Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Harjumaa

1. veebruaril kell 13.03 sõitsid Saue vabatahtlikud päästjad Kiili valda Luige alevikku, kus üks majaomanik põletas hoovis ehitusprahti ning see tegevus hakkas silma naabritele, kelle eluhooned suurest prügilõkkest kuigi kaugel ei asunud. Päästjad palusid isikul prahilõkke kustutada ning selgitasid talle, miks selline tegevus ohtlik on.

2. veebruaril kell 8.03 sai häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Hara külas põleb lahtise leegiga kahekorruseline puidust elumaja. Päästjad sisenesid saabudes majja ning asusid paralleelselt kustutustöödega otsima elanikke. Õnneks inimesi hoones ei viibinud ning päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 9.13-ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

2. veebruaril kell 8.52 helistas häirekeskusesse Harku vallas Tabasalu alevikus elav inimene, kes teatas, et oli kaminasse tuld teinud ning seejärel oli korstna vahelt suitsu hakanud imbuma. Lisaks märkas ta, et korstnast kukub alla musti räitsakaid. Päästjad tuvastasid saabudes, et korstnas oli aset leidnud tahmapõleng ning keelasid elanikul küttekolde kasutamise seniks, kuni korstnapühkija on selle korda teinud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. veebruaril kell 16.58 käisid päästjad Põltsamaa vallas Pauastvere külas kustutamas prügilõket, kus põlesid vanad madratsid ning muu prügi. Lõkke kõrval ootasid ilmselt lõkkesse viskamist vanad kanistrid ja külmkapp. Päästjad kustutasid keskkonda saastava lõkke ja hoiatasid lõkkepõletajat, et jäätmete lõkkes põletamine võib lõppeda keskkonnaameti trahviga. Lõkke kõrvalt puudusid esmased kustutusvahendid.

Tartumaa

1. veebruaril kella 20.03 ajal põles Tartus Kalda teel asuvas Anne Selveris kaubaalusel plastkastid. Seinalt kustuti haaranud klient kustutas põlengu kiirelt ja kaugemale see õnneks ei levinud. Müügisaali sein sai kuumakahjustusi.

Valgamaa

1. veebruaril kell 20.09 teatas elanik Otepää vallas Meegaste külas, et naabri garaažiga kokkuehitatud maja poolt on näha tulekuma. Lähemal uurimisel selgus, et leegid ulatusid juba hoone (11 x 33 m) katusest välja. Naaber läks otsima majas elavat naist ning sisenes selleks akna kaudu tuppa, milleks purustas klaasi. Vapper naaber leidis 88aastase naise ja talutas ta tervelt välja. Kiirabi viis kannatanu tervisekontrolliks haiglasse. Päästjate saabudes oli hoone katus osaliselt sisse kukkunud ja põleng laialt levinud. Tulekahju kustutati kell 2.38. Maja muutus kasutuskõlbmatuks, peavarjuta jäänud elanikust teavitati omavalitsust. Päästetööde juhi hiljem kogutud andmetel oli majast päästetud naine kuulnud suitsuanduri häiret, mille järel helistas tütrele, kes andis ohuolukorrast omakorda teada naabrile. Esialgsetel andmetel võis põleng süttida varem hoone garaažiosasse viidud plastmassist ämbrist, kuhu oli pandud koldest võetud tuhk. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. veebruaril kell 16.55 vajati päästjaid Alutaguse vallas Sahargu külas, kus libeda tee tõttu oli teelt välja sõitnud veoauto. Hakkepuitu vedanud veok oli vajunud kraavi külili ja tee oli kaetud hüdroõliga. Päästjad puhastasid maantee. Autojuhi vaatasid kiirabitöötajad üle ja temaga oli kõik korras.

1. veebruaril kell 10.06 kutsuti päästjad Alutaguse valda Iisaku alevikku, kus Jõhvi-Tartu maanteel ristmikul oli toimunud kahe sõiduki kokkupõrge. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud. Päästjad puhastasid maantee ja aitasid ühe avariilise auto teelt ära viia.

Lääne-Virumaa

1. veebruaril kell 12.11 sõitsid päästjad Tapa valda Tamsalu linna Koidu tänavale, kus kortermaja ühes korteris tuli ahju juurest sädemeid ja tuba oli vingu täis. Teatajal paluti korterist lahkuda ja naabreid ohust teavitada. Päästjad tuvastasid, et vana plekkahju kütmise ajal tuli siibri vahelt sädemeid. Kontrollimiseks vaadati üle ka maja pööning, põlenguohtu ei olnud. Korteriomaniku sõnul oli alles mõni kuu tagasi korstnapühkija käinud. Päästjad keelasid ahju kütmise, kuni ahi on korda tehtud ja kontrollitud. Korteris ei olnud suitsuandur töökorras, sest selle patarei oli tühi. 

1. veebruaril kell 11.10 kutsuti päästjad Tapa linna Jaani tänavale, kus teataja sõnul oli koer hüpanud üle aia, kuid jäänud õnnetult aia külge rippuma. Päästjad vabastasid tagumiste käppadega aialippide vahele kinni jäänud hundikoera. Koer jooksis peale vabastamist kohe ära.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

1. veebruaril kell 8.17 sõitsid päästjad Järva valda Järva-Madise külla, kus üks kassipoeg oli eelmisel õhtul puu otsa roninud ega saanud sealt ise enam alla. Kartlikku kassipoega olid ka linnud ründama asunud. Päästjad tõid loomakese puu otsast alla ning andsid peremehel üle.

Pärnumaa

1. veebruaril kell 12.16 teatati Häirekeskusele ammoniaagilekkest Pärnu linnas Turba tänaval. Helistaja sõnul lekkis väljas asuv 200-liitrine mahuti, kuid inimestele ohtu ei olnud. Päästjad määrasid ohualaks 100 meetrit ning sulgesid merekonteineris asuva ballooni lekke kella 12.37, kohale tulnud tehnikud paigaldasid uue mahuti. Selgus, et ammoniaaki oli hakanud lekkima keerme juurest. Päästesündmus lõpetati kella 12.39ks. Esialgu reageeriti sündmusele suurte jõududega, kuid ohuaste alandamise järel jäid kohale Pärnu päästemeeskonnad ja Pärnu keemiahaagis.

2. veebruaril kell 1.32 helistati Häirekeskusele Medi häirenuputeenusest, et Pärnu linnas Papiniidu tänaval on vanainimene kukkunud ega saanud enam püsti. Kuna lähedastega ei saadud kohe kontakti, paluti päästjaid appi. Päästjad avasid korteriukse ning kiirabi pääses kannatanu juurde.