Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-30. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

27. jaanuaril kell 17.44 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Mulla tänaval on kolmekorruselise elumaja üks trepikoda suitsu täis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid kiiresti korteri, kust suitsu levis ning leidsid sealt põleva voodi ning sellel lebava kannatanu, kes kiirabile üle anti. Tulekahju likvideeriti kella 18.08-ks ning päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis see alguse saada hooletust suitsetamisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

27. jaanuaril kell 23.34 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Pallasti tänaval on üks korter paksult suitsu täis. Päästjate saabudes oli elanik korterist väljas ning kiirabi teostas talle kohapeal tervisekontrolli, mille tulemusena ta hospitaliseerimist õnneks ei vajanud. Päästjad leidsid tulekolde naaberkorteris asuvast vannitoast, kus põlesid riided ning kustutasid need esmaste tulekustutusvahenditega. Elanik kannatada ei saanud ning põlengu tekkepõhjus ei ole veel selgunud. Päästjad tuvastasid, et korteris puudus suitsuandur.

Harjumaa

28. jaanuaril kell 14.58 helistati häirekeskusesse teatega, et Anija vallas Kehra linnas Kooli tänaval on väikelaps alajaama katusele roninud ning ei saa sealt enam alla. Päästjad püstitasid redeli ning tõid lapse alla. Kiirabi sekkumist ta õnneks ei vajanud.

28. jaanuaril kell 17.50 teatati, et Lasnamäe linnaosas Läänemere teel asuva elumaja ühe trepikojas on juba mitu tundi tunda kärsahaisu. Kohale saabunud päästjad leidsid korteri, kus kõrbes toit ning likvideerisid ohtliku olukorra kella 17.56-ks. Elanikud kiirabi sekkumist ei vajanud. Korteris puudus suitsuandur.

29. jaanuaril kell 13.24 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Sitsi tänaval asuvas elumajas on ühes korteris pliit põlema läinud. Päästjate saabudes olid elanikud korterist väljunud ning ühele isikule teostas kiirabi kohapeal tervisekontrolli. Päästemeeskond tuvastas, et pliidil oli põlema süttinud sinna unustatud toit ning kustutas põlengu kella 13.51-ks, misjärel kogu korter tuulutati. Lisaks viisid päästjad perekonnale läbi põhjaliku tuleohutusalase nõustamise ning palusid neil esimesel võimalusel korterisse paigaldada sealt puuduva kohustusliku suitsuanduri.

29. jaanuaril kell 17.07 sõitsid Saue vabatahtlikud päästjad väljakutsele Saue valda Laagri alevikku Hoiu tänavale, kus oli vaja kustutada ca 2 meetri kõrgune prügilõke. Päästjad tuvastasid, et lisaks ehitusprahile oli lõkkesse visatud ka aerosoolpudelid ja gaasiballoone. Lõke kustutati ning lõkke tegijatele tutvustati lõkketegemise ohutusreegleid.

30. jaanuaril kell 2 said päästjad väljakutse Pirita linnaosasse Ida teele, kus põles ehitusjärgus hoone. Esimese päästemeeskonna saabudes põles hoone lahtise leegiga. Päästjad tuvastasid, et hoones inimesi ei viibinud ning kustutasid tulekahju. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

27. jaanuaril kella 14.19 ajal süttis Tartus Mõisvahe tänaval korteri rõdul hooletu suitsetamise tagajärjel toolikate, mis kustutati enne päästjate saabumist ämbri veega.

28. jaanuaril kell 8.12 käisid päästjad Tartus Ilmatsalu külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus katsid välja voolanud õli absorbentainega.

28. jaanuaril kella 15.21 ajal põles Tartus vallas Valmaotsa külas suitsusauna pööning, mille päästjad 16.22 kustutasid.
Kella 15. 48 ajal süttis Nõo vallas Sassi külas elumaja vahesein. Päästjad avasid kustutustöödeks seina konstruktsioone, põleng kustutati kell 16.32. Esialgsetel andmetel võis sein süttida elektrisüsteemi rikkest.

