Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. jaanuaril kell 17.32 sai häirekeskus teate, et eakas naisterahvas on oma Pirita linnaosas Lõhmuse teel asuva maja esimesel korrusel kukkunud ning tal polnud kedagi, kes saaks kiirabile ukse avada. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid kannatanu üle meedikutele.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

25. jaanuaril kell 3.51 käisid päästjad kärevere külas Tallinna - Tartu mnt 164. km maasturiga Kia Sorento juhtunud liiklusavariil. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed, kelle hulgas 12aastane laps, katusele paiskunud sõidukist välja saanud. Lapse tervist kontrollis kiirabi, tõsisemaid vigastusi ei leitud. Päästjad aitasid sõiduki ratastele lükata ja omanik tellis sellele järgi puksiiri.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. jaanuaril kell 20.06 sai Häirekeskus ATeS teate Narva linnas Energia tänava ühiselamust. Ühes ruumis tuvastasid päästjad toidukõrbemise, põlenguohtu ei olnud. Päästjad hoiatavad, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab. Süttiv toit süütab ümbruse ja sellest võib alguse saada tõsiste tagajärgedega tulekahju.

24. jaanuaril kell 16.11 vajati päästjaid Tallinn-Narva maanteel Toila vallas Täkumetsa külas toimunud liiklusõnnetusel. Päästjad said avariisse sattunud autol eemaldada akuklemmid peale auto ratastele tõstmist. Liiklusõnnetuses keegi kannatada ei saanud. 

Lääne-Virumaa

24. jaanuaril kell 10.47 kutsuti päästjad Tallinn-Narva maanteele Haljala valda Sauste külla, kus veok oli sõitnud teepiirdesse ja kütusepaak lekkis. Päästjad katsid maha voolanud 10 ruutmeetri suuruse kütuselekke ala absorbendiga ja kogusid reostuse kottidesse. Liiklusõnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

24. jaanuaril kell 11.56 sõitsid päästjad Türi valda Tori külla, kus Häirekeskusesse helistaja sõnul oli elumaja keldris puhkenud tulekahju, inimesed olid majast juba väljunud. Kohale jõudnud päästjad leidsid eramaja keldrist põlengu, mida asuti kustutama. Kella 12.26ks oli tulekahju lokaliseeritud ning jätkus tulepesade otsimine ning tehti järelkustutustöid, suitsusukelduslüli töö lõppedes ruumid tuulutati. Tulekahju kustutati lõplikult kella 13.09ks. Kohale sõitnud kiirabibrigaad kontrollis üle majaomaniku, kuid õnneks oli tema tervisega kõik korras. Selgus, et tulekahju oli alguse saanud keldisse ehitatud suitsuahjust. Põlengus hävis keldri sisustus, ülejäänud ruumid kahjustada ei saanud. Sündmuskohal teostasid kustutustöid Paide ja Türi kutselised ning Oisu vabatahtlikud päästjad.

Kell 19. 42 said päästjad väljakutse Türi valda Türi linna Uuele tänavale, kus elumaja oli vingu täis. Helistaja sõnul olid kõik inimesed majast väljunud. Päästjate kohale saabudes oli koridoris veel vingugaasi, nii et ruumid tuulutati, märke tulekahjust ei leitud. Selgus, et ühe korteri elanikud olid pannud puud ahju, kuid jätnud siibri kinni. Eelmise päeva sütest läksid halud aga põlema ja nii tungiski vingugaas ning suits ruumi. Päästjad nõustasid elanikku.

Pärnumaa

24. jaanuaril kell 10.42 helistati Häirekeskusesse, et Pärnu linnas Nurme tänaval hakkas korstnajala juurest ja ahju uksest imbuma tuppa suitsu. Päästjad tuvastasid kohapeal küttesüsteemis tahmapõlengu, mida asuti kustutama. Selgus, et tulekolle oli seina sees ja see likvideeriti lõplikult kella 12.42ks.

Raplamaa

24. jaanuaril kell 18.59 teatati Häirekeskusele liiklusõnnetusest Kohila vallas Urge külas, kus olid kokku põrganud kaks autot. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu, tõmbasid avariilised sõidukid teelt kõrvale ning reguleerisid kohapeal liiklust. Lõpuks puhastasid tee autotükkidest ja muust sodist. Kiirabi kontrollis autodes viibinud inimesed üle, kuid keegi haiglaravi ei vajanud.