänaval korteri köögis toidu valmistamise ajal pliidi kohal kubu. Põlengust andis märku ka tööle hakanud suitsuandur. Inimesed pääsesid ruumidest välja, üks kannatanu viidi haiglasse. Päästjad kustutasid põlengu käsikustutiga ning tuulutasid ruumid. Tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Põlvamaa

20. jaanuaril kell 15.02 teatati, et Kanepi vallas Sulaoja külas süttis sõidu ajal veoki rehv. Veoki juht summutas leeke enda ja möödasõitjate loovutatud käsikustutite abil. Päästjad kustutasid põlengu veejoaga lõplikult ja kontrollisid termokaameraga koormaks oleva hakkepuidu tuleohutust. Tuleohutuse kontrollimiseks avati koorma kuumakahjustusi saanud kattetenti. Juhi sõnul oli põleng süttinud rehvi purunemise järel.

21. jaanuaril kell 12.06 käisid päästjad Põlva vallas Taevaskoja külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Tartumaa

21. jaanuaril hävis Tartus Rahu tänaval tulekahjus prügimajas asuv prügikonteiner. Päästjad kustutasid konteineri jäänused veejoaga.
Kella 23.33 ajal põles Kambja vallas Vana-Kuuste külas elumaja korstnas tahm. Elanik tühjendas põlengu summutamiseks korstnasse pulberkustuti. Päästjad kontrollisid elamu tuleohutust ja õnneks põleng majja ei levinud.

Viljandimaa

20. jaanuaril kell 14.01 käisid päästjad Viljandi vallas Alustre külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Võrumaa

21. jaanuaril kell 18.40 anti Parksepa alevikust Männi teel asuvast kortermajast teada, et naaber kopsib vastu radikat ning on tõenäoliselt hädas. Päästjad eemaldasid ukse luku südamiku, seisenesid korterisse, mille vannitoast leidsid vanema naise. Naine aidati vannist välja, viidi elutuppa ning anti üle kiirabi hoole alla. Kohale saabus ka naise tütar, kelle ülesandeks jäi lukusüdamiku korda tegemine.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. jaanuaril kell 19.39 käisid päästjad Jõhvis linnas Narva maanteel kustutamas põlevat prügikonteinerit.

22. jaanuaril kell 19.26 kutsuti päästjad appi Lüganuse valda Kiviõli linna Soo tänavale, kus meesterahvas oli kukkunud nii, et ruumi ust ei olnud võimalik avada. Päästjad tõstsid ukse maha ja aitasid kukkunud mehe voodisse tõsta.

22. jaanuaril kell 18.20 said päästjad ATeS väljakutse Narva linna Energia tänava ühiselamusse. Ühes toas oli toimunud toidukõrbemine, pliit lülitati välja ja põlenguohtu ei olnud.

22. jaanuaril kell 15.03 sõitsid päästjad Narva linna Kadastiku karjääri juurde, kus nähti musta suitsu. Kohapeal selgus, et põlesid rehvid ja kedagi juures ei olnud. Päästjad kustutasid põlengu. 

21. jaanuaril kell 17.24 sõitsid päästjad Alutaguse valda Tammetaguse külla, kus põles veoauto sõiduki velg. Päästjate saabumise hetkeks oli veoauto juht suurema põlengu suutnud ise kustutada. Päästjad aitasid veoauto velgesid jahutada ja autol turvaliselt parklasse sõita.

21. jaanuaril kell 17.07 sai Häirekeskus ATS üldhäire Narva-Jõesuu linnas L.Koidula tänava majutusasutusest. Päästjad kontrollisid häiret andnud ruumi üle ja selgus, et toas olid lapsed midagi kõrvetanud, põlenguohtu ei olnud.

21. jaanuaril kell 12.23 märkasid päästjad kodunõustamiselt tulles Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Pärna tänaval külili sõiduautot. Auto lükati ratastele ja ühendati lahti aku juhtmed. Kannatanuid ei olnud ja kohale kutsuti politsei.