29. jaanuaril kell 17.29 käisid päästjad Luunja vallas Lohkva külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid sõidukite süttimisohu.

Valgamaa

29. jaanuaril kell 12.32 teatati, et Otepää vallas Nüpli külas Tehvandi tänava piirkonnas sai noor naine suusarajal terviserikke. Päästjad tõid naise ATV abil mäelt alla ja andsid üle kiirabimeedikute hoole alla.
Võrumaa

28. jaanuaril kella 14.41 ajal süttis Võru Maksimarketi töötajate rõivistu kapis talvejope. Põleng kaugemale ei levinud. Ilmselt põhjustas vatiinsisuga jope süttimise varem suitsetamisel voodri vahele lennanud säde.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. jaanuaril kell 16.15 teatati Sillamäe linnas paisjärve jääl olevast kolmest väikesest lapsest. Päästjate saabumise ajaks olid lapsed ära läinud, kuid päästjad tuvastasid, et lapsed olid käinud järvejääl ohtlikus kohas. Päästjad tegid paisjärve juures lisapatrulle.

29. jaanuaril kell 12.52 sisenesid päästjad Narva linnas Võidu prospektil maja 5. korruse korterisse akna kaudu, et kiirabitöötajad saaksid aidata korteri ukse ette põrandale kukkunud naist.

29. jaanuaril kell 12.08 teatati suitsust Narva linnas Tallinna maantee kortermaja ühes korteris. Kuuma pliidi peale oli jäetud käterätik, mis oli hakanud hõõguma. Päästjate saabumise ajaks oli korterielanik rätiku kustutanud. Korteris olnud suitsuandur ei olnud töökorras. Korter tuulutati ja päästjad tegid selgitustööd.

29. jaanuaril kell 1.36 teatati suitsust kortermaja trepikojas Narva linnas Mõisa tänaval. Suitsu põhjuseks oli ühes korteris põlenud köögirätik, mille päästjad kraaniveega kustutasid. Põlengu põhjuseks võib olla hooletu suitsetamine.

28. jaanuaril kell 23.23 sai Häirekeskus teate majapõlengust Jõhvi linnas Koidu tänaval. Päästjate saabumise ajaks olid leegid 2-korruselise eramaja osadest akendest ja uksest väljas ning tuli levis katusele. Maja omanik istus õues välisukse juures trepil ja majas rohkem kedagi ei viibinud. Kuna mees oli saanud põlengus kannatada, viis kiirabi ta tervisekontrolliks haiglasse. Tulekahju lokaliseeriti kella 3.03ks ja kustutati lõplikult kell 4.18. Järelkontrolli tehti põlenud majas ka järgmisel päeval. Põlengu põhjuseks võib olla hooletu suitsetamine. Päästesündmusele reageerisid Jõhvi, Kohtla-Järve ja Sillamäe kutselised päästemeeskonnad.

28. jaanuaril kell 20.19 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Vodava külla, kus eemaldati teelt surnud metskits. Kitsele otsa sõitnud sõiduauto sai kahjustusi, juhiga oli kõik korras.

28. jaanuaril kell 19.31 teatati vilkuvast lahtisest tulest Toila alevikus Oru tänaval. Päästjad leidsid korteris kapi peal põleva elektriküünla ja korteris kedagi ei viibinud. Põlenguoht ei olnud.

Lääne-Virumaa

30. jaanuaril kell 7.13 käisid päästjad Vinni vallas Palasi külas eemaldamas maanteele kukkunud puud.

29. jaanuaril kell 15.24 teatati Vinni vallas Roela alevikus Tartu maantee eramajas pelletikorstna põlengust. Roela vabatahtlike päästjate saabumise ajaks oli tahm ära põlenud ja põlenguohtu enam ei olnud. Rakvere kutselised päästjad viisid kohapeal läbi kodunõustamise.

29. jaanuaril kell 5.18 tõstsid päästjad Haljala vallas Vanamõisa külas maanteelt ära kraavi vigastatud metskitse ja teavitasid sellest jahimehi.

