Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. veebruaril kell 13.55 teatati, et Lasnamäe linnaosas Peterburi teel on koormast maha kukkunud voodi, mis takistab liiklust ühes sõidureas. Päästjad eemaldasid voodi teelt kella 14-ks.

Harjumaa

2. veebruaril kell 17.58 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Laagri alevikus Veskitammi tänaval asuvas spordihoones on keskealine naine ujumise käigus õlaliigest nihestanud ega saa basseinist välja. Päästjad aitasid naise veest välja ning andsid üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

2. veebruaril kell 18.18 käisid päästjad Põltsamaa vallas Kalikülas ühe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus auto oli libedusega vastu teepiiret põrganud. Inimesed olid autost väljas ja tõsisemalt viga ei saanud. Päästjad tagasid tuleohutuse ja eemaldasid teelt purunenud detailid.

Kell 18.57 käidi liiklusõnnetusel Tõrenurme külas, kus kaubik oli libedusega kraavi sõitnud ja küljele maandunud. Inimesed said ise kaubikust välja ja haiglasse viimist keegi ei vajanud. Päästjad tagasid tuleohutuse, sõiduki kasutajate ülesandeks jäi puksiiri tellimine.

Tartumaa

2. veebruaril kell 21.08 käisid päästjad Pangodi - Luke mnt 3. km eemaldamas teelt murdunud puud.

Valgamaa

2. veebruaril kell 13.14 käisid päästjad Otepää vallas Meegaste külas põlenud hoone järelkustutustöödel. Leegi olid üles võtnud vahelae talad ja kokku langenud sarikad. Ühtlasi otsiti võimalikke tulekoldeid garaažiosasse paigutatud puuriitadest ning muust põlevmaterjalist.

Viljandimaa

3. veebruaril kell 7.53 käisid päästjad Viljandi vallas Vardja külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt purunenud detailid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. veebruaril kell 18.40 vajati päästjaid Jõhvi linnas Tallinn-Narva maanteel, kus toimus kahe sõiduauto kokkupõrge. Päästjad aitasid ühest sõiduautost kannatada saanud inimese välja lõigata.

2. veebruaril kell 15.54 teatati ATeS häiretest Sillamäe linnas Kesk tänava mitmes tööstushoones. Päästeamet reageeris suurte jõududega. Hooneid kontrolliti võimaliku ohtliku olukorra väljaselgitamiseks. Põlenguohtu ei tuvastatud. Tööstushoonetes oli elektripinge muutumise tagajärjel tekkinud lühiajaline elektrikatkeskus, mille tulemusena tulid hoonetest häiresignaalid. Elektri taastudes taastus ka ATeS.

Lääne-Virumaa

2. veebruaril kell 18.03 kutsuti päästjad Väike-Maarja valda Kamariku külla, kus keset sõiduteed oli vigastatud põder. Sõiduautole ette jooksnud põder oli päästjate saabumise ajaks teekraavi liikunud ning lonkas edasi metsa. Sõiduautojuht vigastada ei saanud. Sündmuskohale kutsuti jahimehed.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

2. jaanuaril kell 13.59 kutsuti päästjad Türi valda Röa külla, kus sõiduauto oli sõitnud kraavi. Päästjad aitasid juhi autost välja ning kiirabi toimetas ta kontrolliks haiglasse. Politsei tegutses sündmuspaigas edasi.

Lisaks aitasid päästjad neljal korral kiirabibrigaadidel raskes seisundis või raskekaalulisi patsiente transportida.