Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

23. jaanuaril kell 12.48 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Suur-Ameerika tänaval asuvas büroohoones läks põlema akupank. Päästjate saabudes olid töötajad akupanga kustutanud, kuid terve korrus oli paksu valget suitsu täis. Päästemeeskond ventileeris kõik ruumid ning inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

23. jaanuaril kell 22.32 anti häirekeskusele teada, et Lasnamäe linnaosas Muldvalge tänaval põleb teiste autode vahetus läheduses lahtise leegiga sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu ning inimesed ega teised sõidukid selles kannatada ei saanud.

23. jaanuaril kell 23.12 teatati, et Kristiine linnaosas Paldiski maanteel asuva kahekorruselise elumaja ühes korteris tuleb lae alt suitsu. Päästjate saabudes olid elanikud majast väljunud ning keegi neist kiirabi sekkumist ei vajanud. Päästemeeskond tuvastas tulekolded vahelaes ning kustutas tulekahju kella 00.31-ks. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada elektripaigaldise rikkest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

23. jaanuaril kell 12.55 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et tema Maardu linnas Pirnipuu põigus üksi elavat eakat ema on tabanud tervisrike. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid abivajava vanainimese üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

23. jaanuaril kell 10.37 käisid päästjad Otepää vallas Arula külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akujuhtmed. Juht tõsisemalt viga ei saanud.

Viljandimaa

24. jaanuaril kell 6.20 teatati elumaja korstna tahmapõlengust Mulgi vallas Vana-Kariste külas. Päästjate saabudes oli näha korstnast välja lendavaid sädemeid. Põlengu summutasid päästjad pulberkustutiga, lisaks kontrolliti hoone tuleohutust termokaameraga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. jaanuaril kell 20.04 sõitsid päästjad Narva linna Vahtra tänavale, kus eakas naine oli kodus kukkunud ja ust ei saadud avada, sest võti oli seespool risti ees. Päästjad avasid ukse ja naise tervisekontrolliks kutsuti kohale kiirabi.

23. jaanuaril kell 15.38 sai Häirekeskus ATS üldhäire Narva-Jõesuu linnas L.Koidula tänava majutusasutusest. Häire põhjuseks oli rösteri kasutamisel tekkinud suits. Päästjad kontrollisid häiret andnud toa üle ja põlenguohtu ei olnud.

23. jaanuaril kell 15.29 teatati Narva linnas Kiriku tänaval prügikonteineri põlengust, mille kohale saabunud päästjad koheselt kustutasid.

Lääne-Virumaa

23. jaanuaril kell 13.23 teatati Väike-Maarja alevikus Uuel tänaval põlevast väikebussist. Päästjate saabumise ajaks tuli maja kõrvale pargitud bussi esiaknast suitsu. Inimesi bussis ei olnud. Põleng kustutati kella 13.55ks. Põlengu põhjus on selgitamisel. 

Lääne päästekeskus

Läänemaa

23. jaanuaril kell 18.43 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Kesu külla, kus sõiduauto oli sõitnud kraavi. Päästjad aitasid sündmuskohal kannatanuid autost välja ja kiirabi toimetas nad haiglasse. Lisaks eemaldati sõidukil süttimisoht, avariilise sõiduki toimetas puksiir sündmuskohalt minema. Politsei tegeles sündmusega edasi.

Pärnumaa

23. jaanuaril kell 17.01 teatati Häirekeskusele liiklusõnnetusest Pärnu linnas Papsaare külas. Kohale sõitnud päästjad lükkasid avariilise sõiduki tee äärde ning puhastasid sõidutee autotükkidest. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud.