Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. jaanuar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

30. jaanuaril kell 15.59 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Vormsi tänaval asuva viiekorruselise elumaja ühes korteris põleb pesumasin. Päästjate saabudes olid elanikud põlengu kustutamisega ise hakkama saanud ning päästemeeskond tuulutas suitsu täis korteri ning trepikoja. Elanikud kannatada ei saanud.

Harjumaa

30. jaanuaril kell 22.03 teatati, et Kuusalu vallas Sõitme külas põleb elumaja. Päästjate saabudes oli terve maja suitsu täis ning tulekolle leiti magamistoast, kus kuumuse tagajärjel oli purunenud ka aken. Elanikke majas ei viibinud, kuid kahjuks hukkus tulekahjus koer. Päästemeeskond kustutas põlengu ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.
31. jaanuaril kell 5.54 sai häirekeskus teate lahtise leegiga põlevast sõiduautost Harku vallas Rannamõisa külas. Kohale saabunud päästjad kustutasid sõiduki kella 6.16-ks ning inimesed põlengus kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

30. jaanuaril kella 11.39 ajal kärssas Kambja alevikus Puiestee tänaval asuvas liistuvabrikus höövelmasina juures puidutolm. Päästjate saabumise ajaks oli põleng ise kustunud, üle jäi kontrollida tuleohutust.

Valgamaa

30. jaanuaril kell 10.52 käisid päästjad Otepää vallas Nõuni külas eemaldamas teelt murdunud puud, mis oli ühe sõidusuunad sulgenud.

Viljandimaa

30. jaanuaril kell 16.32 käisid päästjad Mulgi vallas Ainja külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus stabiliseerisid külili oleva auto, lõikasid eest klaasi ja aitasid välja inimese. Kannatanu anti üle kiirabi hoole alla.

Võrumaa

30. jaanuaril kell 9.45 käisid päästjad Setomaa vallas Poksa külas eemaldamas teelt murdunud puu, mis oli sõidusuunad sulgenud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. jaanuaril kell 15.45 käisid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Tuuslari tänaval kustutamas metallist prügikasti põlengut.

30. jaanuaril kell 15 teatati põlemise lõhnast Sillamäe linnas Viru puiestee kortermaja koridoris. Ühes korteris oli paar tundi tagasi toit kõrbema läinud ning korteriomanik juba tuulutas tube. Põlenguohtu ei olnud ja suitsuandur oli korras.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

30. jaanuaril kell 8.19 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Jausa külla, kus kuivanud puu oli risti teele kukkunud. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee liiklusele.

Kell 12.26 kutsuti päästjad Hiiumaa valda Lõpe külla, kus ühes korteris oli hakanud tööle suitsuandur ja koridor oli suitsu täis. Kohapeal selgus, et inimene oli keldris ketaslõikuriga metalli lõiganud ja sädemetest süttisid põrandal vedelenud kaltsud ning vatitekk. Päästjate saabumise ajaks oli omanik põlengu käsikustutiga jõudnud kustutada.

Järvamaa

30. jaanuaril kell 17.38 kutsuti päästjad Paide linna Eha tänavale, kus elumajas oli elektripistikust hakanud suitsu tulema ning toas oli kärsahais. Elekter oli teataja sõnul majast välja lülitatud. Kohale jõudnud päästjad leidsid köögist põlengu põhjuse: vanad alumiiniumjuhtmed olid pistikus ühendatud vaskjuhtmetega ning need olid sulama hakanud. Päästjad nõustasid elanikku ning palusid kohale kutsuda elektriku, kes süsteemi üle vaatab.

Pärnumaa

30. jaanuaril kell 17.27 teatati Häirekeskusele põlevast majast Pärnu linnas Kihlepa külas Endla teel. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga ja teada oli, et inimesi hoones ei viibinud. Majaelaniku olid naabrid enne päästjate kohale saabumist välja toonud. Kiirabi vaatas vanainimese üle, õnneks tema tervisega oli kõik korras. Kella 18.56ks oli tulekahju lokaliseeritud, misjärel asuti katust lammutama ning tulepesi otsima. Põleng kustutati lõplikult kella 20.16ks. Põles hoone mõõtmetega 12x15 meetrit ja see hävis umbes 70% ulatuses. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada tahkekütteseadmest. Tulekahju käisid kustutamas Pärnu, Tõstamaa, Lihula kutselised ja Koonga vabatahtlikud päästjad.

Kell 20.38 kutsuti päästjad Lääneranna valda Vatla külla Vatla teele, kus helistaja nägi naaberkorstnast lenduvaid sädemeid. Päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlengu, mis kustutati käsikustutiga. Päästjad keelasid kütmise kuni korstnapühkija tulekuni. Selgus, et korteris puudus nii suitsu- kui ka vingugaasiandur. Lisaks olid küttepuud toas tuleohtlikult ladustatud. Päästjad nõustasid elanikku.