Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

Täna kell 6.23 hommikul sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Majaka tänaval asuva viiekorruselise elumaja viimase korruse trepikoda on heledat suitsu täis ning teataja sõnul ei olnud kuulda suitsuanduri häält, mille põhjal ise tuvastada, kust suitsu täpsemalt imbub. Esimesena sündmuskohale jõudnud Kesklinna päästekomando päästjad leidsid põleva korteri hoone neljandalt korruselt ning tõid sealt välja kolm keskealist meest. Üks kannatanu toimetati kiirabi poolt haiglasse, kuid kahe mehe elu kiirabil kahjuks päästa ei õnnestunud. Päästjad lokaliseerisid korteri elutoas aset leidnud põlengu kella 6.53-ks ning likvideerisid selle lõplikult kella 7-ks hommikul. Päästetööde juht kinnitas, et korteris puudus suitsuandur ning esialgsed andmed viitavad, et tulekahju võis alguse saada hooletust suitsetamisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

6. veebruaril kell 19.18 sai häirekeskus teate põlevast sõiduautost Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänaval. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu kella 19.25-ks ning inimesed selles viga ei saanud.

6. veebruaril kell 22.20 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Killustiku tänaval asuva kahekorruselise eluhoone esimesel korrusel asuv korter on pärast ahjusiibri sulgemist suitsu täis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et korteriperenaine oli ahjusiibri liiga vara sulgenud, mistõttu mürgine vingugaas tuppa oli imbunud. Päästemeeskond tuulutas põhjalikult kõik ruumid ning paigaldas korterisse, kus elas ema koos kahe väikese lapsega, sealt puudunud suitsu- ja vingugaasiandurid.

Harjumaa

6. veebruaril kell 11.03 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Ääsmäe külas asuvas elumajas tuleb korstnajala juures asuva seina seest suitsu, mis on enda alla matnud terve toa. Kohale saabunud päästjad avasid seinakonstruktsioonid ning kustutasid seal toimunud põlengu. Päästemeeskond tuvastas, et põlengu põhjustas tõenäoliselt valesti ehitatud kütteseade, sest ahi oli ehitatud seinale liiga lähedale, mis põhjustas ülekuumenemise puitkonstruktsioonis. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud ning selle täpne tekkepõhjus selgub edasise uurimise käigus.

6. veebruaril kell 19.37 teatati, et Saku alevikus Tiigi tänaval asuvas garaažis on põlema süttinud õlikatel. Päästjad kustutasid põlengu kella 19.44-ks ning inimesed selles kannatada ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. veebruaril kell 13.53 teatati Häirekeskusele garaažipõlengust Kohtla-Järve linnas Kukruse linnaosas Lehe tänaval. Põles mahajäetud lahtine garaaž, mis oli prügi täis. Põleng kustutati kella 14.38ks. Päästjate hinnangul võis põlengu põhjuseks olla süütamine. 

Lääne-Virumaa

6. veebruaril kell 18.32 sõitsid päästjad Viru-Nigula valda Ojaküla külla, kus teelt oli välja sõitnud sõiduauto. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu. Autos viibinutest keegi haiglaravi ei vajanud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

6. veebruaril kella 15.45 ajal süttis Räpinas Võõpsu mnt rollerauto. Auto omanik alustas kustutiga kustutamist, päästjad likvideerisid põlengu vahtkustutiga lõplikult. Auto jäi teeserva ning liiklust ei seganud. Sõiduki teisaldamine jäi omaniku ülesandeks.

Tartumaa

6. veebruaril kell 11.04 käisid päästjad Tartus Eedeni kaubanduskeskuse parklas likvideerimas sõidukist välja voolanud õlist tekkinud reostust. Õli kaeti absorbentainega.

Kella 22.09 ajal süttis Tartus Palsami tänaval elumaja katla kütmisel korstnas tahm, nii et leeke lõi korstnast välja. Päästjad kontrollisid elamu tuleohutust, õnneks korstna väliskihi temperatuur liiga kõrgeks ei tõusnud ning ehituskonstruktsioonid ei süttinud. Tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada ja puhastada.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

6. veebruaril kell 16.18 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Kärdla linna Metsa tänavale, kus sõiduki katkisest hüdrovoolikust oli maha voolanud õli. Päästjad katsid reostuse absorbendiga, korjasid selle kokku ning panid kottidesse. Sündmusest teavitati omavalitsust, kes lubas kotid ära viia.

Pärnumaa

6. veebruaril kell 19.13 sõitsid päästjad Pärnu linna Uus-Sauga tänavale, kus Häirekeskusesse helistaja oli mures oma vanurist naabri pärast, kes koputamise peale ust ei avanud. Päästjad avasid korteriukse ning leidsidki põrandalt vanainimese, kes ei saanud enam ise püsti. Kiirabi kontrollis patsiendi tervise kohapeal üle, kohale jõudnud sugulane tegeles hättasattunud vanuriga edasi.

Raplamaa

6. veebruaril kell 13.03 kutsuti päästjad Rapla valda Alu alevikku Keskuse teele, kus hoone katuse küljest oli lahti tulnud plekkliist, mis rippus ohtlikult tänava kohal. Päästjad piirasid ohtliku ala, hoone omanik tegeles ohtliku detaili eemaldamisega edasi.

Saaremaa

6. veebruaril kell 17.59 helistati Häirekeskusesse, et Saaremaa vallas Kuressaare linnas Pikal tänaval töötab korteris suitsuandur. Päästjad sisenesid eluruumidesse ning leidsid vannitoast väikese põlengu, mis kiirelt kustutati. Selgus, et ehitusmehed, kes ka ise kohale jõudsid, olid teinud vannitoas remonti. Lammutustööde käigus kasutati ketaslõikurit, millest lenduvad sädemed süütasid ehitusprahi, mis vedeles korteris hunnikus. Päästjad leidsid sodihunnikut ümber ladudes vanni alt põlengukoha. Õnneks oli korteris töötav suitsuandur, mille häiresignaal kostis naabriteni, kes siis Häirekeskusesse helistasid.

Kell 18.42 teatati Häirekeskusele suitsu täis toast Saaremaa vallas Sõmeru külas. Helistaja sõnul küttis ta ahju ja siiber oli avatud. Kohale sõitnud päästjad tulekahju ei leidnud, kuid selgus, et tegemist oli ummistunud korstnaga, mistõttu puudus ahjus tõmme ja kogu suits tuli tuppa. Päästjad eemaldasid ahjust põlevad puutükid ja söed ning tuulutasid ruumid. Kütmine keelati kuni korstnapühkija tulekuni.