Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. jaanuaril kell 12.26 said päästjad väljakutse Tallinna kesklinnas Toom-Kuninga tänaval asuvasse lasteaeda, kus tüdrukuke oli endale sõrmuse sõrme pannud ning õpetajad ei saanud seda ei seebi ega õliga kuidagi kätte. Päästjad eemaldasid ehte ettevaatlikult pisikese paistes sõrme ümbert ning tüdruk edasist meditsiinilist sekkumist ei vajanud.

26. jaanuari öösel kell 1.46 helistas häirekeskusesse Tallinna kesklinnas Herne tänaval elav inimene, kes oli ärganud vingugaasianduri signaali peale. Päästjate saabudes oli elanik õues ning tervise üle ei kurtnud. Päästemeeskond sisenes korterisse ning tuvastas, et elanik oli õhtul ahju kütnud ja siibri liiga vara sulgenud, mistõttu eluohtlik vingugaas ruumidesse imbus. Korter tuulutati ning seejärel kontrolliti üle ka kõik naaberkorterid, kus õnneks kõik korras oli.

26. jaanuaril kell 07.24 helistas hädaabinumbrile Mustamäe linnaosas Vilde teel elav inimene, kes teatas, et kuuleb juba pool tundi eaka naabri kopsimist ning appihüüdeid. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning leidsid korterist abitus seisundis põrandal lebava vanainimese, kes anti üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

25. jaanuaril kell 15.10 käisid päästjad Põlva vallas Taevaskoja külas eemaldamas teelt kahte murdunud puud.

Valgamaa

25. jaanuaril kell 12.10 teatati, et Valgas Võru tn ohustavad maja tee kohal rippuvad lahtised katuseplekid möödujaid. Päästjad piirasid ohuala lindiga ning selgitasid ühistu esindajale, et hoone ohutuse ning remondi eest vastutab ühistu.

Viljandimaa

25. jaanuaril kella 16.56 ajal põles Mustla alevikus Tiigi tänaval elumaja korstnas tahm. Päästjad summutasid põlengu korstnasse soola viskamisega. Elaniku ülesandeks jäi lähiajal kütteseadme hoolduseks korstnapühkija kutsumine.

Kella 18.38 ajal sõitis Viljandis Leola tn BMW üle teel vedeleva veoki tõkiskinga, mille tagajärjel purunes sõiduauto kütusepaak ning teele voolas ligi 5 liitrit diiselkütust. Päästjad sulgesid spetsiaalse pasta abil lekke, omaniku ülesandeks jäi kutsuda auto teisaldamiseks puksiir. Tõkiskinga omanikku välja ei ilmunud.

Ida päästekeskus

Ida- ja Lääne-Virumaal suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

25. jaanuaril kell 9.00 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Taebla alevikku Uuele tänavale, kus oli süttinud elumaja korsten. Päästjad tuvastasid pliidi ja korstna vahelises slepes ning korstnajalas tahmapõlengu, mis kustutati esmaste tulekustutusvahenditega. Päästjad võtsid põleva tahma korstnajalast välja ning toimetasid õue. Kuna pärast tulekahju likvideerimist oli kütteseadme seintel endiselt näha paksu tahma ja pigi kihti, keelasid päästjad kütteseadmete kasutamise enne, kui korstnapühkija on küttekolded üle vaadanud, ühtlasi viidi läbi ka kodunõustamine.

Kell 20.25 sõitsid päästjad Haapsalu linna Metsa tänavale, kus vanainimene oli abitus seisundis oma korteris ega teinud ust Häirekeskusesse helistajale lahti. Päästjad sisenesid eluruumidesse rõduukse kaudu ning avasid kiirabile korteriukse. Lõpuks aidati patsient kiirabiautosse transportida.

26. jaanuaril kell 7.57 kutsuti päästjad Haapsalu linna Staadioni tänavale, kus eramajas oli hakanud tööle suitsuandur. Kohale jõudnud päästjad tulekahju ei tuvastanud, kui eluruumid olid paksu suitsu täis. Kiiresti aidati majast välja vanainimene, kes päästjate majja sisenedes seisis koridoris, ning äratati teisel korrusel maganud inimene. Päästjad avastasid esimese korruse ahjus tule, kuid siibrid olid kõik kinni. Nad avasid siibrid, et ahi saaks tõmbama hakata, ning ventileerisid ruumid. Kiirabi vaatas mõlemad majaelanikud üle, õnneks oli nende tervisega kõik korras. Majas olid nii töökorras suitsu- kui ka vingugaasiandur. Selgus, et vanainimene oli teinud hommikul tule ahju, kuid unustas siibrid lahti teha, mistõttu hakkaski suits ja vingugaas tuppa tungima.

Pärnumaa

25. jaanuaril kell 9.44 käisid päästjad Lääneranna vallas Nedrema külas sõiduteele kukkunud puud eemaldamas. Päästjad tükeldasid puu mootorsaega ning vabastasid tee liiklusele.

Kell 11.07 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Anelema külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid sõiduautolt akujuhtmed ning tõmbasid auto puksiirköie abil teepervele, et see ei segaks liiklust. Kiirabibrigaad vaatas kannatanu üle, kuid õnneks ta haiglaravi ei vajanud. Omanik tegeles auto teisaldamisega ise edasi.