Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

26. jaanuaril kell 11.27 said päästjad väljakutse Nõmme lumeparki, kus teismeline tütarlaps oli lumelauaga sõites kukkunud ning viga saanud. Päästemeeskond kandis tüdruku vaakummadratsi abil mäest üles, misjärel kiirabi ta haiglasse toimetas.

27. jaanuaril kell 5.00 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Katleri tänaval on liikumisraskustega mees voodist välja kukkunud ning elukaaslane ei jaksanud teda ise tagasi tõsta. Kohale saabunud päästjad aitasid abivajaja voodisse, misjärel meedikud mehele tervisekontrolli teostasid.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

26. jaanuaril kell 13.59 teatati, et Valga vallas Laanemetsa külas Räimi järvel kukkus 100 meetri kaugusel kaldast 85aastane mees ja lõi oma pea tugevalt ära. Päästjad tõid kannatanu päästelaua abil kaldale ja andsid üle kiirabimeedikute hoole alla. Viga saanud mehega kaasas olnud lapselaps tõi kaldale tema isiklikud asjad.

Võrumaa

26. jaanuaril kell 22.44 teatasid Võru vallas Hänike külas väljakutsel olevad kiirabitöötajad, et patsiendi kodus on ruumide õhus kõrge vingugaasi (anduri näit 93 ppm-i) sisaldus. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja viisid mürgistusohu kõrvaldamiseks lõpuni põlemata söed ahjust välja.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. jaanuaril kell 13.00 kutsuti päästjad Jõhvi linna Vahe tänavale, kus kortermaja ühe akna kohal rippus lahtine telliskivi, mis ohustas jalakäijaid. Päästjad piirasid ala ohutuslingiga ja palusid teavitada korteriühistu esimeest.

Lääne-Virumaa

26. jaanuaril kell 15.05 vajati päästjaid Rakvere linnas Küti tänaval. Eakas naine ei avanud ust ega vastanud telefonile. Päästjad aitasid ukse avada ja aitasid kukkunud naise püsti. Naise tervist kontrollisid kiirabi töötajad. 

26. jaanuaril kell 10.30 kutsuti päästjad Väike-Maarja valda Raigu külla. Veok oli sõitnud teelt välja, paiskunud külili ja juht ei pääsenud autost välja. Päästjad aitasid autojuhi välja ja temaga oli kõik korras, autol eemaldati süttimisoht.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

26. jaanuaril kell 22.48 kutsuti päästjad Paide linna Allikjärve külla, kus puitmaja lae vahelt tuli suitsu. Helistaja sõnul olid inimesed majast väljunud. Päästjad leidsid eest suitsu täis eluhoone ning asusid tulekoldeid otsima. Kella 00.18ks oli tulekahju lokaliseeritud ning päästjad avasid veel vaheseinu, et järelkustutustöid teostada. Kella 01.26ks oli tulekahju lõplikult kustutatud. Selgus, et vannitoa vahelaes olid süttinud elektrikaablid, mille tagajärjel levis tuli edasi teistesse ruumidesse. Kustutustööde käigus avati vannitoa lagi, osa vaheseinu ja põrandat, et tulekolletele paremini ligi pääseda ning põlengut kustutada. Päästesündmusele reageeriti suurte jõududega: kohal olid Aravete, Koeru, Paide, Tapa kutselised ja Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad.

Läänemaa

26. jaanuaril kell 13.11 sõitsid päästjad Haapsalu linna Kiltsi teele, kus inimene võis vajada abi. Päästjad nägid läbi akna inimest, kes istus ratastoolis, kuid ei reageerinud koputustele. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning avasid ukse, nii et kiirabi sai kannatanuga edasi tegeleda.

Pärnumaa

26. jaanuaril kell 23.51 teatati Häirekeskusele suitsu täis elumajast Pärnu linnas Tare tänaval. Helistaja sõnul töötas ruumis suitsuandur ja nii ahi kui ka pliit ajasid suitsu sisse. Kohapeal kontrollimise käigus selgus, et alkoholi tarbinud majaelanikud tegid toas suitsu ja arvasid, et küttesüsteemid ajavad sisse, kuigi üheski küttekoldes tuld ei tehtud. Päästjad avastasid siiski, et küttesüsteemid olid halvas korras, nii et maja omanikule anti korstnapühkija number ning paluti ta kohale kutsuda, et korstnapühkija süsteemid üle vaataks.

Saaremaa

26. jaanuaril kell 10.00 kutsuti päästjad Saaremaa valda Reina külla, kus teataja sõnul tuli sõiduki kapoti alt suitsu. Päästjate saabumise ajaks olid möödujad akuklemmid sõidukil maha võtnud, kuid auto tossas jätkuvalt. Päästjad tuvastasid, et tegemist oli lühiühendusega kaitsmeplokis. Kuna termokaamera näitas jätkuvalt kõrgemat temperatuuri, lammutati kaitsmeplokk. Sõidukile telliti järele puksiir, autos viibinud inimesed sõitsid bussiga edasi.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kümnel korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.