Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-6. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. veebruaril kell 16.21 teatati, et Lasnamäe linnaosas Pae tänaval asuva elumaja kolmandal korrusel on tunda suitsuhaisu. Päästjad leidsid korteri, kus oli aset leidnud toidukõrbemine ning likvideerisid ohtliku olukorra. Seejärel kõik ruumid tuulutati ning korterielanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

4. veebruaril kell 20.16 said päästjad väljakutse Mustamäe linnaosasse Vilde teele, kus teiste sõidukite vahetus läheduses oli põlema süttinud auto, mis päästemeeskonna saabudes põles lahtise leegiga. Päästjad kustutasid põlengu kella 20.25-ks ning inimesed ega teised sõidukid selles viga ei saanud.

5. veebruaril kell 15.10 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Printsu teel põleb elumaja kõrval asuv kuur. Päästjad kustutasid põlengu kella 15.25-ks ning esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada gaasigrillist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

4. veebruaril kell 07.16 sai häirekeskus teate, et Maardu linnas Orumetsa tänaval asuva kahekorruselise elumaja teine korrus on suitsu täis. Kohale saabunud päästjad leidsid tulekolde ühest teisel korrusel asuvast korterist, kus põles praht. Tulekahju likvideeriti kella 07.33-ks ning seejärel asusid päästjad ruume tuulutama ning kontrollisid üle ka kõik teised korterid. Ühe majaelaniku vaatas kiirabi kohapeal üle ning hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

5. veebruaril kell 13.13 teatati, et Anija vallas Kihmla külas põleb kahekorruseline ehitusjärgus abihoone. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju ning inimesed selles kannatada ei saanud. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada valesti ehitatud kütteseadmest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

5. veebruaril kell 18.45 helistas häirekeskusesse Keila linnas Paldiski maanteel elav inimene ning teatas, et tema eakas naaber kopsib vastu seina ja palub abi. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid korteris kukkunud vanainimese üle kiirabile.

6. veebruaril kell 00.53 teatati häirekeskusele, et Saku vallas Tammemäe külas põleb sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu kella 01.22-ks ning inimesed selles viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. veebruaril kell 21.30 teatati töötavast vingugaasiandurist Lüganuse vallas Sonda alevikus Puistu tänaval. Päästjad tuvastasid, et majaelanik oli pannud ahju siibri liiga vara kinni. Ehkki majaelanik ise ei tajunud, näitas päästjate mõõteseade tulemuseks 45ppm-i. Päästjad aitasid tube tuulutada ja tegid selgitustööd. 

3. veebruaril kell 21.44 teatati Häirekeskusele valgest suitsust Narva linnas Turu tänava kortermaja aknast. Korteri elanik ei olnud nõus koheselt ust avama. Peale intensiivset koputamist avas elanik ukse. Korter oli kergelt heledat suitsu ja kõrbemislõhna täis, põhjuseks toidukõrbemine, mis oli päästjate saabumise hetkeks likvideeritud. Korteris puudus suitsuandur. Päästjad aitasid korterit tuulutada ja elanikule tehti selgitustööd. 

Lääne-Virumaa

4. veebruaril kell 00.44 teatati Väike-Maarja vallas Piibe külas põlevast väikesest majast. Päästjad kustutasid elumaja läheduses põlenud kuuri kella 1.36ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

3. veebruaril kell 19.20 kutsuti päästjad Kadrina valda Ridaküla külla, kus teatati põlengust ridaelamus. Elanikul paluti majast väljuda. Kohapeal selgus, et korterist väljaspool põles tugitool ning kuumuse tagajärjel oli purunenud toa aken. Põleng korterisse sisse ei arenenud tänu naabri kiirele tegutsemisele, kes kustutas põlengu pulberkustutiga. Korteris oli olemas ka töökorras suitsuandur, mis rakendus tööle. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 8 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli pommigrupil 7 lahingumoona väljakutset, mille käigus tehti kahjutuks 60 lõhkekeha. Kõik kutsed olid Ida-Virumaal Auvere-Sirgala vahelisse metsa.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

3. veebruaril kell 11.44 käisid päästjad Aidu - Kalana – Põltsamaa mnt 4. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid ühel autol süttimisohu ja eemaldasid teelt purunenud plastdetailid. Kiirabi andis sõidukites olnud inimestele esmaabi kohapeal.

Kella 18.28 ajal süttis Põltsamaa vallas Lustivere külas suitsuga magama jäänud alkoholijoobes mehe all magamisase. Imekombel ise üles ärganud mees püüdis enne päästjate saabumist süttinud madratsit, tekki ja lina veega kustutada. Päästjad tõid osa põlevast materjalist majast välja ja kustutasid tulekahju kell 19.06. Põlengu põhjuseks oli hoolimatu suitsuga magamisasemel tukkuma jäämine, mis oleks lihtsasti võinud lõppeda tulesurmaga. 

Võrumaa

5. veebruaril kell 15.10 põles Antsla vallas Visela külas elumaja korralikult puhastamata korstnalõõrides tahm. Päästjad tagasid elamu tuleohutust ja õnneks seekord tuli majja ei levinud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

5. veebruaril kell 12.59 kutsuti päästjad Hiiumaa valda Kärdla linna Valli tänavale, kus eramajas oli pärast toidutegemist tunda imelikku haisu. Päästjad tuvastasid küttekoldes tahmapõlengu, mis oli nende saabumise ajaks juba kustunud. Nad kontrollisid süsteemi üle, kuid edasist ohtu ei olnud. Päästjad keelasid kütmise kuni korstnapühkija tulekuni.

Pärnumaa

3. veebruaril kell 18.33 sõitsid päästjad Pärnu linna Rohelisele tänavale, kus vanainimene oli oma kodus kukkunud ega saanud enam püsti, teataja ei pääsenud teda aitama. Päästjad sisenesid majja akna kaudu ning avasid ukse kiirabibrigaadile, kes kannatanu üle vaatas.

Kell 19.26 kutsuti päästjad Pärnu linna Uus-Sauga tänavale, kus ühekordse kivimaja korstnas oli näha leeke. Päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlengu, mis kustutati pulberkustutiga. Lõpuks kontrolliti hoone termokaameraga üle, kuid mingit ohtu ei tuvastatud. Päästjad keelasid kütmise kuni korstnapühkija tulekuni.

4. veebruaril kell 9.26 teatati liiklusõnnetusest Lääneranna vallas Vatla külas, kus sõiduauto oli vastu puud sõitnud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu ning kontrollisid auto üle, kuid mingeid lekkeid ei tuvastatud. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Raplamaa

3. veebruaril kell 17.16 kutsuti päästjad Märjamaa valda Kivi-Vigala külla Sääla teele, kus ridaelamu kelder oli suitsu täis. Kohapeal selgus, et probleemiks oli kinni unustatud siiber, mis kiiresti avastati ning avati enne päästjate saabumist, nii et päästemeeskonna kohale jõudes olid ruumid juba tuulutatud. Päästjad kontrollisid hoone üle, kuid nende seadmed vingugaasi ega suitsu enam ruumides ei tuvastanud.