28. jaanuaril kell 20.49 nägi teataja Rakvere linnas Rägavere teel naabermaja korstnast tuld. Päästjate saabumise ajaks korstnast enam leeki ja sädemeid ei tulnud. Küttesüsteem kontrolliti üle ja põlenguohtu ei olnud. Maja peremees lubas kutsuda korstnapühkija küttesüsteemi üle kontrollima.

28. jaanuaril kell 17.50 märgati Tapa vallas Uudeküla külas maja juures suuri leeke. Leegid osutusid suureks lõkkeks ja ohtu ei olnud, sest lõket valvati.

27. jaanuaril kell 13.07 sõitsid päästjad Haljala valda Palmse külla, kus libedal teel oli juhitavuse kaotanud auto teelt välja sõitnud vastu betoonist elektriposti. Autojuht viga ei saanud. Päästjad võtsid autolt akujuhtmed lahti ja ootasid ära elektrikud.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 6 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli pommigrupil 5 sündmust, mille käigus tehti kahjutuks 38 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

27. jaanuaril kell 16.59 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Päri külla, kus sõiduauto oli teelt välja sõitnud. Päästjad lükkasid auto ratastele tagasi ning kohale tellitud puksiir viis avariilise sõiduki minema. Autojuhi tervise kontrollis kiirabi kohapeal üle, õnneks midagi tõsist ei leitud.

Kell 17.30 teatati Häirekeskusesse, et Haapsalu linnas Panga külas Panga teel köetakse ahju ja selle tagajärjel imbub naaberkorterisse suitsu. Päästjad leidsid naaberkorterist eest köetud ahju ning tuvastasid eluruumides normist kõrgema vingugaasinäidu. Päästjad tuulutasid ruumid ning viisid läbi ka kodunõustamise, mille käigus paigaldati korterisse uus suitsuandur. Mõlemas korteris puudus vingugaasiandur, kuid omanikud lubasid selle ise paigaldada.

28. jaanuaril kell 16.19 helistati Häirekeskusesse, et Haapsalu linnas Väike-Viigi tänava juures on inimesed jääl. Päästjad leidsid eest kaks tõukekelkudel inimest, kes päästemeeskonna saabudes kaldale tulid. Päästjad selgitasid liulaskjatele, et heitlike ilmaolude tõttu on jääle minek jätkuvalt keelatud.

Pärnumaa

27. jaanuaril kell 15. 28 kutsuti päästjad Pärnu linna Laiale tänavale, kus inimesed olid jäänud automaattanklasse kinni. Kuna firma omanikud asusid eemal, paluti päästjaid appi. Päästjad avasid uksed ning inimesed pääsesid välja, katkise uksega tegelesid edasi tehnikud.

28. jaanuaril kell 12.45 teatati Häirekeskusesse kalamehest, kes istus Pärnu linnas Pilli tänava lähedal jõel. Päästjad kutsusid kalamehel jäält ära ning vestlesid temaga.
Lääne päästekeskus tuletab meelde, et jätkuvalt kehtib Lääne regioonis siseveekogudel jääle mineku keeld ebastabiilsete jääolude tõttu.

Saaremaa

29. jaanuaril kell 8.30 teatati Häirekeskusele tulekahjust Saaremaa vallas Kaarma-Jõe külas. Teataja sõnul oli majas süttinud elektrikilp. Päästjate saabudes oli tuba suitsu täis, kuid lahtist tuld ei olnud näha, seega asuti tulekollet otsima. Kella 8.52ks oli tulekahju lokaliseeritud ning avati konstruktsioone, et leida veel tulepesi. Tulekahju kustutati lõplikult kella 9.19. Päästjate sõnul sai tulekahju ilmselt alguse harukarbist veekeetja kasutamise ajal. Põlengut käisid kustutamas Kihelkonna ja Kuressaare kutselised ning Pihtla vabatahtlikud päästjad.

30. jaanuaril kell 6.37 sõitsid päästjad Saaremaa valda Silla külla, kus puu oli kukkunud teele. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee liiklusele.