21. jaanuaril kell 2.36 teatati tumedast suitsust kirikust Narva linnas Rakvere tänaval. Kohapeal selgus, et köetakse ahju. Päästjate sõnul on tulnud samal aadressil ette ka varem, et külma ilmaga tekib väga paks suits ja eemalt pimedas pole aru saada, et suits tuleb korstnast.

20. jaanuaril kell 11.03 olid päästjad abis Sillamäe linnas Tallinna-Narva maanteel liiklusavariil. Veo- ja kahe sõiduauto kokkupõrke tagajärjel aidati tagada liiklusohutus ja puhastati maantee.

Lääne-Virumaa

22. jaanuaril kell 00.28 käisid päästjad Vinni linnas Avamuse külas üle tee kukkunud puud eemaldamas.

20. jaanuaril kell 23.13 teatati töötavast suitsuandurist ja kõrbelõhnast Väike-Maarja alevikus Aasa tänaval. Korteris tuvastati toidukõrbemine. Päästjad aitasid tube tuulutada ja tegid omanikule selgitustööd.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 6 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli pommigrupil 5 sündmust, neist neli olid lahingumoona sündmused, mille käigus tehti kahjutuks 96 lõhkekeha. Üks sündmus oli pürotehnika plahvatus, mille põhjustasid poisid paugutajatega.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

20. jaanuaril kell 16.24 kutsuti päästjad Hiiumaa valda Kärdla linna Pikale tänavale, kus kassipoeg oli jalutusrihma pidi pirnipuu otsa kinni jäänud ega saanud sealt enam oma jõududega alla. Päästjad vabastasid loomakese ning viisid perenaise juurde tuppa tagasi.

Kell 17. 26 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Mänspe külla, kus teataja ei suutnud enam gaasiballooni kinni keerata, mistõttu imbus gaas tuppa. Päästjad keerasid ballooni kinni ning nõustasid elanikku. Majapidamisse paigaldati ka vingugaasiandur.

Läänemaa

22. jaanuaril kell 4.29 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Nõva külla, kus sõiduauto oli libeduse tõttu teelt välja sõitnud. Kuna inimesed õnnetuses kannatada ei saanud ja sõiduauto teisaldamiseks oli juba puksiirgi kohale kutsutud, siis tähistasid päästjad hilisemate kõnede vältimiseks sündmuskoha päästelindiga ning lahkusid.

Pärnumaa

20. jaanuaril kell 10.57 sõitsid päästjad Häädemeeste valda Rannametsa külla elektriliinidele kukkunud puud eemaldama. Päästjad saagisid puu läbi ning puhastasid tee.

Kell 14.39 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Massiaru külla, kus suure männipuu üks haru oli vajunud kortermaja katusele. Päästjad saagisid puu läbi.

21. jaanuaril kell 15.13 teatati Häirekeskusele, et Pärnu linnas Suur-Jõe tänava kandis istuvad kaks meest jääle mineku keelust hoolimata Pärnu jõel ja püüavad kala. Päästjate kohale saabudes olid mehed juba kaldale jõudnud. Selgus, et tegemist oli võõrkeelsete inimestega, kes keelust midagi ei teadnud. Päästjad selgitasid siis neile olukorda.
Päästeamet tuletab meelde, et alates 20. jaanuarist kehtib kogu Lääne regioonis (Pärnu-, Järva-, Rapla-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal) siseveekogude jääle mineku keeld.

Raplamaa

21. jaanuaril kell 12.44 käisid päästjad Kehtna vallas Kenni külas eemaldamas ohtlikke puid, mis olid kohe-kohe teele vajumas. Päästjad saagisid puud läbi ning koristasid tee.

Saaremaa

21. jaanuaril kell 17.07 teatati Häirekeskusele liiklusõnnetusest Muhu vallas Nautse külas. Päästjad lõikasid ühe kannatanu hüdrauliste töövahenditega sõidukist välja ning andsid üle kiirabile. Lõpuks koristati tee avariijääkidest. Sündmusega tegeles edasi politsei.